مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 45325 -تاریخ انتشار : جمعه 04 اسفند 1396 -ساعت : 08:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری تهران مانع ساخت‎وساز مسکن شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که شایعات مربوط به نرخ ۱۵۰۰ تومانی بنزین روی بازار مسکن تاثیر منفی گذاشت، گفت:‌ متاسفانه شهرداری آنقدر مانع درست کرده که جلوی ساخت و ساز ها را گرفته است.

مازندشورا:مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: 4 مولفه در اقتصاد کشور روی قیمت مسکن تاثیرگذار است؛ نرخ حامل های انرژی، بورس، طلا و ارز چهار عامل بیرونی است که بازار مسکن از آنها تاثیر می پذیرد.

وی با یادآوری این که حرف زدن از قیمت 1500 تومانی بنزین روی بازار مسکن اثر گذاشت، افزود: در شرایط کنونی قدرت خرید مردم برای ورود به بازار پایین است.

وی با بیان این که رشد قیمت مسکن در سال جاری کمی از شاخص تورم عبور کرده است، تصریح کرد: مرکز آمار ایران رشد 15 درصدی را برای قیمت مسکن اعلام کرده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در ادامه با انتقاد از رویه شهرداری تهران در حوزه ساخت و سازها، اظهار کرد: متاسفانه شهرداری مانع بر سر سازندگان ایجاد کرده و جلوی ساخت و سازها را گرفته است.

خسروی گفت: شهرداری باید روند ساخت و ساز مسکن را تسهیل و تسریع کند چراکه این صنعت با 174 صنعت در ارتباط است و اشتغالزایی بالایی دارد.

وی با تاکید بر این که شهرداری روند ساخت و ساز را پیچیده و دشوار کرده است به موضوع قراردادهای مشارکتی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قراردادهای مشارکت خوبی در حوزه ساخت و ساز نداریم و در جلسه با معاون قوه قضاییه مقرر شده قراردادهای مشارکت خوب تهیه و ارائه شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - قراردادهای - بازار - تهران - مشارکت - سازها - افزود - خسروی - اظهار -

نظر شما در مورد : شهرداری تهران مانع ساخت‎وساز مسکن شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها