مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های بولا

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 46532 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بخشدار دودانگه ساری خبر داد

مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های بولا

مازندشورا: بخشدار دودانگه ساری از مهار آتش‌سوزی جنگل‌های باستانی بولا خبر داد.

مازندشورا:جهانبخش عشوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه از روستای سنگده تا محل آتش‌سوزی در جنگل بولا پنج ساعت مسافت بود، گفت: آتش‌سوزی در این منطقه حفاظت شده با کمک نیروهای شرکت چوب فریم، منابع طبیعی، محیط زیست ، پایگاه‌های مقامت شورای اسلامی سنگده و اهالی روستای سنگده  مانع انتشار آتش شده و با موفقیت مهار شد.

وی بارش باران را در مهار آتش‌سوزی تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: حجم تخریب حدودا ۲۰ هکتار و خسارت وارده حدود ۵ میلیارد تومان است.

به گفته بخشدار دودانگه، لطف و رحمت خداوند با نزولات باران شامل حال این بحران شد تا آتش زودتر مهار شود زیرا با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه امکان انتقال آب تقریبا غیرممکن بود ولی با این وجود ظرف کمتر از ۴۸ ساعت آتش مهار شد.

این مسؤول با قدردانی از تمامی کسانی که در مهار آتش تلاش کردند، تصریح کرد: نوع درختانی که مورد طمعه حریق شدند بیشتر از گونه‌های نادر و از نوع سرخ‌دار بوده و به‌ندرت از درختان راش و ممرز است.

عشوری وزش باد شدید را عامل اصلی در گسترش آتش و افزایش خسارت برشمرد و گفت: سازمان جنگل‌ها در حفظ و نگهداری جنگل‌ها باید دقت و تلاش بیشتری داشته باشد تا شاهد حوادث تلخ این چنینی نباشیم.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #جنگل #آتش‌سوزی #خسارت #جنگل‌ها #ساری #باران #سنگده #دودانگه #عشوری #روستای #بخشدار #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های بولا

*

*