مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4619 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 -ساعت : 11:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سالاری:

راه آهن تهران باید مطابق فناوری های نوین به روزرسانی شود

مازندشورا: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اساسا راه آهن کشور ما باید مطابق فناوری های نوین در این حوزه به روز رسانی شود.

مازندشورا:

بلدیه|محمد سالاری با اشاره به بررسی وضعیت خطوط راه آهن در منطقه 17 و 18 شهر تهران در این باره گفت: پارلمان شهری به عنوان حلقه واسط بین شهرداری و سایر حوزه هامی تواند در راستای مصلحت شهر در خصوص تعیین تکلیف برای راه آهن شهر تهران گام های موثری بردارد به طوری که نتیجه پیگیری های بعمل آمده سبب شده امروز بتوان در خصوص زمین 160 هکتاری تصیمیم گیری کرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اشکال اساسی حضور راه آهن در محدوده قانونی شهر تهران به دلیل آزار و اذیت ها برای شهروندان بوده است است آنچنان که دردنیا راه آهن شهری ،برقی است و آلودگی محیط زیستی و صوتی ندارد اما در تهران مردم از سر و صدای اگزو فن های راه آهن رنج می برند.
وی افزود: از سوی دیگر در شهرهای توسعه یافته جهان، ایستگاه های راه آهن در شهرها هستند و این نشان می دهد خروج راه آهن از محدوده شهرها منسوخ شده است اما اعتقاد بر این است که تهران نیازمند راه آهن توسعه یافته است تا ادامه فعالیت راه آهن در داخل شهر میسر باشد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر مسئله تعیین تکلیف زمین است که مقرر شده قیمت گذاری شود و اگر اختلاف بر سر قیمت حل شود شهرداری ، مطالبات راه آهن از محل اراضی مد نظر را به صورت تهاتر ، تراکم و یا نقدی پرداخت می کند.
سالاری در ادامه اظهار کرد: یکی از پرسش هایی که این روزها پیش روی بدنه مدیریت شهری است بررسی این موضوع در بدنه دولت است که آیا اعتبارات لازم برای برقی کردن راه آهن کشور فراهم است یا نه چرا که تنها با این تغییر می توان مشکلات راه آهن برای شهروندان تهران را حل کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین پیشنهاد تغییر مسیر راه آهن را منوط به بررسی های کارشناسی عنوان کرد و گفت : نمونه شبیه به این اقدام در قم موجب رضایت مردم دو منطقه و نارضایتی بقیه مردم قم شده است اما اگر این موضوع به طور دقیق بررسی شود می توان در رابطه با آن به نتیجه نهایی رسید.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - بررسی - اسلامی - سالاری - شورای - یافته - توسعه - شهرها - ادامه - تغییر - موضوع - شهروندان - محدوده - تکلیف - تعیین - نتیجه - عنوان - منطقه - شهرداری -

نظر شما در مورد : راه آهن تهران باید مطابق فناوری های نوین به روزرسانی شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها