مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 45401 -تاریخ انتشار : شنبه 05 اسفند 1396 -ساعت : 12:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت بازنگری تجهیزات ایمنی ناوگان مسافری قبل از ایام نوروز

در نشست طرح نوروزی اداره راهداری استان همدان تأکید شد:

ضرورت بازنگری تجهیزات ایمنی ناوگان مسافری قبل از ایام نوروز

مازندشورا: معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان همدان بر بازنگری تجهیزات ایمنی ناوگان مسافری قبل از ایام نوروز تأکید کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌‌و‌نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده در نخستین نشست درون بخشی طرح نوروزی استان همدان گفت: با نزدیک شدن به آغاز سال جدید دستگاه‌های فعال در بخش حمل‌‌و‌نقل برنامه‌های متنوعی برای جابه‌جایی مسافران نوروزی دارند. این دستگاه‌ها چون سال‌های گذشته تلاش می‌کنند با برنامه مدون برای تأمین رفاه و آسایش مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه دهند.

وی با اشاره به تجهیز ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی استان به سیستم سپهتن گفت: این سامانه از طریق دستگاه نصب شده داخل اتوبوس و ارتباط با سیستم پلیس‌راه اطلاعات ساعت حرکت، سرعت و سایر شرایط ناوگان اتوبوسی و راننده را بدون نیاز به توقف برای پلیس ارسال می‌کند.

پناهنده با بیان اینکه این اقدام به منظور عدم توقف و جلوگیری از اتلاف وقت مسافران انجام شده است، افزود: این سامانه به منظور کنترل عملکرد ناوگان حمل‌ونقل مسافر بسیار مثمر ثمر واقع شده است.

وی ادامه داد: نصب سامانه سپهتن در واقع یکی از اقدامات مهم در ایمنی سفر است که به نوعی سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان است.

معاون حمل‌‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌‌و‌نقل استان همدان به اجرای موفق طرح نوروزی سال ۹۵-۹۶ و کسب رتبه برتر کشوری از نظر جلب رضایت مسافران از طریق طرح نظرسنجی پیامکی اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز در اســتان همدان همه ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری آماده سرویس‌دهی به مردم خواهند بود.

مصطفی پناهنده بر اجباری بودن فعالیت خط سیر در ایام نوروز تأکید و تصریح کرد: صد در صد شرکت‌ها مسافری اتوبوسی استان همدان در قالب خط سیر فعالیت می‌کنند و نباید خارج از چارچوب آیین‌نامه این طرح فعالیتی انجام شود.

وی ادامه داد: شرکت‌های حمل‌‌و‌نقل تنها با عنوان برند تعریف شده و در قالب خط سیرهای مشخص و تابعیت شرایط و ضوابط شرکت مادر نسبت به ارائه خدمات اقدام می‌کنند.

پناهنده با توجه به اهمیت به کارگیری مدیران فنی در ایام نوروز یادآور شد: مدیران فنی موظف هستند وسایل نقلیه را از لحاظ مواردی چون استحکام شیشه‌ها، تست کپسول آتش‌نشانی و تجهیزات ایمنی قبل از هر سفر کنترل کنند.

وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی توسط ناوگان مسافربری در سفرهای نوروزی گفت: هر دستگاه اتوبوس مسافربری در ایام نوروز برای تأمین امنیت جان مسافران باید قبل از حرکت ضوابط فنی و نکات ایمنی را رعایت کند.

پناهنده با اشاره به کسب رتبه برتر کشوری در بهترین خدمات به مسافران در ایام نوروز ۹۶ گفت: استان همدان همواره در خدمات‌رسانی به مسافران در هر شرایط پیشرو بوده است.

این مسئول اضافه کرد: سعی ما بر این است که از حداکثر ظرفیت ناوگان مسافربری برای جابه‌جایی مسافران استفاده کنیم.

معاون حمل‌‌و‌نقل راهداری استان همدان با اشاره به پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی در پایانه‌های استان گفت: پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اینترنتی از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

مصطفی پناهنده افزود: در این طرح مردم به شکل غیرحضوری می‌توانند نسبت به خرید بلیت‌های نوروزی اتوبوس اقدام کنند و باید به گونه‌ای باشد که ۵۰ درصد فروش بلیت اینترنتی بوده و بقیه هزینه نیز به شکل حضوری دریافت شود.

وی در ادامه با اشاره به نرخ بلیت‌ها در نوروز ۹۷ گفت: قیمت بلیت در ایام نوروز ۹۷ افزایش نمی‌یابد و در بخش کالا هم در ایام نوروز قیمت‌ها تغییری نکرده است.

پناهنده ادامه داد: اولویت در پیش‌فروش اینترنتی است و شرکت‌ها باید توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند و این موضوع در رتبه‌بندی شرکت‌ها مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید نسبت به اطلاع‌رسانی پیش‌فروش بلیت‌های اینترنتی اقدام کرد، ادامه داد: زمانی که مردم به سامانه بلیت‌های نوروزی اینترنتی مراجعه کنند موجب کاهش حجم مراجعه‌کنندگان به پایانه‌ها می‌شود که این عامل به لحاظ امنیت هم مؤثر است.

این مسئول در ادامه بر ساماندهی حمل توشه همراه و غیرهمراه مسافر، بغل نویسی وسایل نقلیه عمومی مسافربری، تنظیم صورت سفر حتی در صورت سوار کردن مسافران بین‌راهی، استفاده از لباس فرم، نصب اتیکت و راه‌اندازی سیستم پیجینگ و سایر خدمات به‌روز در راستای جلب رضایت مردم و مسافران در ایام نوروز تأکید کرد.

گفتنی است در نخستین نشست طرح نوروزی (۹۶-۹۷) معاون حمل‌‌و‌نقل، رئیس اداره مسافر، انجمن‌های صنفی و ادارات راهداری و حمل‌‌و‌نقل جاده‌ای استان همدان حضور داشتند که هر یک به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسافران - نوروزی - استان - نوروز - همدان - حمل‌‌و‌نقل - ناوگان - پناهنده - ادامه - اینترنتی - بلیت‌های - اشاره - سامانه - راهداری - ایمنی - اتوبوس - اقدام - تأکید - خدمات - مسافربری - پیش‌فروش - اداره - شرکت‌ها - مصطفی - معاون - مسافر - شرایط - اتوبوسی - سیستم - استفاده - امنیت - فعالیت - ضوابط - مدیران - رعایت - مسئول - وسایل - رضایت - نقلیه - افزود - تأمین - ارائه - مسافری - جابه‌جایی - عمومی - نخستین - سپهتن - تجهیزات - جاده‌ای - کنترل - منظور - اینکه - دستگاه - کشوری -

نظر شما در مورد : ضرورت بازنگری تجهیزات ایمنی ناوگان مسافری قبل از ایام نوروز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*