مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46400 -تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 -ساعت : 12:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد 97/زمزمه‌های واردات نارنگی شنیده شد

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران اعلام کرد

تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد 97/زمزمه‌های واردات نارنگی شنیده شد

مازندشورا: مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: اگر بعد از عید صادرات هم صورت گیرد باز هم قادر به تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد ماه سال آینده خواهیم بود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سال گذشته همه از وضعیت مرکبات مازندران خبر دارند که برف چه خسارتی را بر باغداران مازندران وارد کرد امسال نیز حال و روز خوشی ندارند.

امسال مرکبات با قیمت خوبی برخوردار نبود سؤال باغداران این است آیا نباید برای رفع مشکل بزرگ باغداران این دیار که بعد از چند سال هزینه کردن درختان آنان به بار نشست و به امید این روز همه سختی‌ها را تحمل کردند بتوانند محصولات خود را با قیمت عادلانه‌ای به فروش برسانند.

با وجود همه مشکلات و مسائل به جای آنکه روی زخم‌های باغداران مازندران مرهم گذاشته شود زمزمه‌های از واردات شنیده می‌شود که درحقیقت پاشیدن نمک روی زخم‌های آنان است.

در چنین شرایطی که باغداران با تمام تلاش و مشکلات توانستند محصول خوب و با کیفیتی تولید کنند حتی فکر واردات جای سؤال دارد.

*زمزمه‌هایی برای واردات نارنگی در کشور شنیده می‌شود

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: در حال حاضر زمزمه‌هایی برای واردات نارنگی در کشور شنیده می‌شود با توجه به اینکه محصول به میزان کافی در کشور داریم فکر واردات محصولات خارجی ظلم به تولیدکننده است.

محمدرضا شعبانی با بیان اینکه نه تنها نباید واردات صورت گیرد بلکه فکر کردن به واردات ظلم بزرگی است، بیان کرد: با توجه به اینکه این زمزمه‌ها از وزارت‌خانه شنیده می‌شود باید وزیر جهاد کشاورزی با این موضوع قاطعانه برخورد کند و به‌هیچ عنوان  واردات نارنگی صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که محصولاتی ازجمله پرتقال، سیب، کیوی، خیار، توت‌فرنگی به میزان کافی و فراوانی و دست‌کم تا خرداد ماه سال آینده داریم واردات درحقیقت ضربه به تولید کشور است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران با اشاره به اینکه مصرف میوه معمولاً از دهه سوم اسفند شروع می‌شود، افزود: در حال حاضر همه مردم در حال تدارک پوشاک و سایر نیازهای خود هستند تنها محصولی که در پایان تامین می‌شود میوه است که از ۲۰ اسفند زمینه‌های آن آماده می‌شود.

شعبانی با اعلام اینکه از ۲۵ تا ۲۹ اسفند در سبد میوه ما ایرانیان جای می‌گیرد، بیان کرد: نیاز به واردات نیست باید این تفکر را از خود دور کنیم و صد درصد مخالف واردات نارنگی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بعد از عید صادرات هم صورت گیرد باز هم قادر به تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد ماه سال آینده خواهیم بود.

به گزارش فارس، بحث واردات آن هم زمانی که محصول به فراوانی و با کیفیت خوب در بازار موجود است جای سؤال دارد و در حقیقت به‌معنای ضربه بر تولید داخل است؛ البته این موضوع برای نخستین بار نبوده که شاهد آن هشتیم ولی امیدواریم برای همیشه به مسائلی از این دست پایان داده شود.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : واردات - باغداران - شنیده - اینکه - نارنگی - مازندران - اسفند - اتحادیه - مدیرعامل - محصول - بازار - پایان - خرداد - تولید - میزان - زمزمه‌هایی - فراوانی - آینده - موضوع - شعبانی - داریم - محصولات - گزارش - زمزمه‌های - تأمین - اعلام - مرکبات - امسال - درحقیقت - زخم‌های - مشکلات - نباید - شرایطی -

نظر شما در مورد : تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد 97/زمزمه‌های واردات نارنگی شنیده شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*