مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4476 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 تیر 1395 -ساعت : 08:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر تعاون مطرح کرد:

عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر/ طبق برنامه‌ بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می‌رسد

مازندشورا: معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر، گفت: براساس برنامه، واحدهای باقیمانده مسکن مهر تا پایان امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سیدحمید کلانتری چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت و تکمیل طرح مسکن مهر کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان در گفت و گو با ایرنا از فعالیت ۱۲ هزار تعاونی در حوزه مسکن در سراسر کشور خبر داد و افزود: دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی از سوی تعاونی های مسکن مهر ساخته شده که دو سوم مجموع واحدهای مسکن مهر را شامل می شود.

وی از اتمام یک میلون واحد مسکن مهر در سالجاری خبر داد و بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می رسد.

کلانتری در ادامه سخنانش با بیان افزایش سقف پرداخت وام مسکن مهر تعاونی های مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن از ۲۵۰ میلیون ریال به ۳۰۰ میلیون ریال، گفت: این مبلغ متناسب با اولویت بندی و پیشرفت کاری به تعاونی ها پرداخت می شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: اگر در جایی افزایش سقف وام تعاونی های مسکن مهر پرداخت نشده، تعاونی ها می توانند به اداره راه و شهرسازی و بانک مسکن مراجعه کرده و پیگیری لازم را انجام دهند.

وی افزود: طرح های مسکن مهر طبق پیش بینی ها به موقع انجام نشده و در دولت یازدهم نیز، سعی شده مشکلات این طرح شناسایی و تا حد امکان رفع شود.

کلانتری اظهار کرد: برخی از واحدهای مسکن مهر تعاونی ها متقاضی ندارد که طی هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی در حال تعیین تکلیف برای آنها هستیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشکلات تعاونی های مسکن مهر در کشور را از استانی به استان دیگر متفاوت دانست و افزود: باید تلاش کرد و مشکلات به طور دقیق سنجیده شده و به سرعت در حوزه تعاونی ها مشکلات پیگیری و برطرف شود.

وی در پاسخ به سئوال ایرنا در خصوص مشکل زیرساخت ها در واحدهای ساخته شده و یا در حال ساخت از سوی تعاونی های مسکن مهر گفت: تعاونی ها تلاش می کنند حداکثر امکانات رفاهی را به واحدهای در حال ساخت برسانند ولی تامین زیرساخت، تعهدی است که دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در آن دخیل است و مسئولان شهری باید در این زمینه پیگیری لازم را کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن کارکنان پالایش نفت آبادان نیز در این بازدید به ایرنا گفت: این مجمتع مسکونی در ۶۴ هزار مترمربع زمین ۵۱۲ واحد مسکونی در ۱۳ بلوک ۳۲ واحدی در حال ساخت است.

ناصر غلامحسین گودرزی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۵۰ درصد اعلام کرد و افزود: طبق برنامه، این واحدها در خرداد ماه سال ۱۳۹۶ تکمیل و به متقاضیان واگذار می شود.

وی اظهار کرد: تاکنون وام مسکن مهر به واحدها پرداخت نشده و در تلاش هستیم برای سرعت بخشی اجرای این واحدهای مسکونی تا مهرماه وام لازم را از بانک عامل دریافت کنیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تعاونی - واحدهای - وزارت - تعاون - مسکونی - پرداخت - مشکلات - افزود - شهرسازی - میلیون - تکمیل - کلانتری - پیگیری - معاون - ایرنا - واحدها - اجتماعی - زیرساخت - هستیم - اظهار - پیشرفت - ساخته - پالایش - کارکنان - بازدید - آبادان - پایان - افزایش - برنامه - آینده -

مطالب مرتبط با : عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر/ طبق برنامه‌ بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می‌رسد
نظر شما در مورد : عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر/ طبق برنامه‌ بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می‌رسد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها