مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46498 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکب تبلیغات اسلامی مازندران:

مراسم اعتکاف در ۳۵۰ مسجد مازندران برگزار می شود

مازندشورا: ساری - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، احیای سنت های حسنه فراموش شده را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: پیش بینی می شود آیین اعتکاف امسال در بیش از ۳۵۰ مسجد استان برگزار شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان، احیای سنت های حسنه اسلامی نظیر اعتکاف را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این سنت حسنه فراموش شده به برکت انقلاب اسلامی، احیا شده است.

وی با اشاره به اهمیت و احیای سنت های اسلامی از جمله اعتکاف اظهار داشت: سنت حسنه اعتکاف مورد اقبال قشرهای مختلف واقع شده است و در سال ۹۴ بیش از ۲۸۳ مسجد با بیش از ۱۷ هزار نفر، در سال ۹۵ حدود ۳۰۱ مسجد با ۲۳ هزار نفر و سال جاری نیز ۳۴۸ مسجد با بیش از ۲۸ هزار معتکف در استان شناسایی شد و حاکی از روند افزایشی است.

حجت الاسلام شکریان شمار معتکفین شهری را ۵۱ درصد و روستایی را ۴۹ درصد بیان کرد و گفت: ۶۲ درصد شرکت کنندگان را خواهران و بقیه را برادران تشکیل داده اند و بیشترین حضور را جوانان داشته اند.

وی افزود: ۸۰ درصد شرکت کنندگان در آیین اعتکاف را جوانان تشکیل داده اند و طلبه ها و دانشجویان نیز مشارکت بیشتری داشته اند.

وی با بیان اینکه حضور کارمندان و مدیران در مراسم اعتکاف کم بوده است گفت: ۵۸ درصد معتکفان را افراد مجرد تشکیل داده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از فرمانداران خواست تا نسبت به تشکیل ستاد مربوط به اعتکاف در استان اقدام داشته باشند و گفت: پیش بینی می شود امسال در بیش از ۳۵۰ مسجد در استان مراسم اعتکاف برگزار شود.

وی با بیان اینکه اول فروردین ماه سال جاری مصادف با شهادت امام هادی (ع) است خواستار رعایت شان این امام همام در سال تحویل شد.

یادمان هفت تپه و چیلات احداث می شود

سردار عبدالله ملکی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس در مازندران نیز با بیان اینکه سال گذشته بیش از شش میلیون نفر از مناطق راهیان نور بازدید کرده اند، پیش بینی کرد این میزان نوروز سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی از مسئولان خواست تا همکاری بیشتری برای اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی داشته باشند و گفت: قرار شد یادمان هفت تپه به عنوان محل آموزش و پشتیبانی لشگر ۲۵ کربلا با کمک استانداری، فرمانداری ها و شهرداری ها احداث شود و علاوه بر این در منطقه چیلات نیز یادمانی احداث می شود.

وی افزود: در هفته بنیاد شهید و امور ایثاگران از ۱۴۰ خانواده شهید و ایثارگر در استان تجلیل به عمل آمد و در این راستا بیش از ۲۰ دستگاه همکاری خوبی داشته اند.

سردار ملکی گفت: ۱۰۰ نفر از دانشجویان استان به منطقه ای در حوالی استان خوزستان در قالب گروه های جهادی اعزام می شوند و تا نسبت به امدادرسانی اقدام کنند و امیدواریم نسبت به حمل و نقل این گروه ها اقدام لازم صورت گیرد.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعتکاف - استان - اسلامی - تشکیل - مازندران - اقدام - احداث - اینکه - مراسم - باشند - چیلات - سردار - یادمان - راهیان - منطقه - اعزام - همکاری - مناطق - بنیاد - دانشجویان - احیای - انقلاب - شکریان - الاسلام - برگزار - کنندگان - جوانان - مدیرکل - بیشتری - تبلیغات - افزود - خواست -

نظر شما در مورد : مراسم اعتکاف در ۳۵۰ مسجد مازندران برگزار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها