بودجه سال 97 شهرداری ساری به تصویب رسید

تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1396 - ساعت : 10:38

کد مطلب: 45003 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بودجه سال 97 شهرداری ساری به تصویب رسید

اختصاصی مازندشورا: بودجه شهرداری بدون احتساب سازمانهای تابعه از رقم 427 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 5 درصدی به 450 میلیارد تومان در سال 97 افزایش یافته است.

اختصاصی مازندشورا: هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری صبح دیروز به منظور بررسی و تصویب لایحه بودجه سال 97 شهرداری و سازمان‌های تابعه برگزار شد.

 آغاز جلسه با صحبت‌های قاسم قاسمی همراه بود. وی با بیان این نکته که بودجه‌ی پیشنهادی سال 97 شهرداری ساری 450میلیارد تومان است افزود: از لحاظ قانونی نخست باید بودجه‌ی شهرداری بررسی و پس از آن سازمان‌های تابعه‌ی شهرداری شود.

در ادامه اسفندیار عشوری درباره‌ی مجموع وصولی ۹ماهه‌ و ۳ماهه‌‌ ذکر شده و نیر عوارض ساختمان‌ها و اراضی در ۹ ماه از افزایش ۱۰۰ درصدی و بیش از ۵۰درصدی برخی بودجه‌های درخواستی شهرداری ساری واکنش نشان داد.

پس از عشوری علی‌اکبر زلیکانی با بیان این موضوع که به عنوان نماینده مردم نمی‌خواهیم بودجه غیرواقعی تصویب کنیم افزود: عوارض شهرداری نسبت به ۹ماهه‌ی امسال و ۳ماهه‌ی آخر سال گذشته، نزدیک ۱۰۰درصد افزایش داشته است.

در ادامه‌ی جلسه مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری عنوان کرد: موارد ذکر شده درحوزه درآمدها کاملا تخصصی ‌است اما ایرادات گرفته شده اساسی‌ است و اگر از طرف شهرداری عرایضی وجود دارد، استقبال می‌کنیم.

وی افزود: به علت محقق شدن بودجه‌های شهرداری در سال‌های گذشته، اعتقاد همکاران در محقق شدن بودجه‌های درآمدی امسال می‌باشد.

کوروش یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری با اشاره به اصلاح الگوی مصرف گفت: بحث انرژی تجدید پذیر در بودجه‌ی ۹۷ دیده نشده است. ما باید به سمت اصلاح الگوی مصرف انرژی و مدیریت سبز برویم.

زلیکانی نائب رئیس شورای شهر ساری در ادامه‌ی هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری گفت: برای کاهش فساد از طرح یکپارچه‌سازی در حوز‌های شهری و مالی می‌توان استفاده کرد.

وی افزود: برخلاف سال گذشته، بودجه‌ی شهرداری منطقه‌ی ۳ ساری با اوضاع نامناسب و ضعیف بسیار کم است. سهم پروژه‌های ادامه‌ی خیابان قارن و فاز دوم ملل قطعا باید پیش‌بینی درآمد شود.

لازم به ذکر است بودجه جاری شهرداری 158 میلیارد تومان (35 درصد کل بودجه) و بودجه عمرانی نیز 292 میلیارد تومان (65 درصد کل بودجه) پیشنهاد شده است.

در پایان این جلسه که دو ساعت و سی دقیقه به طول انجامید، پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان و انجام رأی‌گیری، کلیات بودجه سال 97 شهرداری ساری با 7 رأی موافق (مدینه، زلیکانی، آقامیری، شمشیربند، نجاریان، نقیبی و یوسفی) و 2رأی مخالف (قاسمی و عشوری) به تصویب رسید.

گفتنی است، بررسی جزئیات بودجه سال 97 شهرداری ساری و همچنین لایحه پیشنهادی بودجه سازمان های تابعه نیز به جلسه آتی شورا موکول شد.


برچسب ها : #مازندشورا #شورای شهر #ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بودجه سال 97 شهرداری ساری به تصویب رسید

*

*


X https://sport45.site/