مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46273 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1396 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل اوقاف مازندران عنوان کرد:

برپایی جشن ولادت حضرت زهرا (س) در ۲۵۰ بقعه مازندران

مازندشورا: ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا (س) در ۲۵۰ بقعه متبرکه استان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از شخصیت‌های بزرگ و مهم اسلام محسوب می‌شود.

وی، حضرت فاطمه (س) را مبدأ خیر کثیر و سرچشمه فیض عظیم برای جهانیان دانست و افزود: خداوند زهرای مرضیه را زمانی به رسول‌الله (ص) هدیه کرد که جهان بشریت در جاهلیت غرق بود و برای زن هویت رسمی و مستقل نمی‌شناخت.

حجت الاسلام حیدری یادآور شد: در جامعه و زمانی که زن بین مردم بهایی نداشت، رسول‌الله (ص) بر دستان فاطمه (س) بوسه می‌زدند و او را به ‌عنوان نماد یک دختر و زن به بالاترین درجه مورد احترام قرار می‌دادند.

وی مهم‌ترین دستاورد زن ایرانی در عصر نوین انقلاب اسلامی را تعیین روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن توسط امام امت برشمرد و ادامه داد: این اقدام نه فقط به معنای طرح یک مناسبت و بزرگداشت یک شخصیت، بلکه به معنای ترسیم جهت‌گیری حرکت زن ایرانی به سوی زن برگزیده با محوریت شخصیت فاطمه (س) بود.

حجت الاسلام حیدری عنوان کرد: حضرت زهرا (س) دارای ویژگی‌های زیادی است که همه بانوان باید در زندگی از این بانوی بزرگ الگو بگیرند.

وی با بیان اینکه زنان بالاترین نقش را در جامعه ایران ایفا می‌کنند، تصریح کرد: همه ایفاکنندگان نقش‌های مختلف در جامعه از مرجع تقلید تا معلم و رئیس و غیره همه در کانون خانواده که محور و مدیرش همسران و مادران هستند، پایه‌گذاری شده است.

مدیرکل اوقاف مازندران از برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا (س) در ۲۵۰ بقعه و امامزاده مازندران خبر داد و بیان داشت: این جشن‌ها در شب و روز میلاد حضرت زهرا (س) در سطح بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشن‌ها از سخنرانان استانی، توانمند و بومی بهره‌گیری می‌شود، ادامه داد: تبیین شخصیت حضرت زهرا (س) و جایگاه زن در جوامع اسلامی از محورهای سخنرانی جشن‌های میلاد حضرت زهرا (س) است.

حجت الاسلام حیدری گفت: در برخی از اماکن متبرکه و مذهبی استان جشن ولادت حضرت زهرا (س) همراه با اهدا جوایز به مادران و دختران برگزار می‌شود.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فاطمه - مازندران - حیدری - الاسلام - جامعه - میلاد - شخصیت - عنوان - ولادت - اینکه - مادران - استان - برگزار - معنای - متبرکه - جشن‌ها - بالاترین - زمانی - اوقاف - رسول‌الله - مدیرکل - اسلامی - ایرانی - ادامه -

نظر شما در مورد : برپایی جشن ولادت حضرت زهرا (س) در ۲۵۰ بقعه مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*