تاریخ انتشار : یکشنبه 13 اسفند 1396 - ساعت : 12:42

کد مطلب: 45992 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شیبانی اصل: کشور با سونامی مهندسان بیکار مواجه است

مازندشورا: مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه کشور با یک سونامی مهندسان بیکار مواجه است، گفت: نگاه آموزش عالی بیشتر تمرکز بر کمیت است و این کمیت سبب توسعه برخی از مراکز آموزشی و واحدهای دانشگاهی شد.

مازندشورا:منوچهر شیبانی با اشاره به وجود مشکلات در حوزه مدیریت و مهندسیساختمان اظهار کرد: امضا فروشی و تایید قلابی معضل است که باید به حل این معضل وبیماری کمک کرد.

وی افزود: برخی مواقع برایمهندس مشاور ۸۰ میلیون تومان هزینه می‌کنند اما حتی در حد ۸ دقیقه این مشاور راملاقات نکرده‌اند. مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی بابیان اینکهکجای دنیا برای ساخت یک ساختمان باید با ۲۳ مهندس قرارداد منعقد شود، عنوان کرد:گاهی اوقات برای یک پروژه بین ۴۰ تا ۸۰ مهندس ناظر معرفی‌شده که باید به این تعدادمهندسین ناظر گروهان گفت.

وی بیان کرد: این حسن نیت نیست که موجودی یک نظام‌مهندسی ۶۰۰ میلیاردتومان باشد چرا باید یک‌نهاد حرفه‌ای به‌جای پرداختن به وظایف خود به یک‌نهادبوروکراتیک تبدیل‌شده است. شیبانیبا انتقاد از شکل و محتوای یکسان تابلوهای ورودی ساختمان‌های در حال ساخت گفت:تابلوی ساختمانی را در تهران مشاهده کردم که با رنگ توسط یک کارگر ساختمانی نوشته‌شدهبود.

وی بابیان اینکه نظام‌مهندسی باید در مسیر خودش قرار بگیرد عنوان کرد:در مقررات ملی ساختمان حسرت‌به‌دل ماندم که یک کار پژوهشی انجام و نتیجه آن راابلاغ شود. مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید برخدمات بسیج مهندسان در کشور بیان کرد: انتظار می‌رود همه مردم از خدمت‌های بی‌منتبهره‌مند شوند.

وی گفت: چنانچهبا نگاه به مهندسی به حوزه ساختمان کشور نگاه کنیم ابتدا با چندگانگی نظام‌هایساخت‌وساز مواجه می‌شویم که در بیشتر موارد جدای از یکدیگر هستند، مانند نظام فنیـ اجرایی کشور و نظام ساخت‌وساز کشور که تلاش‌های زیادی برای یکپارچه شدن آن‌هاشده است. شیبانی بابیان اینکه اکنون با یک سونامی مهندسان مواجه هستیم بیان کرد:از دولت‌های گذشته تاکنون نگاه آموزش عالی بیشتر تمرکز بر کمیت بود و این کمیت سببتوسعه برخی از مراکز آموزشی و واحدهای دانشگاهی شد. وی عنوان کرد: اکنون در بسیاریاز سازمان‌های نظام‌مهندسی کشور اکثریت اعضاء فاقد پروانه اشتغال هستند.


منبع : صما

برچسب ها : #ساختمان #شیبانی #مهندسی #عنوان #مواجه #بابیان #مهندسان #نظام‌مهندسی #اینکه #اکنون #بیشتر #ساختمانی #وزارت #مشاور #سونامی #مدیرکل #توسعه #شهرسازی #مهندس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شیبانی اصل: کشور با سونامی مهندسان بیکار مواجه است

*

*


X https://sport45.site/