مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46367 -تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

۱۴ هزار موقوفه در مازندران ثبت شده است

مازندشورا: ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از وجود بیش از ۲۸ هزار نیت موقوفات در استان خبر داد و شمار موقوفات استان را حدود ۱۴ هزار فقره اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وجود دو نوع موقوفه انتفاعی و منفعتی بیان داشت: وجود موقوفات در ارتقای وضعیت جامعه در عرصه های مختلف نقش آفرین است.

وی با اشاره به اینکه در استان مازندران در مجموع ۲۸ هزار و ۷۴۱ موقوفه انتفاعی و منفعتی وجود دارد، ادامه داد: منظور از موقوفه انتفاعی موقوفاتی همچون مساجد و حسینه ها هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران از وجود ۱۰ هزار و ۵ فقره نیت با موضوعات مذهبی در مازندران خبر داد و افزود: دو هزار و ۱۲۵ نیت با موضوعات خیریه، ۵ هزارو ۴۳۳ نیت با موضوع اجتماعی، ۱۳۲ نیت با موضوع عتبات عالیات ، ۲۹۸ نیت با موضوع مدارس علوم دینی و ۱۰ هزار و ۲۲۲ نیت در حوزه مساجد و ۴۷۹ تنیت با موضوع امامزادگان و بقاع متبرکه در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه ثبت است.

حجت الاسلام حیدری بیان کرد: در سایه حمایت خیران و واقفان می توان کارهای پسندیده ای در جهت تقویت فرهنگ و اخلاق جامعه و با رفع نیازهای لازم برای انجام فعالیت های فرهنگی کارهای مؤثری انجام داد.

وی ادامه داد: استان مازندران داری ۱۳ هزار و ۹۸۴ موقوفه بوده که هر موقوفه می تواند یک یا چند نیت با موضوعات مختلف داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه فعالیتهای قرآنی، حوزه های علمیه و فعالیتهای فرهنگی نیازمند حمایت واقفان است، عنوان داشت: امید است با کمک مبلغان بتوان مشکلات این عرصه ها را برطرف ساخت.

حجت الاسلام حیدری با تأکید بر ضرورت نیاز به افزایش موقوفات منفعتی و هدایت نیت واقفان به سمت این موقوفه ها اظهار داشت: این موقوفه ها درآمدزا بوده و با استفاده از درآمد موقوفات می توان در جهت برطرف شدن مشکلات اجتماعی و فرهنگی اقدام کرد.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موقوفه - مازندران - خیریه - موضوع - موقوفات - فرهنگی - موضوعات - واقفان - منفعتی - الاسلام - اوقاف - حیدری - اشاره - انتفاعی - حمایت - برطرف - مشکلات - متبرکه - کارهای - فعالیتهای - اینکه - مختلف - جامعه - مدیرکل - استان - مساجد - ادامه - اجتماعی -

نظر شما در مورد : ۱۴ هزار موقوفه در مازندران ثبت شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*