مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 448 -تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آذر 1393 -ساعت : 12:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:

بیشترین فوتی های عابران پیاده متعلق به کدام شهر مازندران است؟

مازند شورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: عابران پیاده ۳۱ درصد فوتی‌های جاده ای در مازندران را تشکیل می‌دهند

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به کشته شدن تعداد 545 نفر در جاده‌های استان، اظهارداشت: آمارها نشان می‌دهد بیشتر کسانی که در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند عابر پیاده سالمند بودند.

وی افزود: در امسال 31 درصد از فوتی‌های حوادث رانندگی برای عابران پیاده اتفاق افتاد که بالای 60 سال سن داشتند.

عباسی با اشاره به کاهش هفت درصدی آمار کشته شدگان در هشت ماه امسال، تصریح کرد: بیشترین فوتی در محور درون شهری با تعداد 141 نفر، برون شهری با 371 و راه روستایی با 33 نفر  اتفاق افتاده است.

وی افزود: شهرستان های آمل با 91 مورد، ساری با 87 و بابل با 59 مورد بیشترین و شهرهای نکا با 11، فریدونکنار با 12 کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

عباسی درباره افزایش سن سالمندی عابرین گفت: این افزایش در جامعه ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین پیاده و به خصوص عابرین پیاده سالمند داشته باشند.

وی بیان کرد: سالمندان به دلیل وجود مشکلات مفصلی و اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس‌العمل کند نمی‌توانند خود را در هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: به دلیل بیماری‌های مزمن از جمله پوکی استخوان میزان شکستگی استخوان و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می‌برد.

وی بیان کرد: سالمندان همچنان یکی از گروه‌های پرخطر در زمینه حوادث ترافیکی هستند که ‌باید در برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های ذیربط به سلامت و ایمنی این گروه سنی بیشتر توجه شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پزشکی قانونی مازندرا - عابران پیاده - عباسی - -

نظر شما در مورد : بیشترین فوتی های عابران پیاده متعلق به کدام شهر مازندران است؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها