ضرورت تبیین سیره نورانی حضرت زهرا(س) در حوزه ولایت

تاریخ انتشار : دوشنبه 30 بهمن 1396 - ساعت : 14:42

کد مطلب: 45103 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تاکید کرد

ضرورت تبیین سیره نورانی حضرت زهرا(س) در حوزه ولایت

مازندشورا: مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: مسئله ولایت در سیره نورانی حضرت زهرا(س) دارای ابعاد گسترده و اهمیت بسیار بالایی بود که اینگونه خود را شهیده این راه قرار دارد.

مازندشورا:حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امروز در شهرستان ساری، با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره حضرت زهرای مرضیه(س) با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان که این روزها مازندران به عطر و حضورشان متبرک شده است اظهار کرد: مسئله ولایت در جامعه اسلامی بسیار حائز اهمیت است و امروز باید سیره و منش نورانی حضرت زهرا(س) و سبک زندگی او در حوزه ولایت در جامعه اسلامی تبیین شود.

وی در ادامه دفاع از جایگاه امامت و ولایت را درس بزرگ حضرت زهرا(س) برای مسلمانان به‌ویژه شیعیان دانست و افزود: این بانوی شهیده اسلام با نثار جان خود در راه امامت و ولایت درس بزرگی به مسلمانان به ویژه شیعیان جهان داد که امروز شهدای ایران اسلامی با تاسی از سیره نورانی این حضرت در برابر خصم و جبهه کفر کفر و نفاق ایستاده‌اند و به مبارزه برخواسته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به میزبانی استان از لاله‌های گمنام دفاع مقدس در این ایام اشاره و کرد و افزود: تمام عمر پربرکت حضرت زهرای مرضیه سراسر درس است و مبارزه و این به برکت گفتمان ایستادگی و مقاومت در سیره ولایت تحقق یافته است و باید این گفتمان نورانی برای آحاد جامعه و جهان اسلام تبیین شود.

این مسؤول حضرت زهرا(س) را بارزترین و بی‌بدیل‌ترین الگوی ولایت‌مداری دانست و ادامه داد: در جامعه‌ای که باور به ولایت در آن یک اصل اساسی قلمداد می‌شود آن جامعه حیات طیبه خواهد داشت و پویایی در آن جامعه نمود پیدا خواهد کرد.

شکریان‌امیری به گوشه‌ایی از فعالیت‌های سیاسی حضرت زهرا(س) در دوران حیات پربرکتشان اشاره کرد و گفت: زندگی و فعالیت سیاسی حضرت زهرا(س) تئوری تئوریسین‌های جدایی دین از سیاست را تهی کرد و گفتمان نورانی ایشان در حوزه فعالیت‌های سیاسی کامل‌ترین و جامعه‌ترین الگو، الگوی جامعه اسلامی برای رسیدن به تعالی است.

86018/ع

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #ولایت #اسلامی #جامعه #نورانی #امروز #تبیین #مازندران #سیاسی #گفتمان #افزود #مبارزه #اسلام #فعالیت‌های #دانست #الگوی #اشاره #زندگی #زهرای #شکریان‌امیری #تبلیغات #مرضیه #مدیرکل #مسلمانان #امامت #ادامه #شیعیان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ضرورت تبیین سیره نورانی حضرت زهرا(س) در حوزه ولایت

*

*


X https://sport45.site/