تاریخ انتشار : شنبه 05 اسفند 1396 - ساعت : 16:50

کد مطلب: 45489 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رجبی: در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد

مازندشورا: فرج‌الله رجبی در اولین جشنواره نشان تعالی HSE که به مناسبت روز مهندس برگزار شد، اظهار کرد: در جریان تصویب بودجه قرار بر این بود که ۲۶۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تنخواه سرمایه‌ای فروخته شود. پیشنهاد ما این است که حداقل ۳۰ درصد این مبلغ به پیمانکارانی که کارشان تمام شده، اختصاص یابد اما مورد موافقت قرار نگرفت.

مازندشورا:رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خاطرنشان کرد که امروز دفاتر ما محلتعداد زیادی از پیمانکاران و مشاورینی است که ماه‌هاست کارشان تمام شده و امروزکسی به فریاد آنها نمی‌رسد. ما باید به فضای مهندسی کشور آنچنان که هست، بهابدهیم.

رجبی با بیان اینکه من راجع به تمام مهندسان صحبت می‌کنم، گفت: بایدهمه مهندسان زیر یک چتر قرار گیرند چرا که همه دغدغه‌ها مشترک است.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: من که در مجلس نتوانستم همکارانخودم را متقاعد کنم که ایجاد سرمایه اجتماعی هزینه‌بر است و یکی از هزینه‌هایش ایناست که ما انسان‌هایی باشیم که از امنیت شغلی و حرفه‌ای انسان‌ها پاسداری کنیم امااز شما (آخوندی) می‌خواهم در هیات دولت این زحمت را بکشید.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه طی سال گذشته جلساتبسیاری با پیمانکاران، مهندسین مشاور و انبوه‌سازان در سطوح مختلف برگزار کرده‌ام،گفت: فرآیند کلی این جلسات نشان می‌دهد در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد.

رجبی بیان کرد: یکی از پیمانکاران می‌گفت ما میلیاردها تومان از دولتطلبکاریم. وقتی سراغ طلبمان رفتیم، یک مسئول در جواب ما گفت: مگر روزی که از مادرزاده شدید، با پول آمدید! این اوج ناامنی شغلی در حوزه مهندسی است. پیمانکاران ومشاوران اعتمادشان را به سیستم پاسخگو از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: از بیان این واژه عذر می‌خواهم ولی نباید این طور فکرکنیم که وقتی خرمان از پل گذشت و مهندس کار ما را انجام داد، به تعهداتمان پایبندنباشیم.

انتهای پیام


منبع : صما

برچسب ها : #مهندسی #پیمانکاران #امنیت #اینکه #مهندسان #می‌خواهم #ندارد #روانی #جامعه #ساختمان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رجبی: در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد

*

*


X https://sport45.site/