مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 45133 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 اسفند 1396 -ساعت : 10:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تصویب کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری انزلی

مازندشورا: شهردارآنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی کلیات بودجه 141 میلیارد تومانی پیشنهادی شهرداری این شهر ساحلی را تصویب کرده و بررسی جزئیات آن در بخش عمران شهری به جلسات علنی شورا و بررسی در کمیسیون های تخصصی موکول شد.

مازندشورا:بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی بندرانزلی غروب دوشنبه به صورت عادی و علنی با دستور کار بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 97 و با حضور شهردار انزلی برگزار شد.
رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی در این جلسه با اشاره به برگزاری چندین ساعت جلسه در کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 97 اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری ها ، باید این منابع در ابتدا برای پروژه های دارای اولویت هزینه شده و طراحی و اجرای پروژه های بزرگ پس از مطالعات فنی و ترافیکی و زیست محیطی انجام شود.
امیر احمدی فرد با تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام دوره های مدیریتی گذشته افزود: امروز شهرداری ها ناگزیر به حرکت به سمت ایجاد منابع جدید درآمدی با بهره مندی از ابزارهای نوین مالی مانند اوراق مشارکت، فاینانس، وام و مشارکت بخش خصوصی هستند.
رئیس شورای شهر بندرانزلی با اشاره به درخواست شورای شهر از شهرداری مبنی بر ارائه برنامه مدون پنج ساله اظهار امیدواری کرد: با تشکیل دفتر مطالعات استراتژیک و برنامه ریزی راهبردی شهرداری، در آینده نزدیک شاهد تدوین برنامه پنج ساله شهرداری انزلی بوده و با تکمیل GIS در سال های بعد ، بودجه براساس اطلاعات جغرافیایی و به شکل کاملا علمی تنظیم شود. 
وی با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه ، شهرداری ها موظف هستند تمامی عوارض و جرایم را از طریق نرم افزار، محاسبه و دریافت کنند یادآور شد: باید با بالا بردن سطح اعتماد عمومی نسبت به شهرداری، مشارکت شهروندان در تامین هزینه های اداره شهر را بالا ببریم. 
احمدی فرد افزود : مزایای بودجه 97 این است که علاوه بر کاهش 13 درصدی وابستگی بودجه به بودجه غیر نقدی و کاهش وابستگی به کمک های دولتی نسبت به بودجه سال 96، میزان سرانه درآمدی شهرداری در صورت محقق شدن بودجه به یک میلیون و 180 هزار تومان می رسد که در تاریخ این شهر بی سابقه است .
رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی گفت: بودجه سال 97 نسبت به بودجه قطعی سال 96 بیش از 2 و نیم برابرافزایش دارد که با توجه به سوابق و توانمندی های شهردار انزلی در مدیریت اجرایی شهرهای دیگر سال آینده رقم 141 میلیارد تومانی بودجه را در راستای توسعه هرچه بهتر شهر بندرانزلی محقق کنیم .

