مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46540 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 -ساعت : 08:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برنامه های استقبال از بهار

مازندشورا: شهردارآنلاین: در بیستمین جلسه کمیسیون گردشگری، خدمات شهری و زیست شهری شورای شهر گرگان برنامه های مختلف استقبال از بهار در شهر گرگان ارائه و تأکید شد که باید از ظرفیت دهکده گردشگری استفاده کرد.

مازندشورا: بیستمین جلسه کمیسیون گردشگری، خدمات شهری و زیست شهری شورای شهر گرگان با دو دستور کار گزارش بخشداری مرکزی گرگان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان در خصوص کمپ و برنامه‌های استقبال از بهار و آخرین گزارش سازمان‌های شهرداری برگزار شد.

علی اصغر یوسفی، رئیس کمیسیون گردشگری در ابتدای با اعلام دستور کار جلسه اظهار کرد: امیدواریم با کمک و همراهی همه نهادها، نوروز ۹۷ را بهترین شکل برگزار کنیم.

وی با بیان این‌که هدف ما جذب حداکثری گردشگر است، ادامه داد: برنامه‌های متنوع دیده شده و هرچه کیفیت آن بالاتر باشد مایه مباهات برای استان خواهد بود.

یوسفی به سازمان‌های مختلفی که در شورا حضور داشتند، گفت: ما هر کمکی که بتوانیم در این راستا انجام می‌دهیم تا برنامه‌ها مورد پسند بازدیدکنندگان قرار گیرد.

در ادامه جلسه، محمدرضا ترابی، بخشدار مرکزی گرگان توضیحاتی در مورد دهکده گردشگری بیان کرد.

وی اظهار کرد: در عید ۹۶ علیرغم وقت محدود و برنامه‌های انتخاباتی که وجود دارد کمپ نوروزی را ایجاد کردیم که مورد استقبال قرار گرفت.

ترابی ادامه داد: امسال هم اجرای این دهکده گردشگری در دستور کار قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌های آن از آبان انجام شد.

وی گفت: این دهکده در ورودی گرگان در کنار سایت اداری مستقر است و از سازه‌های بومی- محلی، سفره‌خانه، چایخانه سنتی، آلاچیق ترکمن، سیاه چادر بلوچ‌ها تشکیل شده است.

ترابی تصریح کرد: موسیقی و اجرای برنامه زنده، بخش غذا، ارائه توانمندی‌ها و فروش تولیدات روستا، بازی‌های بومی- محلی که متشکل از ۲۴ بازی و غیره از دیگر برنامه‌های ما است.

وی گفت: کمیته‌های فنی مهندسی، امنیت، روابط عمومی، موسیقی، جشنواره غذا، عمران، پشتیبانی و لجستیک و مالی و برنامه‌ریزی در این راستا شکل گرفت.

ترابی با بیان این‌که ما کار عملیاتی خود را از ۲۰ بهمن آغاز کردیم، ادامه داد: تلویزیون شهری در محل دهکده نصب خواهد شد و به ارائه برنامه و پیام‌های مختص به عید خواهد پرداخت.

در ادامه حسین ربیعی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این‌که فرهنگ محلی ما متأثر از فرهنگ ملی شده، اظهار کرد: باید یک دهکده گردشگری دائمی ایجاد شود تا برای همیشه ماندگار باشد.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر، ناصر گرزین هم در ادامه گفت: ایجاد چنین مکان‌هایی سبب می‌شود تا هویت فرهنگی خود را به کسانی که وارد شهر می‌شوند ارائه دهیم.

گرزین با بیان این‌که می‌توان در دهکده کارهای جدید ارائه داد، گفت: این مکان یک فرصت برای ما است و باید همه با هم برنامه‌ریزی کنیم تا از آن استفاده کنیم.

شهرداری بنرهای بیشتری در اختیار میراث فرهنگی گرگان قرار دهد

در ادامه یاسر قندهاری، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرگان اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی در قالب دو ستاد که هماهنگی خدمات سفر را انجام می دهد، برنامه‌ریزی کردیم.

وی ادامه داد: جلسات کمیته‌های فرعی، برنامه‌های آموزشی برای روستاهای هدف گردشگری، کارگاه‌های آموزشی، جلسات هماهنگی با دستگاه‌های خدمات رسان و غیره را برگزار کردیم.

قندهاری افزود: مکاتباتی با شهرداری برای معرفی جاذبه‌ها شکل گرفت و امیدواریم بنرها و استندهای بیشتری را نسبت به سال گذشته در اختیار ما قرار دهند.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، جشنواره‌های موسیقی و اسب سواری، غرفه‌های فروش صنایع دستی در جاهای مختلف را در دستور کار داریم.

قندهاری از آمادگی موزه‌های گرگان برای خدمات‌رسانی به مسافران خبر داد و گفت: این کار با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان از جلوی هتل‌ها صورت خواهد گرفت.

مهستی قدس ولی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در ادامه جلسه اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی چون نوروزخوانی توسط اقوام مختلف، طراحی یک میدل بأس، سه ایستگاه نوروزی، برگزاری مسابقات بومی- محلی و غرفه‌های صنایع دستی را در دستور کار داریم.

یحیی ستوده نیا، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان هم در ادامه به بیان برنامه‌های این سازمان پرداخت.

وی با بیان این‌که ۴۰۰ فلاورباکس را آماده می‌کنیم، ادامه داد: ۱۵ المان جدید، راه‌اندازی قطار به شکل جدید و تغییر خانه روستایی پارک شهر به خانه گل از دیگر برنامه‌های ما است.

مهدی قره قاشی، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان در ادامه گفت: اگر اقداماتی که انجام می‌شود ایمنی آن‌ها رعایت نشود خاطره تلخ در ذهن گردشگر می‌گذارد.

وی ادامه داد: این سازمان با سایر سازمان‌ها همگام است تا سفر خوبی برای گردشگران ایجاد کند.

قره قاشی به چهارشنبه آخر سال گریزی زد و گفت: از اول اسفند در خصوص خطرات خانه‌تکانی و ایمنی کار در خانه و چهارشنبه‌سوری در خانه‌های فرهنگ، کلاس‌های آموزشی برگزار کردیم.

وی با بیان این‌که تلاش کردیم تا سطح آگاهی مردم را بالا ببریم، گفت: همچنین نقاط حادثه‌خیز شناسایی تا رفع خطر صورت گیرد.

قره قاشی از گشت سیار ویژه نوروز در سطح شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در خیابان ولیعصر هم که از تراکم بالایی برخوردار است هم خودرویی مستقر کردیم.

موسی الرضا صفری، معاون خدمات شهری شهرداری گرگان هم در ادامه جلسه اظهار کرد: ۱۶۶ برنامه در قالب چندین طرح داریم و امیدواریم شهر گرگان به عنوان رتبه برتر انتخاب شود.

وی حوزه خدمات شهری را مهم دانست و گفت: جمع‌آوری متکدیان، طرح استقبال از بهار، زنده گیری سگ‌های ولگرد، مبارزه با جوندگان موذی، لایه روبی رودخانه‌ها، ساماندهی دست‌فروشان از برنامه‌های ما است.

صفری در خصوص طرح استقبال از بهار این‌چنین توضیح داد: از ۱۰ تا ۲۵ اسفند ویژه سطح شهر و از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین این طرح ویژه تفرجگاه‌ها است.

معاون سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان، مهدی کمال غریبی، هم در ادامه جلسه گفت: سه پارکینگ در خیابان امام خمینی (ره)، دبیرستان واثقی، خیابان ولیعصر عدالت دو و ۶ اضافه کردیم.

وی با بیان این‌که بنا داریم پنج پارکینگ دیگرهم اضافه کنیم، اظهار کرد: از اسفندماه ساعات خدمات‌رسانی را افزایش داده‌ و شستشوی اتوبوس‌ها و ایستگاه‌ها هم در حال انجام است.

رحمان فرمانی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان در ادامه جلسه گفت: با این برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حتماً گرگان حرفی برای گفتن خواهد داشت و امیدواریم که این آمار و عملکرد به صورت مصور و مکتوب برای ما ارسال شود تا آن را به تهران ارائه دهیم.

وی ادامه داد: دبیرخانه ستاد سفر را در ۲۷ اسفند، افتتاح خواهیم کرد و تمام کمیته‌ها در آنجا حضور خواهند داشت.

فرمانی گفت: اولین مسافران در استان مورد استقبال قرار خواهند گرفت و ما در فرودگاه، ایستگاه قطار و در ورودی آزادشهر، گالیکش و بندرگز از آن‌ها پذیرایی می‌کنیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهر - ادامه - گرگان - سازمان - گردشگری - فرهنگ - برنامه‌های - شهرداری - کردیم - این‌که - فرهنگی - اظهار - دهکده - استقبال - خدمات - دستور - ارائه - امیدواریم - صنایع - ایجاد - میراث - رئیس - شورا - ترابی - اسفند - برگزار - برنامه - داریم - ایمنی - معاون - خیابان - آموزشی - قندهاری - برنامه‌ریزی - موسیقی - اداره - شورای - آن‌ها - گلستان - صنایع‌دستی - سازمان‌های - ایستگاه - مسافران - اجتماعی - ورزشی - ولیعصر - می‌کنیم - پارکینگ - اسلام - گزارش - کمیسیون - زنده - مرکزی - اضافه - فرمانی - خواهند - خدمات‌رسانی - یوسفی - راستا - پرداخت - اسلامی - مختلفی - کمیته‌های - نوروزی - برنامه‌ریزی‌های - ورودی - مستقر - اجرای - گرزین - بیشتری - نوروز - برگزاری - غرفه‌های - مختلف - جلسات - هماهنگی - اختیار - استان - گردشگر - گرفته -

نظر شما در مورد : برنامه های استقبال از بهار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها