مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46682 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 -ساعت : 17:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آخوندی پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی است/ پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی را استیضاح می کنید؟!

الیاس حضرتی؛

آخوندی پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی است/ پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی را استیضاح می کنید؟!

مازندشورا: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آخوندی پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی است، گفت: آخوندی بالاترین جذب سرمایه را چه در بخش خارجی و چه داخلی انجام داده است و این نکته مهمی است که توانسته بودجه عمرانی و آبادانی خودش را در بازسازی و نوسازی ناوگان هوایی و ریلی اقدام جدیدی کند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، الیاس حضرتی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی امروز ۲۲ اسفندماه در جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان مخالف استیضاح در صحن علنی مجلس، گفت: دوستان کمی دقت کنید و بیایید ضمن همفکری این موضوع را بهانه‌ای برای بررسی یک موضوع حیاتی و اساسی کشوری قرار دهیم.

وی ادامه داد: از استیضاح‌کنندگان تشکر می‌کنم که باعث شدند در روزهایی که مردم همواره شنونده اخبار منفی و ناامیدکننده هستند میزان بسیاری اخبار مثبت که در کشور انجام شده است را نیز بشنوند.

حضرتی افزود: ما ایرادی که در کشور داریم این است که در زمان وقوع یک فاجعه در کشور به جای آنکه صبورانه نشسته و علت حادثه را پیدا کنیم همان لحظه شروع به ضربه زدن به آن وزیر می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی در حال رسیدگی به مسائل مربوط به برف و بوران بود که به جای کمک به آن شروع به انجام مقدمات استیضاح برای آن کردیم، کاش منتاظر می‌ماندید جعبه سیاه پیدا شود.

وی نقطه ضعف دوم مجلس و نمایندگان را استیضاح سه وزیر به طور همزمان عنوان و تصریح کرد: استیضاح سه وزیر به طور همزمان، سابقه نداشته و ما را از روال طبیعی خارج کرده است. در عین حال نکته سوم زمان استیضاح است که استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این ایام مانند استیضاح وزیر آموزش و پرورش در ایام مهر ماه است.

حضرتی تاکید کرد: در حال حاضر، تمامی سیستم‌های حمل‌ونقلی در گیر سفرهای نوروزی هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این نقطه ضعف‌ها باعث می‌شود توجه کمتری به مشکلات ‌شود. در واقع ریشه گرفتاری‌ها به  خاطر نوع مدیریت در کشور مربوط است.

حضرتی ادامه داد: آیا به مدیریت کوچه‌های تنگ و تاریک معتقدیم؟ یا اینکه در بودجه‌های سنواتی، فقط لابی کنیم و چشم بگوییم و خودمان را محصور کنیم؟،   یا اینکه یک روش مدیریتی با چشم باز و بنا بر تجارب جهانی و امکانات جهانی با استفاده از توان داخلی را انتخاب کنیم تا بتوانیم چهره کارآمد جمهوری اسلامی را به مردم نشان دهیم. امروز تصمیم ما در همین موضوع است.

وی افزود: آیا مدیریت باز که چشم‌انداز بهتری دارد و مدیریتی که شاد و روشن است و می‌تواند زنده و پویا با استفاده از فرصت‌ها حرکت کند؟ به نظر شما این مدیریت را نباید تشویق کنیم؟

این نماینده مخالف استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز از شخص آقای آخوندی نمی‌خواهم دفاع کنم که نوه آیت‌الله امینی و فرزند آیت‌الله آخوندی است و از فرزندان دلیر آذربایجان است و نمی‌خواهم از این زاویه دفاع کنم. بلکه می‌خواهم از زاویه ضرورت مدیریت زنده و پویا دفاع کنم که زمینه حیاتی این کشور است.

وی ادامه داد: آقای آخوندی به جای اینکه خودش را به بودجه عمرانی صفر محدود کند فضایی را باز کرده، از امکانات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، از جذابیت‌هایی که می‌تواند در بخش خودش برای جذب سرمایه‌گذاری استفاده کند اقدام کرده است.

حضرتی افزود: عزیزان من ما بحران آب، محیط‌زیست و اشتغال را داریم اما مهم‌ترین بحران جذب سرمایه گذاری و کمبود سرمایه گذاری است. کمبود سرمایه گذاری که از سال ۱۳۴۲ در بخش راه و ابنیه شروع شد.

به گفته وی، آخوندی بالاترین جذب سرمایه را چه در بخش خارجی و چه داخلی انجام داده است و این نکته مهمی است که توانسته بودجه عمرانی و آبادانی خودش را در بازسازی و نوسازی ناوگان هوایی و ریلی اقدام جدیدی کند.

حضرتی گفت: آقای قاضی پور! آن زمانی که برجام مذاکراتش ادامه داشت مدیران نشسته بودند و تماشا می‌کردند که آیا برجام به نتیجه خواهد رسید یا نه؟ همزمان با مذاکرات برجام آقای آخوندی و وزارتخانه‌اش و بخش و دستگاه مربوطه در حال رایزنی و آماده کردن و مذاکره کردن برای جذب سرمایه گذاری خارجی بودند و استفاده از منابع خارجی.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: جناب آقای امیرآبادی عزیز! شما را یادآور می‌شوم که پیمانکاری در وزارت راه و شهرسازی با ۲۰۰ میلیاردتومان سرمایه گذاری رفت تا چک ۲۰ میلیاردتومان بگیرد تا حقوق پرسنل اش را بدهند و مواجه با چک ۲۰ میلیون تومانی شد و در جا سکته کرد و مرد. شما در این مورد هیچ خبری در رسانه ها نمی بینید.

وی یادآور شد: کجا به آقای آخوندی بودجه اضافه دادیم؟ آیا بودجه عمرانی وزارتخانه اش را زیاد کردیم؟ عدد و رقم دست همه شما  هست. به کدامین گناه می خواهید این وزیر را استیضاح کنید؟ به خاطر اینکه پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی شده است؟ رفته و برای خریدی بیش از ۱۰۰ هواپیما قرارداد بسته؟ در این دنیای وحشتناک اندر وحشتناکی که کمر علیه نظام بسته است، آقای آخوندی از لابه لای همه این پیچ و خم ها همه موارد را به قرارداد تبدیل کرده است.

حضرتی گفت: من به دنبال آن نیستم که در بخش‌های مختلف هوایی، زمینی، ریلی عدد و رقم بدهم یا اینکه بگویم در بنادر و کشتیرانی و راه های روستایی چه کارهایی انجام شده است.

وی تاکید کرد: عزیزان من امروز باید برای مدیریت کشور تصمیم بگیریم که مدیریت نوآفرین است، اشتغال ایجاد می‌کند، و سرمایه‌گذاری جذب می‌کند و اینها نیاز اساسی کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز پیام استیضاح شما پیام به مدیریت کارآفرین که می تواند نیازها را درک کرده و فراتر از حوزه خودش دید دارد، است. من و آقای تابش در شورای پول و اعتبار یک سال و اندی است که حضورداریم. در شورای پول و اعتبار کارشناسان و وزار حضور دارند. صحبت های مختلفی در آنجا انجام می گیرد. آقای آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی آنجا ابراز وجود نمی کند و به عنوان یک وزیر کلان اندیش کار می کند.

حضرتی ادامه داد:آخوندی در جلسه فوق به عنوان وزیری که مسایل بانکی و شرکتی را دقیقا سوار و مسلط است اظهارنظر می کند و اظهارنظر او فوق العاده غنی است.

این نماینده مجلس افزود: تصمیم امروز ما اگرچه در قامت یک وزیر است اما بپذیریم که توانش بالاتر از توان یک وزارتخانه است، او را تشویق یا تنبیه کنیم؟ اگر این‌طور باشد و تشویق کنیم راه برای وزرایی مثل زنگنه باز می شود. آیا باید وزیری را که سرمایه بیشتری تولید کرده است را تنیبه کنیم؟

وی تصریح کرد: آخوندی وزیری است که بن‌بست‌ها را می شکند. ما باید به مدیران کارآمد نمره بدهیم. نمایندگان امروز با رای تایید و قاطع بتوانیم از این وزیر کارآمد حمایت کنیم و میدان را برای ایشان باز نگه داریم. سال آینده بخش عمده ایجاد اشتغال در حوزه ایشان است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزیر - استیضاح - آخوندی - حضرتی - مدیریت - شهرسازی - شهر - مجلس - امروز - سرمایه - ادامه - اینکه - وزارت - عنوان - کمیسیون - هوایی - گذاری - اقتصادی - کنیم؟ - خارجی - نوسازی - استفاده - ناوگان - افزود - بودجه - تشویق - تصمیم - برجام - شورا - وزیری - اشتغال - سرمایه‌گذاری - عمرانی - کارآمد - موضوع - داریم - همزمان - وزارتخانه - قرارداد - میلیاردتومان - یادآور - کمبود - اخبار - مدیران - ایجاد - شورای - زنده - مخالف - کنید؟ - حیاتی - اسلام - اعتبار - اساسی - اظهارنظر - می‌کند - نشسته - می‌تواند - مدیریتی - نماینده - جهانی - اسلامی - داخلی - بتوانیم - الیاس - نمی‌خواهم - آیت‌الله - عزیزان - بحران - مربوط - اقدام - نمایندگان - زاویه - تاکید - تصریح - امکانات -

مطالب مرتبط با : آخوندی پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی است/ پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی را استیضاح می کنید؟!
نظر شما در مورد : آخوندی پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی است/ پرچم دار نوسازی ناوگان هوایی را استیضاح می کنید؟!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*