مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4523 -تاریخ انتشار : شنبه 26 تیر 1395 -ساعت : 13:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشریح نتایج سفر کمیسیون حمل و نقل شورا به چین:

به دنبال وارد کردن اتوبوس برقی برای تهران هستیم

مازندشورا: عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با تشریح نتایج سفر اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به کشور چین گفت: شورای شهر به دنبال جهت دهی واردات اتوبوس به سمت اتوبوس های برقی است.

مازندشورا:

بلدیه|از این رو مطرح کرد: ابوالفضل قناعتی در گفت وگو با خبرنگار «تهران سما» اظهار کرد: در برنامه پنجساله باید حدود 1600 دستگاه اتوبوس خریداری شود و این در حالی است که بر این اساس در شهر تهران سالانه باید 400 اتوبوس خریداری شود در حالی که تنها در سال 93 ، 200 اتوبوس وارد شهر تهران شده و متاسفانه به دلیل کسری بودجه با وجود نیاز شهر تهران ، کمبود اتوبوس هنوز تامین نشده است.وی افزود:مدیریت شهری در راستای پیگیری بحث کاهش آلودگی هوای تهران و تحقق برنامه های پنجساله دوم در تلاش است که ظرفیت اتوبوس های شهر تهران را به تعدادی که در برنامه دیده شده برساند از این رو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر به دنبال تحقق خرید اتوبوس اتوبوس های هیبریدی و یا برقی است که آلودگی کمتری در شهر تهران تولید کنند.

قناعتی افزود: ما مترصد این هستیم که اگر قرار است اتوبوسی وارد شهر شود این خودرو باید برقی باشد چرا که هنوز در کشور صنعت خودرو سازی وارد مقوله ساخت اتوبوس برقی نشده است، از این رو تلاش می کنیم فرصت را برای شرکت های بخش خصوصی فراهم کنیم تا در راستای  کاهش آلودگی هوای تهران اتوبوس برقی وارد کنند و در مسیرهای شهری با محاسبه کیلومتر به قیمت آزاد فعالیت کنند.
وی تصریح کرد: در غیر این صورت اگر قرار است برای کمبود اتوبوس تهران خودرو دیزلی خریداری شود همانطور که مقام معظم رهبری در سخنان خود تاکید کردند باید از ظرفیت تولیدات داخل استفاده شود و این بدان معنا است که خرید اتوبوس دیزلی به محصولات داخلی اختصاص یابد.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت شورای شهر نسبت به این موضوع ، شرکتی چینی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک که اتوبوس های دیزلی از آن خریداری شده بود، معرفی شد تا از تولیدات برقی آن از سوی اعضای کمیسیون بازدید بعمل آید.
قناعتی اعلام کرد: بدین ترتیب از اعضای کمیسیون دعوت بعمل آمد تا برای بازدید از شرکت مورد نظر در چین بازدید بعمل آید که در این راستا، بنده به همراه مهندس سرخو رئیس کمیته حمل و نقل به چین سفر کردیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: بدین ترتیب نمونه تولیدات اتوبوس برقی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت تا با توجه به توان مالی شهرداری و نیز ورود به بحث فاینانس ، از بخش خصوصی دعوت بعمل بیاید تا برای خرید این اتوبوس ها و فعالیت با شهرداری تهران به صورت محاسبه هر  کیلومتر تردد اقدام شود.
این عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین خواستار آن شد تا فضا برای حضور شرکت خارجی در حمل و نقل پاک تهران فراهم شود تا با تامین اعتبار اتوبوس هیبریدی خریداری شود.
قناعتی همچنین به به صنعت گران خودرو در داخل کشور توصیه کرد تا هر چه سریع تر تکنولئوژی کاربردی و موتوری تولید اتوبوس برقی را فراهم و در این مسیر حرکت جدیدی آغاز شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اتوبوس - تهران - خریداری - کمیسیون - شورای - قناعتی - خودرو - آلودگی - تولیدات - اسلامی - دیزلی - برنامه - بازدید - فراهم - محاسبه - اعضای - همچنین - شهرداری - ترتیب - خصوصی - فعالیت - عمران - پنجساله - اظهار - هستیم - دنبال - کمبود - تامین - هیبریدی - ظرفیت - راستای - افزود - تولید -

نظر شما در مورد : به دنبال وارد کردن اتوبوس برقی برای تهران هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها