مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46538 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 -ساعت : 08:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست از شهرداری بناب

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست بناب با بیان اینکه هیچ یک از بندهای مصوب کارگروه مدیریت پسماند شهرستان عملیاتی نشده است، از عملکرد شهرداری این شهر در این زمینه انتقاد کرد.

مازندشورا:صیاد لطفی روز یکشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند بناب، اظهار کرد: شهرداری بناب باید به مصوبات کارگروه پسماند تمکین کند و به جهت عملیاتی نشدن مصوبات کارگروه پسماند، این کارگروه در حد تعطیلی است.
وی با بیان اینکه تفکیک زباله در مقصد کاملاً غیرقانونی بوده و باید با عواملی که اقدام به تفکیک زباله به صورت غیرقانونی می کنند، برخورد شود، افزود: رسالت اول شهرداری بحث تفکیک زباله در مبداء است و از این رو ابتدایی ترین اقدام برای عملیاتی شدن مصوبات بحث فرهنگ سازی است.
لطفی ، آلودگی و آلایندگی ناشی از فعالیت واحدهای جمع آوری ضایعات را یکی از معضلات زیست محیطی در شهرستان بناب نام برد و ساماندهی واحدهای جمع آوری ضایعات را که اقدام به سوزاندن آهن آلات اوراقی می کنند، خواستار شد.
وی با اشاره به فعالیت خودجوش تعدادی از اهالی روستای قره چپق بناب در بحث تفکیک زباله، گفت: برای اینکه مردم این روستا فعالیت خود را ادامه دهند، ضروری است از سوی شورای اسلامی و دهیاری روستا برای این افراد بسته های تشویقی در نظر گرفته شود.
لطفی، زباله های پلاستیکی را یکی دیگر از معضلات بهداشتی شهرستان نام برد و اظهار کرد: این پلاستیک های زباله با پخش شدن در تالاب قره قشلاق بناب سلامت حیات وحش را نیز تهدید می کند.
وی ادامه داد: حمل و انتقال زباله ها چون به وسیله خودروهای روباز صورت می گیرد، باعث می شود پلاستیک های زباله در حریم جاده ها نیز پراکنده و تجمیع شوند.
بخشدار مرکزی بناب نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت اجرای طرح مدیریت پسماند، گفت: در صورتی که زباله ها و پسماند به شیوه اصولی و علمی دفن نشوند، به مشکل و حتی بحران تبدیل می شود.
ناصر عباس زاده با تأکید بر لزوم همکاری شهرداری در اجرای طرح پسماند، جلوگیری و برخورد لازم با افرادی را که اقدام به تفکیک زباله در مقصد بصورت غیرقانونی می کنند، خواستار شد.
وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی مدیریت پسماند، اظهار کرد: همکاری همه نهادها نقش مهمی را در اجرای طرح های مدیریت پسماند دارد.
شهرستان بناب با جمعیت 123 هزار نفر در فاصله 126 یلومتری جنوب مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - پسماند - شهر - تفکیک - شهرداری - کارگروه - مدیریت - اقدام - اجرای - فعالیت - شهرستان - اشاره - غیرقانونی - مصوبات - اظهار - روستا - پلاستیک - همکاری - ادامه - فرهنگ - اینکه - عملیاتی - برخورد - واحدهای - معضلات - ضایعات - خواستار -

نظر شما در مورد : انتقاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست از شهرداری بناب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*