در ادامه این جلسه شهردار بندرانزلی با تاکید بر تسریع در یکپارچه سازی سیستم اداری اظهار کرد: معتقدم تمام این کارها با استفاده از استعدادهای نیروهای شهرداری قابل اجراست و نیازی به استفاده از مشاور از خارج از بدنه شهرداری وجود ندارد چرا که در دوره گذشته ، شهردار با استخدام مشاوری بدون توجه به موضوع قرارداد، هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل کرده است.
حسن پورقربان با بیان اینکه بودجه پیشنهادی به هیچ وجه یک بودجه آرمانی و غیر قابل تحقق نیست افزود: بندرانزلی ظرفیت های مناسبی در زمینه درآمدزایی دارد که صدور پروانه، تفکیک اراضی، جرایم ساخت و سازهای غیر مجاز و موارد دیگر شرایط شهرداری را برای کسب درآمد مساعد می کند و می توان در راستای پیشرفت شهر از چنین امکاناتی بیشترین بهره را برد.
وی با اشاره به بررسی یک پروژه عام المنفعه، تفریحی با میزان درآمدزایی هفت و نیم میلیارد تومانی برای شهرداری خاطر نشان کرد: پس از برگزاری چندین جلسه با میراث فرهنگی ، چند گروه برای ساخت و ساز و دریافت پروانه به شهرداری مراجعه و برای پرداخت تمام عوارض مربوط به ساخت وساز اعلام آمادگی کردند.
پورقربان با بیان اینکه شهرداری به دنبال ارجاع پرونده کسی به کمیسیون ماده 100 نیست افزود: به طور کلی قانونی که بر مبنای آن جریمه ای برای ساخت و ساز غیر مجاز دریافت شود ، قانون اشتباهی است اما وقتی در مجاورت ساختمانی یک ساختمان با طبقات بیشتر ساخته شده ، عدم صدور مجوز ساخت همان تعداد طبقات معنایی ندارد.
شهردار بندانزلی تاکید کرد: هدف اصلی شهرداری در ساخت و سازها ، یکسان سازی هر خیابان و رعایت خط آسمانی مورد نظر اعضای شورا در صدور مجوزهای ساختمانی است.
پورقربان با اشاره به لزوم صدور پروانه های پایان کار ساختمانی برخی از ادارات بزرگ در انزلی به عنوان بخشی از درآمد زایی شهرداری تاکید کرد: در راستای استاندارد سازی حریم دریا شرایط بسیار مساعدی برای کسب درآمد وجود دارد که لازم است گروه نقشه برداری شهرداری برای انجام کارهای ممیزی فعال شده و تمام مسائل شهری مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مه سیما نصیری به عنوان تنها عضو مخالف بودجه پیشنهادی شهرداری اظهار کرد: در سال های گذشته اعضای شورای شهر به ارائه چنین دفترچه ای برای بودجه اعتراض داشتند.
وی افزود: معتقدم برنامه و بودجه پیشنهادی شهرداری انزلی نیاز به پیوست و توضیحات مفصل تری دارد چرا که افزایش رقم بودجه به خودی خود مشکل قانونی ندارد اما در حال حاضر مطالعات این رقم از بودجه مشخص نشده است.
نصیری خاطرنشان کرد: در بندهای درآمدی شهرداری دریافت وام و فروش دارایی ها اعلام شده و رقم برخی از بندها در حالی سه تا چهار برابر بیشتر از سال گذشته است که ما به همان مبلغ قبلی هم دست نیافته ایم.
وی تاکید کرد: زمانی که بودجه واقعی نباشد، یا باعث بدهکاری شهرداری می شود و یا شاهد نیمه کاره ماندن پروژه ها و برنامه ها خواهیم بود.
در پایان این جلسه و پس از شنیدن نظرات اعضای شورا و ارائه توضیحات از سوی شهردارانزلی، کلیات بودجه سال 97 به رای گذاشته شد که درنهایت اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی با یک رای مخالف و شش رای موافق ، کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری انزلی با رقم 141 میلیارد و 538 میلیون تومان را تصویب کردند و مقرر شد بررسی جزئیات بودجه عمرانی شهرداری در جلسات آینده انجام شود. همچینین مقرر شد جلسه بررسی جزئیات بودجه به صورت عادی و علنی ششم اسفندماه جاری برگزار شود.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و شورای اسلامی این شهر ساحلی هفت عضو دارد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - بودجه - بندرانزلی - شورای - انزلی - پیشنهادی - برنامه - بررسی - پروژه - افزود - تاکید - شهردار - اسلامی - اظهار - دریافت - گذشته - اشاره - اعضای - ساختمانی - اینکه - درآمد - ندارد - پروانه - راستای - ارائه - میلیارد - آینده - پورقربان - مشارکت - هزینه - منابع - کلیات - مطالعات - درآمدی - شرایط - نصیری - مخالف - جزئیات - درآمدزایی - توضیحات - عنوان - پایان - طبقات - قانونی - اعلام - بیشتر - توسعه - براساس - تصویب - عوارض - کمیسیون - چندین - برگزار - برگزاری - جرایم - وابستگی - ادامه - معتقدم - تومانی - تومان - میزان - میلیون - استفاده -

نظر شما در مورد : تصویب کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری انزلی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها