تصویب ۱۲ محور برای شتاب بخشی به اقتصاد مازندران

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 17:26

کد مطلب: 46518 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار مازندران خبر داد:

تصویب ۱۲ محور برای شتاب بخشی به اقتصاد مازندران

مازندشورا: ساری - استاندار مازندران از تصویب ۱۲ محور برای شتاب بخشی به توسعه اقتصادی در استان خبر داد.

مازندشورا: محمد اسلامی عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه سال جدید با ماه رجب شروع می شود خواستار بهره گیری از فیوضات معنوی این ماه شد و گفت: بالابردن قدرت پاسخگویی برای حل مشکلات با حداکثر کیفیت از خواسته های از مسئولان خواهد بود.

وی با تاکید برهمگرایی و هماهنگی بین مسئولان، خواستار تدوین برش استانی برنامه های سال ۹۷ در شهرستان ها شد و برنامه محوری را بین دستگاه ها یک اصل مهم و ضروری برشمرد و گفت: پروژه ها و محورهای اصلی محرک اقتصادی را در استان باید شناسایی و اجرایی کنیم.

اسلامی از تصویب ۱۲ محور برای توسعه و شتاب بخشی به توسعه اقتصاد استان خبر داد و گفت: نقش آفرینی  و هم افزایی دستگاه ها نکته کلیدی این محورها است تا بتوانیم این پروژه ها را به ثمر برسانی و با معضل بیکاری مقابله کنیم.

وی از بیکاری به عنوان دغدغه بزرگ خانواده ها یاد کرد و گفت: بیکاری با حرف و شعار حل نمی شود بلکه با فکر و ممارست دقیق و با برنامه قابل رفع خواهد بود و در این راستا تسهیلات ارزان قیمت به میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال جاری پیش بینی شده است.

استاندار مازندران گفت: تمام کسانی که در مراکز فنی و حرفه ای آموزش دیده اند شاغل هستند و باید با مهارت آموزی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی تلاش کرد.

اسلامی ارائه آموزش ها و مهارت افزایی را برای توسعه اشتغال امری ضروری برشمرد و گفت: استفاده از بخش خصوصی و طرفیت های مردمی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران بابیان اینکه پروژه های دارای ردیف و اعتبار باید با پیگیری مستمر به سرانجام رسد گفت: مردمی سازی اقتصاد و برون سپاری امور برای کاهش تصدیگری دولت با استفاده از زیرساخت های فناوری اطلاعات سبب افزایش پاسخگویی می شود و این امر در استان مازندران با حداکثر ظرفیت در حال انجام است.

مدیران نسبت به پرداخت حقوق وقف اهتمام ویژه داشته باشند

وی ضمن قدردانی از حجت الاسلام حیدری مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران به عنوان مدیر موفق و پرتلاشی  گفت: کارکردن در اوقاف مدال نوکری اهل بیت (ع)است و باید به این مسئله افتخار کرد.

استاندار مازندران از وقف به عنوان یک کار مهم و ارزشمند یاد کرد و افزود: وقف برای ترویج دین و رسیدگی به مستمندان است که باید به این مسئله مهم بیشتر توجه شود و مدیران نسبت به پرداخت حقوق وقف اهتمام بیشتری داشته باشند.

اسلامی خواستار خداحافظی با فرهنگ عدم تکریم ارباب رجوع در ادارات استان شد و گفت: باید این فرهنگ در ادارات برچیده شود و اعتماد سازی در ادارات صورت گیرد تا دولت را کارآمد نشان دهیم.

وی از ثبت سه هزار و ۷۰۰ تقاضا برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا خبر داد و با اشاره به درپیش بودن سال جدید گفت: برای توسعه نشاط اجتماعی باید نوروز بانشاطی را رقم زنیم و نسبت به نظارت بر بازار و قیمت ها توجه اساسی صورت گیرد.


منبع : مهر

برچسب ها : #مازندران #مازند #پرسپولیس #استقلال #مازندمجلس #مازند_مجلس #مجلس #ایران #مجلس-شورای-اسلامی #شورا #مازندشورا #مازند-شورا #‌ایرانی #مازندرانی #جنگل #‌سرسبز #تهران #نکا #ساری #قائمشهر #بابل #دانشگاه #اسلام #سیاست‌ #فرهنگ #سیاسی #اسلامی #روحانی #خامنه‌ای #خدا #مطالبه #وزیر #وزارت #وزرا #سازمان #اجتماعی #رامسر #شهر #شهرداری #امام #زنده #پخش #صداوسیما #رئیس #ریاست #سمت #رهبر #انقلاب #انقلاب-اسلامی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تصویب ۱۲ محور برای شتاب بخشی به اقتصاد مازندران

*

*


X https://sport45.site/