مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4546 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 تیر 1395 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس شورای شهر گرگان:

وضعیت شهردار گرگان باید هرچه زودتر مشخص شود

مازندشورا: رئیس شورای اسلامی شهر گرگان ضمن انتقاد از اعضای غایب در جلسه شنبه گفت: وضعیت شهردار گرگان باید هرچه زودتر مشخص شود.

مازندشورا:

بلدیه| زهرا نورا شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران درباره جلسه نافرجام شنبه شب شورای گرگان بیان کرد: همه ما ملزم به رعایت چارچوب قوانین هستیم و من به عنوان مسئول شورا نیز قاطعانه در راستای وظایف قانونی عمل می کنم.نورا خاطرنشان کرد: در این مدت تماس های بسیاری با من گرفته شد و می گفتند چرا می خواهید شهردار را استیضاح کنید درحالی که من فقط به دنبال اجرای قانون بوده ام.
وی خطاب به افراد منتقد عملکرد شورا گفت: افرادی که در گروه های مجازی بحث موافق و مخالف شورا را مطرح می کنند بدانند لایحه ها با رای موافق حداقل ۹ عضو به تصویب می رسد و این یعنی اینکه اکثر اعضا در تصویب لوایح نقش دارند.
وی تصریح کرد: اگر لوایح را بررسی کنید متوجه می شوید که بسیاری از لایحه های مهم با رای تمامی اعضا به تصویب می رسد اما برخی به حاشیه ها دامن می زنند.
رئیس شورای شهر گرگان درباره غیبت پنج عضو در جلسه علنی هفتگی گفت: متاسفم در جلسه ای که قرار بود ۱۵ لایحه بسیار مهم بررسی و تصویب شود همکاران ما حضور پیدا نمی کنند و من از آنها واقعاً گلایه مند هستم.
نورا افزود: شما و شهروندان فهیم گرگانی قضاوت کنید که چطور در چنین شرایطی اینگونه اتفاقات رقم می خورد.
وی در پاسخ به اظهارات اعضای غایب مبنی بر دیر ارسال شدن نامه ها و لوایح به آنها، بیان کرد: لوایح مطابق روال مرسوم به همه اعضا ارسال شد و قید دوفوریت نیز نداشت و تمامی آنها در کمیسیون ها مطرح و مصوب شده بود.
وی درباره وضعیت شهردار گرگان اظهار کرد: در شهرهای دیگر که شهردار وضعیت مشابهی داشته از کار خود کنار رفته است و مهلت ما مطابق قانون برای انتخاب سرپرست جدید شهردار رو به اتمام است و تاکنون صبوری کرده ایم .
رئیس شورای شهر گرگان ادامه داد: تا روز دوم مردادماه باید وضعیت شهردار را مشخص کنیم و تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده ایم.
زهرا نورا یادآور شد: من در دوره های گذشته نیز نشان دادم که موافق تغییر شهرداران نیستم و استعلام هایی که اکنون از وزارت کشور گرفته می شود در راستای روشن شدن تکلیف ما است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گرگان - شهردار - تصویب - لوایح - وضعیت - شورای - لایحه - رئیس شورای شهر - موافق - درباره - ارسال - مطابق - تاکنون - تمامی - بررسی - گرفته - بسیاری - راستای - قانون -

نظر شما در مورد : وضعیت شهردار گرگان باید هرچه زودتر مشخص شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها