مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4528 -تاریخ انتشار : شنبه 26 تیر 1395 -ساعت : 15:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تا پایان سال جاری؛

فاضلاب‌های حاشیه دریاچه زریوار ساماندهی می‌شود

مازندشورا: ‌استاندار کردستان گفت: تا پایان سال 95 تمامی شبکه انتقال فاضلاب شهری و روستایی حاشیه دریاچه زریوار ساماندهی شده و از ورود هرگونه فاضلاب به داخل دریاچه زریوار جلوگیری می‌شود.

مازندشورا:

بلدیه|عبدالمحمد زاهدی در چهارمین جلسه ستاد نجات بخشی دریاچه زریوار مریوان که در محل فرمانداری مریوان برگزار شد، اظهار کرد: سه حوزه توسعه گردشگری، حفظ محیط زیست و حفظ و صیانت از منابع آبی دریاچه زریوار از اولویت‌های ستاد نجات بخشی دریاچه زریوار است و همه‌ دستگاه‌های اجرایی باید توان خود را برای نجات بخشی و ساماندهی این دریاچه بکار گیرند.وی افزود: نجات بخشی دریاچه زیوار در چند بخش برنامه‌ریزی و عملیاتی خواهد شد که در مرحله نخست رسیدگی و ساماندهی وضعیت شبکه فاضلاب شهری و روستایی و ورود پساب‌های آلاینده به داخل دریاچه با سرعت بیشتر در اولویت برنامه‌ها خواهد بود.
استاندار کردستان تصریح کرد: همچنین ساماندهی آلاینده‌های کشاورزی که موجب بروز برخی آلودگی‌ها در دریاچه می‌شود، در اهم فعالیت‌های این ستاد قرار دارد.
زاهدی در ادامه سخنان خود در مورد بحث مدیریت و جمعآوری زباله و پسماندهای روستاهای حاشیه دریاچه نیز گفت: در این رابطه از طریق دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری چند دستگاه وسیله نقلیه و تجهیزات مکانیزه ویژه جمع آوری زباله و پسماند روستاهای حاشیه دریاچه در اختیار دهیارها قرار خواهد گرفت.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم یکسان سازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و نیز راه‌اندازی آزمایشگاه واحد ویژه بررسی و پایش پارامترها و عوامل آلودگی آب دریاچه توسط دستگاه‌های اجرایی و متولی در خصوص دریاچه تاکید کرد.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه سلامت و بهداشت آب دریاچه زریوار در اولویت قرار داد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این مرکز آزمایشگاهی باید کیفیت آب دریاچه به طور مداوم رصد شده و با هرگونه آلودگی احتمالی در دریاچه مقابله کرد.
زاهدی از مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی و نیز مشاور مطالعاتی طرح بررسی و پایش وضعیت دریاچه زریوار خواست تا با حفظ شرایط موجود و نیز با مطالعات دقیق و همه جانبه وضعیت زیست محیطی دریاچه برنامه‌ای مدون و اصولی برای نجات بخشی دریاچه و بهبود وضعیت آن را تدوین و اجرایی کنند.
وی همچنین مشارکت سرمایه گذاری بخش خصوصی را در طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی و به ویژه در بخش گردشگری و حفظ محیط زیست دریاچه ضروری برشمرد و ذکر کرد: در این رابطه باید بسته‌های سرمایه‌گذاری توسط دستگاه‌های اجرایی تدوین و آماده شده و سریعا مجوزهای مورد نیاز صادر شود.
استاندار کردستان تاکید کرد: برای حفاظت از حریم دریاچه زریوار هرگونه ساخت خانه باغ شخصی در محدوده دریاچه ممنوع است و با متخلفان قاطعانه برخورد می‌شود.
وی در پایان از مردم شهر مریوان درخواست کرد تا برای حفظ و نجات بخشی دریاچه اقدامات موردنیاز را همکاری کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دریاچه - زریوار - اجرایی - وضعیت - ساماندهی - دستگاه‌های - استاندار - کردستان - زاهدی - حاشیه - مریوان - بررسی - راه‌اندازی - آزمایشگاهی - آلودگی - تاکید - تدوین - هرگونه - رابطه - متولی - زباله - پایان - اولویت - روستایی - همچنین - فعالیت‌های - گردشگری - سخنان - روستاهای -

نظر شما در مورد : فاضلاب‌های حاشیه دریاچه زریوار ساماندهی می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها