پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 12:40

کد مطلب: 46472 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار مازندران:

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

اختصاصی مازندشورا: 18 اسفند استاندار مازندران به معیت مهدی عبوری شهردار ساری از پروژه های در دست اجرای شهرداری ساری بازدید نمود؛ پیش از این نیز استاندار به همراه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از پروژه بوستان ولایت شهرداری ساری بازدید نمود.

اختصاصی مازندشورا: با توجه به اینکه استاندار پیشین دولت تدبیر و امید 4 سال از کلیه اقدامات شهرداری ساری بی تفاوت گذشت و از تحول ساری در مسیر توسعه که می توانست امید آفرینی را در مردم استان مازندران تقویت کند نیز بی‌تدبیر گذشت، امّا محمد اسلامی نشان داد که اعتدالگرایی عبوری و تیم مدیریت شهری را دریافته است و با تدبیر به سوی حمایت از تیم مدیریت شهری گام برداشته است .

عبوری، مدیری است که از ظرفیت ریسک بالای انتخاب هدف برخوردار است و محمد اسلامی نیز مدیری کار کشته می باشد که می داند چطور پتانسیل های مغفول مانده مازندران را در مسیر توسعه قرار دهد.

آنچه که مدیریت شهری تحت عنوان گردشگری سرلوحه عمل قرار داده است با اولین کارکرد ایجاد اشتغال می تواند امید را به مرکز استان مازندران برگرداند. از سویی، درحالی‌که دولت با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه است و نمایندگان دولت در فرمانداری‌ها به تبع با این معضل روبرو می باشند، استفاده از ظرفیت شهرداری ها که در تعامل مستقیم با شهروندان است و از درآمدزایی بودجه مستقل از بودجه دولتی برخوردار است، با توجه اصل تقسیم کار سلسله مراتبی و ظرفیت تعامل با شکل‌های مردم نهاد می تواند بازوان اجرایی خوبی برای اهداف دولت مرکزی باشد .

تیم مدیریت شهری با پروژه های متعددی که در راستای روانسازی ترافیک، احیای بافت بومی-سنتی، استفاده از ظرفیت جغرافیایی ساری چون رودخانه تجن اجرایی نموده حرکت موثری در راستای توسعه ساری برداشته است و اگر مازندران را به مثابه کلان‌شهر ببینیم، رشد و اعتلای مرکز آن بی تردید به رشد سایر شهرهای مازندران تسری می یابد .

امروز اتفاق خوب دیدار استاندار مازندران به همراهی شهردار ساری از پروژه های عمرانی از سر اتفاق نیست اما قطعاً اتفاق تازه ایست که نوید حرکت مازندران بر ریل توسعه را می دهد. امید بر آن است که همانطور که محمد اسلامی در کلام اعلام داشته است که از پروژه های متعدد و مختلف شهرداری ساری حمایت می کند در عمل نیز این قرائت را اجرایی نماید چرا که ساری امروز پایلوت توسعه استان گشته است.  

در بازدید استاندار مازندران به همراه عبوری، شهردار مرکز استان از پروژه های بزرگ بوستان بانوان، فاز اول و دوم بوستان ملل، پروژه پارک جنگلی شهید زارع و برخی پروژه های عمرانی و ترافیکی شهرداری ساری معاون عمرانی استاندار، رییس شورای اسلامی شهر و معاونین شهردار نیز حضور داشتند.

 

شهردار ساری در این بازدید به امیدآفرینی فرموده مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت :  پروژه های شهرداری ساری با هدف توسعه پایدار شهری، کار ویژه گردشگری و با نگاه به مسئله اشتغال‌زایی در حال انجام است و مبنای اجرای پروژه های شهرداری مرکز استان، تحول و حرکت به سمت توسعه در ضمن گردشگرپذیرشدن ساری می باشد  که در کنار این امر، اشتغال‌زایی برای جوانان فراهم خواهد آمد و امیدواریم همه این امور به امیدآفرینی در جامعه و میان مردم منتهی شود..

شهردار ساری احداث و عملیاتی شدن پروژه پارک بانوان را در راستای ارزش‌گذاری به جایگاه و حقوق بانوان ساروی دانست و عنوان کرد: پارک بانوان با محوریت ایجاد فضایی مناسب برای بانوان ساروی با توجه به سبک زندگی ایرانی–اسلامی در زمینی به مساحت 10 هکتار طراحی شده و در حال اجراست. پیست دوچرخه سواری بانوان، گلخانه و آب نما، احداث مجمتع تجاری و بازارچه، فضای سبز و بسیاری از امکانات دیگر در این پارک طراحی شده و در حال اجراست تا پس از بهره برداری بتوانیم شاهد محیطی امن و مناسب برای گذران اوقات فراغت بانوان شهرمان باشیم.

 

فاز دوم بوستان ملل حرکت به سمت قطب گردشگری شدن ساری

عبوری در بازدید از پروژه فاز دوم بوستان ملل، به تبیین جزییات این پروژه بزرگ و اهداف مجموعه مدیریت شهری در آن پرداخت و گفت: فاز دوم بوستان ملل در شرایطی طراحی شده است که دریاچه ای 80 هکتاری را در دل خود جای داده است و نیز اتوبانی به طول 50 کیلومتر در کنار فاز دوم بوستان ملل طراحی شده است که شهرهای اطراف ساری را به یکدیگر متصل خواهد نمود.

در ادامه شهردار ساری بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، با احداث این جاده گردشگری، 51 نوع کاربری که احداث هتل، بیمارستان، امکانات مناسب تفریحی، ایجاد زمینه های ورزشی و... پیش بینی می شود این 51 نوع کاربری حدود 5000 شغل برای جوانان مازندرانی ایجاد نماید .امیدوارم این فرصت اشتغالزایی در این منطقه به دولت  تدبیر و امید کمک شایانی نماید.

وی ابراز امیدواری کرد: پس از این بازدید استاندار مازندران ، با توافق و تعامل سازنده، شاهد رفع موانع و مشکلاتی باشیم که در مسیر اجرای این پروژه ها وجود دارد تا انشاءالله عملیات اجرایی فاز دوم بوستان ملل هم، مانند فاز اول آن، با سرعت بیشتری صورت پذیرد و برای استفاده شهروندان ساروی و گردشگران مهیا گردد.

  

اسلامی:  با همت مدیریت شهری تحول اساسی در ساری صورت گرفته است /تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها

استاندار مازندران نیز با تقدیر از زحمات و برنامه ریزی های شایسته و دقیق مجموعه مدیریت شهری و شهردار ساری اظهار داشت: شورای اسلامی شهر و خصوصاً شهردار ساری با همت متخصصان و سرمایه گذرانی که عاشقانه پای کار ایستادند، توانستند در سال های اخیر تحولی اساسی در شهر ساری ایجاد کنند و فضاهای غیرقابل استفاده که تهدیدی برای جامعه به حساب می آمده و زمینه ساز آسیب های اجتماعی بوده است را مرتفع نموده و ساری را به یک محیط امن و با کیفیت و قابل استفاده برای مردم در همه سطوح از کودکان و نوجوانان تا بزرگسالان و بازنشستگان تبدیل نمایند که این مسئله جای تقدیر و تشکر دارد.

 اسلامی گفت: فعالیت های شهرداری مرکز استان بسیار خوب بوده و برای انجام کارهای باقی مانده لازم است حمایت همه دستگاه ها اجرایی صورت پذیرد که ترکیبی از این طرح ها و فعالیت های عمرانی و سرمایه گذاری بتواند مرکز استان مازندران را به یک کانون گردشگری تبدیل نماید. 

نماینده عالی دولت در استان مازندران، ایمن سازی رودخانه تجن را نیز یکی از نتایج فعالیت های نفیس شهرداری ساری در اجرای طرح های عمرانی دانست و اظهار داشت: ایمن سازی رودخانه تجن یکی از اثرات مهم پروژه های مدیریت شهری ساری است که کار تکمیلی آن، هدایت آب های سطحی بوده که یکی از معضلات شهروندان بوده است.

  

حرکت موثر در روانسازی ترافیک شهری

اسلامی گفت: از دیگر محورهای مهم فعالیت های شهرداری ساری پروژه هایی در راستای روانسازی ترافیک شهری بوده است که گره‌گشایی خوبی از ترافیک شهری صورت گرفته است.

  استاندار مازندران به اهمیت و ضرورت پروژه بزرگ احداث پارک بانوان اشاره کردو تصریح کرد: به دلیل شرایط خاصی که بانوان ما برای زندگی در محیط اجتماعی دارند، یکی از بهترین پروژه های شهرداری ساری احداث پارک بانوان با برنامه ریزی و طراحی مناسبی است که زمینه ساز ایجاد محیطی امن برای بانوان است تا بتوانند با استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی گامی در جهت سلامت فردی و اجتماعی بردارند.

در ادامه، اسلامی اظهار امیدواری کرد: با دقت و سرعتی که مجموعه مدیریت شهری و خصوصاً شهرداری ساری در اجرای پروژه ها دارند، انشاءالله شاهد افتتاح این پروژه های در آینده ای نزدیک باشیم تا شهروندان ساروی و هم‌استانی های عزیز، مسافران و گردشگران بتوانند از این فضاها استفاده کنند و با یک خاطره ماندگار از ساری خارج شوند.

  

ایجاد هسته ای زنده و پویا در مرکز شهر

استاندار مازندران گفت: پروژه هایی که توسط شهرداری ساری در دست اجراست، پروژه هایی ریشه دار و قانونی است که در طرح جامع آمده و مصوبه گرفته است که صددرصد مورد حمایت استانداری خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ضرورت اجرای طرح های بهسازی بافت مرکزی شهر ساری اظهار داشت: امیدوارم ترکیب طرح پیاده راه قارن که با اجرای ویدئوکنفرانس رییس جمهور کلید خورد، بتواند در کنار بوستان ولایت و بهسازی و نوسازی خیابان های انقلاب و جمهوری اسلامی ساری یک هسته زنده و پویا و به دور از شب مُردگی در مرکز شهر بوجود بیاورد و انشاءالله بتواند الگویی مناسب برای سایر شهرهای استان باشد.

 

ساری بر مدار توسعه با شتاب بیشتری حرکت می کند

اینک ساری با همت مدیریت شهری و همراهی شهروندان مسیر رو به تحول خویش را طی می کند که معضلات چندین ساله مغفول مانده چون هدایت آب‌های سطحی، بازگشایی محوطه امامزاده یحیی، بلوار امامزاده عباس، تملک پادگان و روانسازی ترافیک را پشت سر گذاشته است، کتاب تحول و سازندگی ساری، فصل اول را به پایان رسانده است و در فصل دوم خوانش آرزوهای استان سرسبز مازندران به پرچم داری ساری رقم خواهد خورد.

 


برچسب ها : #پروژه های عمرانی شهرداری #ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است


پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پروژه های عمرانی شهرداری ، ساری را به کانون گردشگری تبدیل کرده است

*

*


X https://sport45.site/