مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4660 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 تیر 1395 -ساعت : 11:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیته میراث شورای شهر تهران گفت:

مقابل اختیارات فراقانونی شهردار می ایستیم

مازندشورا: عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران گفت: طرح کاهش اختیارات شهردار غیرقانونی نبود بلکه ما باید مقابل اختیارات فراقانونی شهردار بایستیم .

مازندشورا:

بلدیه|احمد حکیمی پور در جلسه علنی روز سه شنبه با روایت حکایتی از نخستین قطع درخت توسط تبر گفت: درختان متعجب می گفتند دسته تبر نیز که از خودمان است. این حکایت امروز شورای شهر است در برخورد با طرح کاهش اختیارات شهردار باید بدانیم با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود و حال اینکه بگویید این طرح سیاسی است طرح پیشنهادی کاهش اختیارات شهردار سیاسی نخواهد شد.وی با اشاره به اینکه قرار نیست تکالیف قانونی شهردار از وی گرفته شود گفت:شورا اختیارات فوق قانونی به شهردار داده اما در این طرح قصد داشتیم این اختیارات فوق قانونی را بگیریم و در آن تجدید نظر کنیم .
طرح کاهش اختیارات شهردار توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان امضاء شد
وی ادامه داد: شورای شهرداری دهها میلیارد مجوز معاملات دارد و بیش از اختیارات یک وزیر است تعریف دوباره این اختیارات کجایش سیاسی است. طرح ها را اصلاح طلبان و اصولگراهای شورا امضا کردند و ما حتی یک بار در فراکسیون اصلاحات در خصوص آن بحث نکردیم.
امپراطوری رسانه ای شهرداری اجازه نمی دهد مردم در جریان اخبار قرار بگیرند
وی با اشاره به پرونده ای که کمیسیون سلامت در حال برسی آن است، گفت: در یکی از پرونده ها تنها 5 میلیارد اجازه هزینه به شهرداری داده شده که بر اساس خوداظهاری شهردار تا کنون 15 میلیارد هزینه شده است. محدود کردن این اختیارات کجایش سیاسی است متاسفانه امپراطوری رسانه ای شهرداری نیز اخبار را خفه کرده و اجازه نمی دهد مردم در جریان این اخبار قرار بگیرند در حالیکه روز یکشنبه موضوعات خاصی بررسی می شود که اجازه انعکاس پیدا نمی کند .
وی خطاب به طلایی کفت: ما خدا و پیغمبر داریم و در هنگام ورود به شورا سوگند یاد کرده ایم با این وضعیت به نظر می آید این سوگند زیر پا گذاشته شده چطور یک وزیر زیر یک میلیارد اختیارات مالی دارد اما یک شهردار میلیاردها تومان اختیارات مالی داده شده این موضوع در شورای اول حدود 50 میلیون تومان بود اما حالا رقم های دهها میلیاردی تعیین شده است.
وی تاکید کرد: این طرح کنار گذاشته نشده و تنها یک فوریت آن رای نیاورده و کمیسیون برنامه و بودجه درخواست می کنم که هر چه زودتر این طرح دوباره در دستور کار سحن قرار گیرد .
وی با اشاره به سوال قناعتی از شهردار تهران گفت: طبق قانون 10 روزه باید این موضوع در دستور کار قرار گیرد اما هر بار کنار گذاشته می شود این موضوع غیرقانونی و سیاسی کاری است .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اختیارات - شهردار - سیاسی - میلیارد - شهرداری - اجازه - شورای - گذاشته - اشاره - موضوع - اخبار - قانونی - پرونده - کمیسیون - تومان - دستور - سوگند - هزینه - کجایش - اصلاح - اینکه - تهران - طلبان - دوباره - رسانه - امپراطوری - جریان -

نظر شما در مورد : مقابل اختیارات فراقانونی شهردار می ایستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها