مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4584 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 تیر 1395 -ساعت : 14:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد

تحویل 850 خودرو در طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده

مازندشورا: معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تحویل 850 خودرو در طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده خبر داد و افزود: از تاریخ ۱۲ بهمن ۹۴ تا ۱8 تیر ۱۳۹۵ ، ۵۸ هزار و 986 نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

مازندشورا:

بلدیه| علی نوذرپور در نشست خبری امروز(یکشنبه)، در تشریح روند اجرای طرح جایگزینی 90 هزار تاکسی فرسوده گفت: تعداد متقاضیان تایید شده توسط سازمان ها، واحدهای تاکسیرانی و حمل و نقل همگانی ۵۵ هزار و 410 نفر بوده و ۵۴ هزار و 570 متقاضی هم بررسی و توسط اتحادیه تایید شده اند.وی افزود: تاکنون 33 هزار و 887 متقاضی شعبه بانک و نمایندگی را انتخاب کرده و معرفی نامه خود را دریافت کرده‌اند؛ ضمن آنکه 11400 نفر واجد  شرایط تشکیل پرونده تسهیلات در بانک ها شده اند.
وی ادامه داد: از این تعداد، 9934 متقاضی به ایران خودرو برای دریافت خرید تسهیلاتی خودرو معرفی شده‌اند  و 1953 نفر برای خرید نقدی به ایران خودرو معرفی شدند که نهایتا 850 خودرو تحویل متقاضیان شده است.
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  تاکید کرد: 7565 مورد تایید واریز وجه به حساب ایران خودرو بوده و تعداد متقاضیانی که مراکز اسقاط را انتخاب کرده اند به 6958 مورد رسیده است.
تعداد متقاضیان پذیرش شده در مراکز اسقاط4911 مورد بوده و 2978 مورد ارزش لاشه خودرو پرداخت شده است.
وی افزود: 1127 مورد تعداد خودروهای اسقاط شده بوده و 1013 مورد پرونده اسقاط  برای تایید به ناجا ارسال شده است که تاکنون ۶۴۰ مورد از پرونده های اسقاط شده توسط ناجا تایید شده است.
نوذرپور با تاکید بر لزوم وجود تعدد مراکز اسقاط در سراسر کشور از پافشاری ایران خودرو برای استفاده از 16 مرکز در سراسر کشور به ویژه مرکز اسقاط تهران  خبر داد و گفت: قانون ستاد حمل و نقل سوخت کشور به عنوان ناظر عالی اجرای  طرح های جایگزین، مراکز اسقاط و بازیافت را به عنوان مجریان طرح اسقاط مشخص کرده، اما متاسفانه خودروساز بدون توجه به این موارد و پافشاری بر استفاده از مراکز اسقاط خاص، موجب کاهش سرعت ادامه روند اجرایی طرح شده اند.
وی افزود: در تمام نقاط کشور ۱۳۰ مرکز اسقاط مورد تایید ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت وجود دارد که وظیفه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده را برعهده دارند در حالیکه ایران خودرو با فشارهای جانبی به ستاد حمل و نقل سوخت، ابتدا فقط یک مرکز اسقاط با کد ۱۷۳۱ را در شهر تهران مشخص و برای اجرای اسقاط ۹۰ هزار تاکسی به ستاد معرفی کرده بود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسقاط - خودرو - تایید - تعداد - مراکز - معرفی - متقاضیان - پرونده - افزود - متقاضی - فرسوده - خودروهای - شهرداری - دهیاری - سراسر - ادامه - استفاده - پافشاری - عنوان - تحویل - نوذرپور - اجرای - معاون - تاکنون - دریافت - جایگزینی - تاکسی -

نظر شما در مورد : تحویل 850 خودرو در طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها