مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46641 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم

مازندشورا: ساری - مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر را در فریدونکنار نگران کننده برشمرد و گفت: برای اولین بار بازار فروش پرندگان در این شهرستان تعطیل شده است.

مازندشورا: حسینعلی ابراهیمی کارنامی صبح سه شنبه در نشست با خبرنگاران به موضوع فریدونکنار اشاره و اضافه کرد: کشتار بی رحمانه و گسترده پرندگان مهاجر را در فریدونکنار شاهد هستیم ولی برخی آن را به معیشت مردم گره می زنند.

ابراهیمی با عنوان اینکه ما با دوماداری مخالف نبودیم اظهار داشت: برخی ها که تریبون در دستشان بود اقدام به مردم فریبی کرده اند درحالی که با روش کشتار کرس و تور هوایی مخالف هسیتم.

وی شمار جمعیت فریدونکنار را ۶۰ هزار نفر و شمار دامگاه داران را ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: در این شهرستان مردمان خوب و ساعی زندگی می کنند و متاسفانه بسیاری از برندهای فریدونکنار را درحال از دست دادن هستیم.

مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه محیط زیست برای ساماندهی بازار فروش پرندگان در فریدونکنار برنامه دارد تصریح کرد: برخی ها اجازه اجرای برنامه ها را نمی دهند و مانع تراشی می کنند.

ابراهیمی کارنامی با اشاره به اینکه بازار فریدونکنار برای اولین بار از ۱۴ اسفندماه جمع آوری شده و تعطیلی آن تا پایان نیمه اول فروردین ماه ادامه دارد گفت: بیشتر صیادان غیرمجاز در منطقه دارای پرونده هستند و برای همه مستندسازی و تامین دلیل شده است.

وی با اظهار اینکه پرندگان متعلق به همگان است تاکید کرد: چرا باید کاری کنیم که فرزندانمان چیزی جز عکس از این پرندگان مهاجر و زیبا نبینند و روش های جدید صید در فریدونکنار سابقه ۱۵ تا ۲۰ ساله دارد و محیط زیست به تنهایی قادر به ساماندهی این وضعیت نخواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه ۵۳ درصد ظرفیت و پست های این اداره کل خالی است گفت: با دست خالی و امکانات محدود نمی توان با متخلفان دارای امکانات و تجهیزات مدرن مقابله کرد و ما در این بخش نمی توانیم معجزه کنیم.

کاهش ذخیره منابع زیرزمینی

ابراهیمی کارنامی عقب ماندگی از مدیریت بخش آب را از چالش ها برشمرد و گفت: حدود ۴.۶ میلیارد مترمکعب استحصال آب در استان داریم که ۳.۶ میلیارد متر مکعب آن را مصرف می کنیم.

وی کاهش ذخیره های آب و منابع زیرزمینی را در استان نگران کننده برشمرد و گفت: در کل تاریخ مازندران برای ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در شش شهر استان تصفیه خانه احداث شده است اما در دو سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است و برای ۱۲ شهر استان طرح فاضلاب شهری در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه چه بلایی بر سر طبیعت مازندران آورده ایم، تاکید کرد: اجرای پروژه ها در استان باید پیوست زیست محیطی داشته باشد و عاقبت توجه نکردن به این پیوست سبب شده تا باوضعیت کنونی مواجه شویم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: محیط زیست هم دغدغه توسعه و اشتغال را دارد اما نباید ظرفیت ها را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه گردشگری در استان مدیریت شده نیست گفت: اکنون برخی می خواهند راش های با قطر یک تا یک متر و نیم را قطع کنند تا جاده بسازند و چرا محیط زیست باید به عنوان مخل توسعه در استان شناخته شود درحالیکه بقیه به مسئولیت خود درست انجام نمی دهند.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - اینکه - استان - مازندران - پرندگان - مدیرکل - ابراهیمی - کشتار - کارنامی - حفاظت - مخالف - منابع - ذخیره - امکانات - تاکید - ظرفیت - میلیارد - پیوست - توسعه - دارای - برشمرد - مدیریت - زیرزمینی - جمعیت - مهاجر - هستیم - اشاره - دوماداری - رحمانه - عنوان - اظهار - اجرای - برنامه - بازار - ساماندهی - ادامه -

نظر شما در مورد : کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*