تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 14:39

کد مطلب: 46673 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زیباسازی و توسعه بیجار مهمترین کار شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بیجار گفت: با توجه به برنامه ریزی های مدون و در صورت تامین اعتبار و اجرایی شدن طرح ها، این شهر در 2 سال آینده از منظر اقدامات شهری و زیباسازی متحول خواهد شد.

مازندشورا:مهدی بیگ محمدپور در نشست خبری با تشریح وضعیت فعلی و برخی برنامه های در دست اقدام شهرداری اظهار کرد: طرح های زیباسازی و تزیین ورودی ها، میادین، معابر پرجمعیت و مراکز دیدنی و دارای آثار تاریخی در دست اجراست و تلاش می شود شهر با چهره زیبا و شاد آماده استقبال از بهار و مسافران نوروزی شود.
وی وضعیت درآمد و نبود طرح های در آمدزا در بیجار را از مهمترین مشکلات مدیریت شهری دانست و افزود: در این شرایط شهرداری خود به یک پیمانکار و نیروی اجرایی تبدیل شده است.
بیگ محمدپور به هزینه شدن 99 درصد درآمد شهرداری بیجار برای پرداخت حقوق پرسنل اشاره کرد و یادآور شد: عدم توجه به ایجاد منابع درآمد پایدار، شرایط نامناسبی پیش روی مدیریت شهری قرار داده است.
وی به فرصت سوزی مدیریت شهری از سفر تاریخی مقام معظم رهبری به بیجار برای راه اندازی طرح های درآمد زا اشاره کرد و گفت: باید به هر طریق ممکن شهرداری از وضعیت موجود خارج شود.
شهردار بیجار از رفع مشکل تملک اراضی ورودی جاده بیجار - تکاب با استفاده از منابع حقوقی و بدون پرداخت هزینه به مدعی مالکیت خبر داد و تاکید کرد: باید به سرعت وضعیت مالکیت شهرداری بر اموال و تملک دارایی های آن روشن شود.
وی با تشکر از همکاری و مساعدت سازمان تامین اجتماعی بیجار و استان کردستان بخاطر کمک به شهرداری در پرداخت بدهی 40 میلیارد ریالی حق بیمه پرسنل افزود: تاخیر تادیه عدم پرداخت به موقع دیون این سازمان از مبلغ اصلی حق بیمه بیشتر شده در حالیکه پرداخت ماهیانه حق بیمه، کمکی به بدهی اصلی نمی کند.
شهردار بیجار از واگذاری بسیاری از فعالیت هایی که توان شهرداری را گرفته بود به بخش خصوصی خبر داد و یادآور شد: توان کاری و مدیریتی شهرداری و شورای شهر در حد یک واحد خدماتی و پیمانکاری کاهش یافته بود در حالیکه باید توان مدیریت شهری صرف برنامه ریزی، نظارت و هدایت امور کلان شود، شهرداری نباید مسئول حضور و غیاب پرسنل، تعمیرکار وسایل و متولی کارگاه های خرد باشد.
بیگ محمدپور با اشاره به آماده سازی و زیبا سازی شهر بیجار برای ایام نوروز و تسهیل تردد در شهر برای مسافران و مهمانان سال نو تاکید کرد: در چند روز آینده بسیاری از خیابان ها و معابر اصلی لکه گیری، نورافشانی، زیباسازی، بهینه ساری می شود.
شهردار بیجار در خصوص مالکیت و تملک زمین آرامستان این شهر گفت: با مدیریت به موقع، از ایجاد هزینه و مشکل عمده برای آرامستان باغ رضوان جلوگیری شد و بزودی در خصوص احداث زیرگذر در این آرامستان با توجه به قول مساعد استاندار کردستان، اقدامات لازم اجرایی خواهد شد.
سخنگوی شورای شهر بیجار نیز در این نشست با تشریح فعالیت های چند ماه گذشته شورا گفت: شورای شهر بیجار در دوره پنجم 259 مصوبه داشته که 185 مورد آنها اجرایی و 42 مورد نیز در دست اجراست و 22 مورد هم در حال پیگیری است. 
ثریا قاضی اظهار کرد: بسیاری از طرح های عمرانی گذشته تا حدودی سلیقه ای و بدون کار کارشناسی اجرا شده به همین خاطر حداکثر توان شورا در این مدت صرف پاسخگویی به مشکلات و معضلات گذشته شده و در واقع شورای دوره پنجم میراث دار بدهی کلان، طرح های نیمه تمام و حقوق معوقه چند ماهه کارکنان شهرداری بوده است.
سخنگوی شورای شهر بیجار از نبود توجیه اقتصادی، اجتماعی، جغرافیای و فرهنگی برخی طرح های عمرانی در گذشته که اغلب با مشکل استفاده و بهره برداری مواجه هستند، خبر داد.
قاضی افزود: تلاش شورا در این پنجم واقعی کردن و شفاف سازی امور است تا از تکرار موارد مشابه خودداری شود.
وی از امکان الحاق کوهستان پارک به محدوده شهر بیجار و ارائه خدمات شهری به این منطقه نیز خبر داد و یادآور شد: باید تمام مسایل جانبی و کارشناسی این اقدام بطور کامل رعایت شود تا در آینده این طرح با مشکل طرح هایی مانند آب نمای موزیکال بدون آب و موزیک سراب، مواجه نشود. 
سخنگوی شورای شهر بیجار از ساماندهی دست فروشان، بافت فرسوده، احداث و راه اندازی پارکینگ، فعال سازی بخش خصوصی و مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهری در سال 97 خبر داد.
در این نشست از زحمات خبرنگاران رسانه ها با اهدای لوح تقدیر شد.
شهر بیجار با 50 هزار نفر جمعیت از سال 1313 دارای شهرداری است وضعیت مهاجرت از روستا به این شهر و مهاجر فرصتی آن به شهرهای تهران، اسلامشهر، کرج و دیگر شهرهای کشور در سال های اخیر سیر صعودی داشته است. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بیجار #شهرداری #شورا #مدیریت #شورای #پرداخت #وضعیت #شورای شهر #درآمد #گذشته #هزینه #اجرایی #پرسنل #بسیاری #افزود #آرامستان #مالکیت #شهردار #یادآور #زیباسازی #اشاره #محمدپور #برنامه #احداث #آینده #اقدام #خصوصی #سخنگوی #فعالیت #عمرانی #مهمترین #نکا #شهرهای #مواجه #اظهار #کارشناسی #تشریح #حالیکه #تاریخی #دارای #ایجاد #اجراست #آماده #مشکلات #مسافران #منابع #اندازی #اجتماعی #کردستان #تاکید #ورودی #معابر #استفاده #شرایط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : زیباسازی و توسعه بیجار مهمترین کار شهرداری

*

*