مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4657 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 تیر 1395 -ساعت : 10:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران:

حریم بناهای تاریخی باید در پایتخت ایجاد شود

مازندشورا: دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران گفت: شهرداری تهران برای حمایت از حریم و هویت بناهای تاریخی طرحی را تعریف کرده که بسیاری از نهادها در آن همکاری دارند.

مازندشورا:

بلدیه|فتح اللهی  رویکرد اصلی سازمان نوسازی را بهسازی مناطق تاریخی پایتخت عنوان کرد و گفت: بهسازی مناطق تاریخی منطقه 12دراولویت کاری این سازمان قرار دارد.مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این مطلب افزود: مهم ترین هدف ما در بافت قدیمی صرفا نوسازی نیست بلکه تلاش می شود تا کار بهسازی، مرمت و احیای مناطق تاریخی به بهترین شکل انجام شود.
 وی با اشاره به اینکه ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران کار گروه ویژه ای را با سازمان میراث فرهنگی تنظیم کرده گفت: منطقه 12شهری تهران دارای مجموعه ها و آثار ارزشمند از دوران صفوی و ناصری بود و منطقه ای خاص و با ویژگی تاریخی است.
فتح اللهی افزود: در تهران سه بافت حاشیه ای، میانه و قومیتی( طایفه ای) وجود دارد که محلات دارای شناسنامه و تاریخ خاصی هستند.
به گفته دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، مناطق 11 و 12 پایتخت بیشترین بافت و بناهای تاریخی را در خود جای داده اند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرتهران با بیان اینکه برای تحولات منطقه 12 طرحی از سوی شهردار تعریف شده تا بافت های تاریخی مورد توجه قرار گیرند، خاطر نشان کرد: در این طرح منطقه 12 از جمله هرندی و محلات ضلع جنوبی به زوم شمالی، تاریخی و نیز مناطق دارای آثار ثبت شده تقسیم شده است.
صندوق احیا بافت ها فرسوده از اماکن تاریخی حمایت می کند
وی با بیان اینکه صندوق احیای بافت های فرسوده متولی حمایت از مجموعه های تارخی و ارزشمند است افزود: دراین خصوص شهرداری تهران با اقدام های تسهیل گری و بستر سازی کمک شایانی را در این زمینه دارد.
 
حریم بناهای تاریخی باید ایجاد شود
دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران گفت: شهرداری تهران برای حمایت از حریم و هویت بناهای تاریخی طرحی را تعریف کرده که بسیاری از نهاد ها در آن همکاری دارند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخی - تهران - مناطق - منطقه - بناهای - پایدار - کلانشهر - افزود - اینکه - دارای - پایتخت - بازآفرینی - بهسازی - حمایت - تعریف - صندوق - شهرداری - محلات - فرسوده - احیای - ایجاد - اللهی - نوسازی - مجموعه - ارزشمند -

نظر شما در مورد : حریم بناهای تاریخی باید در پایتخت ایجاد شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها