مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4557 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 تیر 1395 -ساعت : 10:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حسین رضا زاده:

شهرداری بیشترین توجه را به ورزش همگانی داشته است

مازندشورا: رئیس کمیته ورزشی شورای شهر تهران گفت: از میان سایر مراجع متولی ورزش شهرداری تهران همواره بیشترین توجه را به ورزش همگانی شهروندان داشته است.

مازندشورا:

بلدیه|حسین رضا زاده با اعلام این که ساخت و تجهیز اماکن ورزشی یکی از الزاماتی است که در دستور کار مدیران شهری هدفمند و متعهد قرار می گیرد، گفت: این امر مهم بر اساس استانداردهای جهانی و مطابق با یک برنامه‌ریزی تشکیلاتی، تخصصی و هوشمندانه و نیز رعایت مقررات ایمنی و مدیریت سلامتی صورت می‌گیرد.
رضا زاده افزود: در هر حال ارتباطی که میان ورزش با سایر ابعاد زندگی جمعی انسان‌ها در فضای شهری وجود دارد یکی از مباحث مهم ورزش شهروندی است که تقویت آن ضرورت دارد..
وی با بیان این که ورزش به عنوان یک عامل بسیار مهم و اساسی در تأمین سلامت و نشاط روح و جسم افراد جامعه، تأثیر بسزایی بر کمیت و کیفیت فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آنها دارد، خاطر نشان کرد: برای کاهش هزینه‌ها در بخش درمان و نیز کاهش میزان نابهنجاری فردی و اجتماعی می بایست در ورزش سرمایه‌گذاری کرد چرا که به جز این موارد ورزش بر بهره‌وری مالی، رونق اقتصادی و تولید ناخالص ملی کشور اثر گذاشته و باعث افزایش میزان جذب گردشگر، تحرک و نشاط مطبوعاتی و ارتقای فرهنگ عمومی می‌شود.
رئیس کمیته ورزشی شورای شهر تهران با اشاره به این که توسعه ورزش در شهر تهران به عنوان پایتخت و مرکز شهرنشینی در ایران در هر دو زمینه ورزش قهرمانی و همگانی حائز اهمیت است، ادامه داد: این در حالی است که حدود 25 درصد از اماکن و فضاهای شهر تهران در اختیار شهرداری قرار داشته و از میان سایر مراجعی که متولی ورزش هستند،‌ شهرداری تهران همواره بیشترین توجه را به ورزش همگانی و شهروندان داشته است.
وی خاطر نشان کرد: سرانه ورزشی در تهران حدود یک متر یعنی معادل 33 درصد استاندارد بین‌المللی است و در نتیجه توجه به طرح‌‌ها و اقدامات اساسی و سیاست گذاری و برنامه‌ریزی جامع و بلند مدت به منظور رفع کاستی‌های موجود ضامن توسعه سلامت پایدار شهری بوده و می‌بایست از اولویت‌های مدیران شهری باشد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - ورزشی - همگانی - اقتصادی - میزان - توسعه - سلامت - برنامه‌ریزی - بیشترین - اماکن - مدیران - عنوان - اساسی -

نظر شما در مورد : شهرداری بیشترین توجه را به ورزش همگانی داشته است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها