مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4553 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 تیر 1395 -ساعت : 10:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی:

اگر دولت پول ندارد با شهرداری تهاتر کند

مازندشورا: رئیس کمیسیون امور شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت نتوانسته است هزینه های توسعه مترو و سهم یک سومی اش در این بخش از توسعه حمل و نقل شهری پایتخت را بپردازد، گفت: بار این عدم پرداخت سهم در شرایط کنونی سبب شده بار این هزینه ها به گردن شهرداری و شورای شهر تهران بیفتد.

مازندشورا:

بلدیه|محمدجواد کولیوند با بیان اینکه اگر دولت نمی تواند هزینه هایی که برعهده دارد را بپردازد، باید کمک کند تا این سهم یک سومی در قالب تهاتر پرداخت شود، تصریح کرد: یکی از روش های پرداخت معوقات می تواند معرفی فاینانسور از سمت دولت به شهرداری باشد و دیگری تهاتر املاکی که در اختیار دولت است و می تواند هزینه های پرداخت نشده را تامین کند.نماینده مردم کرج در مجلس دهم با یادآوری اینکه اگر کمیسیون شوراهای مجلس به پرونده عدم پرداخت معوقات از سمت دولت به شهرداری ها وارد شود، پاسخ نهایی از هم اکنون قابل حدس زدن است، افزود: اگر بررسی برنامه ششم توسعه برای چندمین بار نیز انجام شود، ابتدا باید به صورت مشترک از سوی کمیسیون های تخصصی بررسی شود که در نهایت پاسخ از سمت دولت دراین خصوص این است که درآمد کافی برای پرداخت معوقات وجود ندارد. پاسخی که از هم اکنون نیز روشن و عیان است.
وی آسان سازی روش های سرمایه گذاری در بخش مترو را تنها راهکار حل پرونده معوقات دولت در سهم یک سومی توسعه متروی شهر تهران دانست و گفت: در زمینه توسعه شبکه های ریلی تهران و کشور نگاه باید به سمتی باشد که در افق 1404 به رشدی که مد نظر داریم برسیم.
کولیوند همچنین با پرداختن به اینکه برنامه ششم توسعه به نحوی نگارش شده که به نظر می رسد نگاه کلان این برنامه در افق 1404 به نحوی نیست که کشور در ابعاد مختلف به رشدی که مد نظر کارشناسان است برسد، خاطر نشان کرد: استنباط مجلسی ها این است که این برنامه در بخش های گوناگون از جمله صنایع یا فرهنگ با نقشه های از پیش تعیین شده برنامه افق 1404 مطابقت لازم را ندارد، از همین رو کمیسیون های مجلس به منظور تلفیق برنامه سه نفر را تعیین کرده اند تا به بررسی ابعاد این برنامه اقدام کنند.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنامه ششم توسعه هم اکنون در مرحله بررسی مجدد باقیمانده تا کارشناسان با بحث و بررسی در خصوص بندهای مختلف این برنامه نتایج را اعلام کنند و مواردی که مد نظر کمیسیون ها است اصلاح شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - کمیسیون - بررسی - توسعه - پرداخت - معوقات - شهرداری - شوراهای - ندارد - اکنون - تهاتر - اینکه - تواند - مختلف - کارشناسان - ابعاد - تعیین - شورای - پرونده - اسلامی - هزینه - تهران -

نظر شما در مورد : اگر دولت پول ندارد با شهرداری تهاتر کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها