مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4558 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 تیر 1395 -ساعت : 10:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه ۸ :

اجرا شدن دو طرح برای افزایش سرانه فضای سبز

مازندشورا: شهردار منطقه 8 گفت: به علت پایین بودن سرانه فضای سبز در منطقه و رساندن آن به حد استاندارد بین المللی سالی 40 هزار درخت در سطح منطقه کاشته می شود.

مازندشورا:

بلدیه|بهمن نوری با بیان اینکه کاشت درخت از سال 1391 آغاز شده است، خاطر نشان کرد: تا امسال سالی حدود 40 هزار درخت کاشتیم که از سال آینده در سرانه فضای سبز منطقه به حساب خواهند آمد زیرا که درخت‌ها در سال اولی که کاشته می‌شوند محاسبه افزایشی ندارند و پس از گذشت 5 سال جزو فضای سبز منطقه محسوب می شوند .شهردار منطقه 8 با تاکید بر اینکه سرانه فضای سبز منطقه 4.6 متر مربع است، خاطرنشان کرد: یکی از علت های کمبود فضای سبز در منطقه افزایش جمعیت است زیرا که در گذشته میدان‌های نارمک پر از خانه‌های حیاط دار و یک طبقه بود که شاهدیم امروز همه آنها تبدیل به آپارتمان شده‌اند .
نوری با اشاره به اینکه عدم وجود فضای مناسب و خالی یکی از معضلات موجود در مسیر رسیدن فضای سبز به حد استاندارد است، ادامه داد: برای خرید ملک و ایجاد فضای سبز به بودجه بسیار بالایی نیازمندیم اما در حال حاضر اعتباراتی که برای خرید املاک ابلاغ می‌شود بسیار اندک است و همین امر کار ایجاد فضای سبز را برای ما سخت کرده است.
شهردار منطقه 8 به کاشت درخت برای افزایش فضای سبز در منطقه اشاره کرد و افزود: این اقدام به صورت متراکم در بوستان‌ها و معابر در زمین یک متر مربع انجام می شود بدین گونه که ریشه درخت را به صورت آبخور از زمین می‌گیریم و این درخت بعد از 5 سال نزدیک به 7 مترمربع در فضا، فضای سبز می‌دهد در واقع برای جبران فضای سبز از هوا و ارتفاع استفاده کرده ایم.
نوری طرح دوم افزایش فضای سبز منطقه را همکاری با سازمان فاب برشمرد و گفت: ساختمان هایی که اقدام به نوسازی می کنند یا قصد گرفتن پایان کار دارند ملزم به کاشت درخت در حیاط خانه‌شان هستند چرا که اگر در هر خانه‌ای یک درخت کاشته شود، سرانه ما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند.
نوری پراکندگی اصولی فضای سبز در سطح منطقه را یکی از نقاط مثبت عنوان کرد و گفت: در هیچ نقطه ای از پایتخت چنین ویژگی دیده نمی شود بنابراین به طور قطع از این جهت منطقه ما نمونه است.
وی ادامه داد: بیش از ۱۰۳ میدان و 84 پارک در منطقه ۸ وجود دارد که در کل منطقه پخش شده به طوری که هر شهروندی از منزل مسکونی خود تا اولین فضای سبز تنها حدود 50 قدم باید برود در صورتی که در مناطق دیگر فضای سبز و پارک‌های بزرگ با خانه‌ها فاصله بسیاری دارد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - افزایش - سرانه - اینکه - شهردار - بسیار - اقدام - ایجاد - کاشته - اشاره - ادامه -

نظر شما در مورد : اجرا شدن دو طرح برای افزایش سرانه فضای سبز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها