مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46625 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 -ساعت : 09:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمد جواد حق شناس تشریح کرد؛

چهره کاملا متفاوت مکان های عمومی تهران در نوروز امسال/موسیقی محلی و نوروز خانی در پایتخت

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در خصوص برنامه های ویژه شهرداری برای ایام نوروز گفت: برای شادتر کردن فضا در این ایام تلاش شده است که مکان های عمومی مانند مترو، ترمینال ها، فروشگاه های شهروند و فضا هایی از این دست بیشتر به شور و نشاط عید نزدیک شود.

مازندشورا:محمدجواد حق شناس در خصوص برنامه های شهرداری برای ایام نوروز به شهردارآنلاین گفت: در روزهای گذشته جلساتی با حضور 15 مدیر شهرداری داشته ایم که در این جلسات بحث نوروز و برنامه ریزی برای شادتر کردن فضا در ایام تعطیلات مطرح شد و تلاشمان این است که نوروز متفاوتی نسبت به سال های گذشته در تهران شاهد باشیم.

 وی بابیان اینکه وضعیت روانی پایتخت نشینان به شدت برای اعضای شورای شهر اهمیت دارد، افزود:در حال حاضر شاهد گسترش افسردگی خارج از وصفی در میان مردم هستیم، همچنین امروز استرس یکی از شاخصه های تهران شده است به طوری که تهران در میان پایتخت های دنیا جزو شهرهای پر استرس محسوب می شود.

حق شناس خاطرنشان کرد: پدیده های دیگری مانند خودکشی و طلاق نیز در شهر افزایش چشمگیری داشته است، همه این موارد نشان می دهد که حال شهروندان تهرانی خوب نیست و ما متاسفیم که در این حوزه توجه لازم را نداشته ایم و باید بیش از پیش به روح و روان شهروندان توجه کنیم.

این عضو شورای شهر اظهار کرد: برای شادتر کردن فضا در این ایام تلاش شده است که مکانهای عمومی مانند مترو، ترمینال ها، فروشگاه های شهروند و  فضا هایی از این دست بیشتر به شور و نشاط عید نزدیک شود.

او با اشاره به حواشی چند روز اخیر گفت: قصد ما این است که در مناطق مختلف از موسیقی محلی استفاده کنیم، همچنین آیین نوروزخانی را تاکنون در چند منطقه احیا کرده‌ایم و به شهروندان این نوید را می‌دهم که در روزهای آینده میادین و ترمینال ها کاملا چهره ای جدید خواهد داشت.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در خصوص چهارشنبه سوری نیز تاکید کرد: پیشنهاد شورا این بود که آتش نشانان تلاش کنند تا بجای اینکه تنها درگیر خاموش کردن آتش و مقابله با رفتار های  نابهنجار جوانان شوند، به آن ها آموزش دهند چگونه می شود با آتش بازی کرد.

وی با بیان اینکه آتش مانند سکه دو رو دارد ، خاطرنشان کرد: یک بعد آتش خطرناک است که به ما آسیب می زند و روی دیگر هم آن شور و نشاطی است که در مراسم سنتی شاهدش بوده ایم.

حق شناس در پایان تصریح کرد:وظیفه سازمان آتش نشانی تنها این نیست که مسئول برخورد و کنترل هیجانات باشد،بلکه باید در برنامه های شادی محور نیز حضور پررنگ داشته باشد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - نوروز - شورا - مانند - اینکه - شورای - شهروندان - برنامه - شورای شهر - پایتخت - خاطرنشان - استرس - ترمینال - شادتر - موسیقی - عمومی - شهرداری - روزهای - کاملا - گذشته - همچنین -

نظر شما در مورد : چهره کاملا متفاوت مکان های عمومی تهران در نوروز امسال/موسیقی محلی و نوروز خانی در پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها