مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4611 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 -ساعت : 10:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل شهرسازي و معماري شهرداری تهران خبر داد

هم اندیشی 140 معمار و طراح شهری برای ساماندهی نمای سازه های پایتخت

مازندشورا: اولین جلسه هم اندیشی به منظور بحث و تبادل نظر و یافتن وضعیت مطلوب در ارتقاء معماری و طراحی شهری در پایتخت با حضور 140 طراح منتخب مناطق 22 گانه شهر تهران و تنی چند از اساتید کمیته های نمای مناطق برگزار شد.

مازندشورا:

بلدیه| سهیلا صادق زاده مدیر کل شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این جلسه که به میزبانی منطقه 2 برگزار شد گفت :تشکیل کمیته های نما در سطح مناطق 22 گانه یکی از اقدامات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران است که به موازات سایر اقدامات منجمله تهیه پروژه های طراحی منظر شهری خیابان ها و میادین، طرح های پژوهشی در زمینه معماری ایرانی – اسلامی و مهمتر از همه تدوین برنامه راهبردی مدیریت منظر شهری تهران مدنظر قرار گرفته است .
وی افزود: برگزاری جلسات هم اندیشی با عواملی که در فرایند طراحی تاثیرگذار هستند مانند مسئولین کمیته ها، اعضا علمی کمیته ها و طراحان نما و منظر شهری در جهت دست یافتن به ادبیات مشترک ، اقدامی است که در فرایند رسیدن به الگویی مناسب از معماری و نمای خوب تاثیر گزار است.
صادق زاده با اشاره بر اینکه اصلاح و بازبینی نقشه ها تنها راه حل نیل به یک طرح مناسب نيست گفت :بايد در سايه هفكري ، طراحان و اندیشه آنها را بيشتر بشناسيم تا با تلفیق شاخص هایی همچون علم طراحی ، فرهنگ ایرانی - اسلامی ، دانش معماری و سلایق عمومی چهره شهر را با نگاهی اندیشمندانه طراحي و به تصوير بکشیم .
مدیر کل شهرسازي و معماري شهرداری تهران با اشاره به حضور 140 نفر از طراحان معماری شهری ، هدف از تشکیل جلسه هم انديشي را حركت به سوي نظم بصري شهر با همفكري مهندسان معمار اعلام كرد.
صادق زاده با اشاره به ساماندهي نماهای سازه های شهری در كميته معماري مناطق گفت : هدف اصلي ما از تشكيل اين كميته ها اين بود كه چهره شهر از ناهماهنگي بصري دور شده و به سمت نظم شهري هدايت شود .
به گفته وی فرهنگ سازي مناسب و هدفمند مي تواند در نزديكي نظرات طراحان و سازندگان تاثير گذار بوده و همسويي حرفه اي و هدفمند در ساخت بناهاي شهري ايجاد كند ، که نتايج اين هم انديشي ها نيز در كاهش آشفتگي بصري شهر تاثير مثبت بر جاي خواهد گذاشت .
 پرهیز از ارزیابی های سليقه اي در جلسات كميته ها ، تهیه محتوای آموزشی برای طراحان و مسئولین کنترل نما ، ترغیب به رعایت ضوابط برای همه در کنار تشویق طراحان برتر مناطق و برگزاري جلسات هم انديشي به صورت مستمر از جمله مهترین مباحث این جلسه بود که صادق زاده به آن اشاره کرد.
وی استفاده از بيلبوردهاي شهري جهت معرفي آثار خوب را یکی از روش های اطلاع رسانی در خصوص موضوع ساماندهی معماری و نمای شهری عنوان کرد و افزود: در این جلسه پیشنهاد شد تا از این دست جلسات بصورت مستمر برگزار شود و همچنین تدابیر لازم جهت جلوگیری از كار دفاتر فاقد صلاحيت جهت طراحی مد نظر قرار گیرد .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معماری - طراحان - تهران - جلسات - اشاره - طراحی - شهرداری - انديشي - معماري - مناسب - کمیته - مناطق - كميته - مستمر - مسئولین - تاثير - هدفمند - فرهنگ - فرایند - افزود - تشکیل - برگزار - معمار - شهرسازی - اقدامات - شهرسازي - ساماندهی - اسلامی - ایرانی - اندیشی -

نظر شما در مورد : هم اندیشی 140 معمار و طراح شهری برای ساماندهی نمای سازه های پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها