مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4624 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 -ساعت : 12:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نریمان: موظف به تکمیل تمامی خدمات رونمایی و زیربنایی هستیم

نریمان: موظف به تکمیل تمامی خدمات رونمایی و زیربنایی هستیم

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۴ هزار و ۵۵۰ واحد مسکن مهر محله ایران‌شهر واقع در فاز ۱۱ شهر جدید پردیس، گفت: تامین تمامی خدمات رونمایی و زیربنایی از حقوق شهروندی محسوب شده و ما موظف به تکمیل آنها پیش از واگذاری واحدها هستیم به همین دلیل است که در افتتاح پروژه‌ها کمی تاخیر داشتیم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۴ هزار و ۵۵۰ واحد مسکن مهر محله ایران‌شهر واقع در فاز ۱۱ شهر جدید پردیس این تعداد واحد را محلی برای سکونت حدود ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که هم اکنون برخی از شهرهای ما در کشور دارای تنها ۵ هزار نفر جمعیت هستند. پس این امر نشان می‌دهد افتتاح امروز رقم کمی را در بر نداشته است.

نریمان در ادامه این اقدام را فقط گوشه‌ای از طرح مسکن مهر در شهری مانند شهر جدید پردیس خواند و افزود: ما هم اکنون در حال افتتاح یک شهر در دل شهری دیگر هستیم. این اقدام کار بزرگی است. وقتی ما در منطقه‌ای حدود ۱۰۰ هزار واحد می‌سازیم در حقیقت در حال طراحی شهری ۴۰۰ هزار نفری هستیم که می‌تواند برای خود نوعی کلانشهر تلقی شود. از این رو سخنان وزیر راه و شهرسازی نیز از آنجا که پیش از این دارای مسئولیت‌های سیاسی نیز بوده‌اند بدین دلیل است که بزرگترین پروژه ایران که از لحاظ اعتباری آغاز شده است همین پروژه مسکن مهر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مبلغی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی مردم در این پروژه هزینه شده است گفت: در حقیقت این پروژه نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه برمی‌دارد. طرح‌های مسکن مهری که شرکت عمران شهرهای جدید متولی آن هستند از بزرگترین پروژه‌های مسکن مهر کشور است. ما طبق تاکیدات وزیر راه و شهرسازی نمی‌خواهیم متقاضیان را که نه زبان شکایت دارند و نه زبان حمایت، در این مسیر تنها بگذاریم. تامین تمامی خدمات رونمایی و زیربنایی از حقوق شهروندی محسوب شده و ما موظف به تکمیل آنها پیش از واگذاری واحدها هستیم. به همین دلیل است که در افتتاح پروژه‌ها کمی تاخیر داشتیم.

وی ضمن اشاره به این مطلب که ما همچنین مسئولیت تکمیل خدمات برخی از واحدهای افتتاح شده در دولت قبلی را نیز برعهده داشتیم گفت: در این راه از صبوری تمامی متقاضیان تشکر می کنیم که ما را در اجرای گام به گام پروژه ها و در نهایت افتتاح و واگذاری آنها یاری کردند.

این مقام مسئول  با تاکید براینکه سود دوران مشارکت نیز باید بر اساس همان یک سال محاسبه شود گفت: اگر طول دوران ساخت خانه ها بیش از یک سال به طول انجامیده هیچ گونه ارتباطی به متقاضیان نداشته و ما باید از حقوق آنها دفاع کنیم.

نریمان همچنین اضافه کرد: ما در اجرای پروژه تامین آب محله ایرانشهر پردیس نه تنها برای ۴ هزار واحد افتتاح شده امروز بلکه برای تمامی واحدهای فاز ۱۱ این شهر جدید که رقمی بالغ بر ۳۵ هزار واحد است آب تامین کرده و مشکلات موجود برای آن را به کمک شرکت آب و فاضلاب برطرف کردیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی  مکان یابی نامناسب را دلیل اصلی مشکلات موجود مسکن مهر در کشور اعلام دانست و خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات و همچنین سایر مسائلی که از ابتدا برای شهر جدید پردیس وجود داشت ما همچنان سعی داریم تا تمامی واحدها را در نزدیک ترین زمان ممکن به مالکان تحویل دهیم. قطعا اجرای هرچه بیشتر خدمات جمعی در این مناطق ارزش افزوده واحدها را بالا برده و به نفع خود ساکنین است.

نریمان وجود کلانتری و پایگاه بسیج در محله ایران‌شهر را یکی از امتیازهای این سایت قلمداد کرد و افزود: بدون شک وجود کلانتری و بسیج احساس امنیت بالایی را به متقاضیان داده و تمایل آنها را برای زندگی در این منطقه بیشتر می‌کند. پس در نتیجه با دلیل تاخیر در افتتاح این محله را  نسبت به منافع آن می پذیریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در حال حاضر حق انشعابات آب، برق و گاز تمامی واحدهای این محله پرداخت شده و مخزن آبی با حجم ۱۰ هزار متر مکعب در آن نصب شده است که این مسئله به تنهایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید براینکه اگر ما در بافت فرسوده تهران اقدام به ساخت مسکن مهر می کردیم برای ما ارزان‌تر تمام می‌شد گفت: اجرای پروژه های فعلی سایت های مسکن مهر به قدری هزینه‌بر است که در همین زمان فعلی ما نیاز به یک هزار میلیارد تومان تنها برای انجام بخشی از آن هستیم. امیدوارم افتتاح امروز ما در پردیس آغاز یک دوره جدید در شکوفایی مسکن مهر این منطقه باشد.

معاون وزیر راه وشهرسازی  اضافه کرد: براساس مصوبات دولت قبلی ما باید هزینه‌های خدمات جمعی را در سایت مسکن مهر از آورده‌های مردم فراهم می کردیم، درحالی که این امر غیر قابل اجرا در زمان فعلی است و ما برای ایجاد فضای سبز، جاده و خدمات رو بنایی از منابع داخلی خود استفاده می‌کنیم.

نریمان همچنین در بخش دیگری از سخنانش به ساخت ۲۱ واحد آموزشی در شهر جدید پرند در دولت تدبیرو امید اشاره کرد و افزود: این در حالی است که در کل طول عمر شهر پرند تا پیش از دولت یازدهم تنها ۱۶ مرکز آموزشی ساخته و به بهره‌برداری رسیده بود. ما این ۲۱ واحد آموزشی را از طریق تهاتر ساخته و به مرحله افتتاح رساندیم.

وی همچنین در خصوص عملیات ساخت مصلی شهر جدید پردیس اعلام کرد: هم اکنون به دنبال تامین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای از سر گیری اجرای پروژه متوقف شده مصلی این شهر با روش های فنی درست هستیم. شهرهای جدید ما باید با هویت ایرانی-اسلامی ساخته شومند که این امر تنها با ساخت مناره، گنبد و گلدسته امکان پذیر است که ما برای این بخش نیز کارگروه ویژه ای را تخصیص داده ایم.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود از افزایش ارزش اراضی و املاک در شهر جدید پردیس در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: این زمان دیر نخواهد بود که اراضی و املاک این منطقه مورد توجه قرار گیرد و دارای ارزش افزوده‌ای بسیار بالا و چشمگیر باشد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افتتاح - پردیس - پروژه - خدمات - تامین - هستیم - تمامی - نریمان - شهرسازی - میلیارد - تومان - همچنین - اجرای - شهرهای - آموزشی - متقاضیان - معاون - امروز - سخنان - اقدام - واحدها - منطقه - ساخته - کردیم - مشکلات - دارای - واحدهای - نزدیک - افزود - اعلام - اکنون - تکمیل - اضافه - رونمایی - دوران - تاکید - فاضلاب - زیربنایی - موجود - براینکه - بیشتر - مراسم - اراضی - املاک - بسیار - بهره‌برداری - کلانتری - بالایی - ایجاد - داشتیم - پایگاه - بزرگترین - اسلامی - حقیقت - ایران‌شهر - نداشته - ادامه - ایرانی - کارگروه - واگذاری - بنایی - تاخیر - منابع - عمران - هزینه - داخلی - اشاره -

نظر شما در مورد : نریمان: موظف به تکمیل تمامی خدمات رونمایی و زیربنایی هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها