روز شهدا روز دلدادگي به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ‌ترین نتیجه حرکت

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 22:54

کد مطلب: 46686 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش مي‌دهد

روز شهدا روز دلدادگي به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ‌ترین نتیجه حرکت

مازندشورا: شهادت، بزرگ‌ترین نتیجه حرکت است و شهدا با آگاهی کامل بر این نتیجه حرکت در این مسیر گام برداشتند و آگاهانه در برابر دشمن ایستادند تا امروز ما با اقتدار و مقاوم بایستیم و در برابر کفر و جور، سر خم نکنیم و همواره در اوج باشیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، شهدا همیشه به موقع و سر بزنگاه آمده‌اند؛ هیچ یادتان هست؟ و چه خوش آمدنی و چه خوب زمانی برای شما در نظر گرفته شد؛ آخرین روزهای اسفندماه به نام و یاد شهدا.

آری، همواره به موقع آمده‌اید و اکنون هم درست زمانی که همه ما سرگرم تدارکات عید و سال نو هستیم و شاید همین روزهای شاد با هم بودن و دل‌مشغولی‌ها ما را از شما دور کند؛ روزی به نام شما نامگذاری شد تا یادمان نرود؛ آرامش امروز ما مدیون خون شماهایی است که از خون‌تان گذشتید تا ما سبز بمانیم و آرامش نصیب حالمان شود.

امروز باید سلامی دوباره به شهدا، ایثارشان، ایستادگی، مقاومت و احساس وظیفه‌ آنان در مراحل سخت انقلاب داد؛ که موجب شد اکنون چنین اقتدار و عظمتی برای ملت ما فراهم شود.

سلام بر شهدا که ایستادند تا ما بر زمین نیفتیم، شهید شدند تا ما در برابر کفر، ظلم و جور سر تعظیم فرود نیاوریم و غیرت در جامعه نمیرد و رفتند تا ما بمانیم و به رسالت‌مان عمل کرده و زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) باشیم.

آری؛ شهدا مرزبانان همیشه بیدار، تا همیشه تاریخ هستند که آگاهی و بصیرت را به جامعه تزریق می‌کنند و حضور گاه و بی‌گاه آنان در زندگی‌های‌مان همان زنگ بیدارباش برای آغاز صبحی نو، حرکتی تازه و درخششی دیگر است.

شهادت، بزرگ‌ترین نتیجه حرکت است و شهدا با آگاهی کامل بر این نتیجه حرکت در این مسیر گام برداشتند و آگاهانه در برابر دشمن ایستادند تا امروز ما با اقتدار و مقاوم بایستیم و در برابر کفر و جور، سر خم نکنیم و همواره در اوج باشیم.

مرور خاطرات هر ملتی پر از خاطرات تلخ و شیرین ماندگار و فراموش نشدنی است و هشت سال دفاع مقدس هم برای ما از همان رخدادهای مانای تاریخ است که برای همیشه در اذهان ما باقی خواهد ماند؛ با همه فراز و نشیب‌هایش، با همه نداشته‌های جنگی‌اش.

 با همه گذشت و ایثار شهدا و فرزندان این آب و خاک، که جانانه هشت سال در برابر دشمن ایستادند؛ تا امروز سبزتر از همیشه برقرار باشیم و بدانیم سرخی خون شهدا موجب اقتدار این نظام شد.

آری، فرهنگ دفاع مقدس حاصل هشت سال دفاع جانانه، ایثار، گذشت و سختی‌هایی است تا وحدت حول محور ولایت باقی و پابرجا بماند.

حتما" یادتان هست که گفتید: " سرخی خون‌مان را به سیاهی چادرتان به امانت می‌دهیم" امروز بسیاری از زنان و دختران این سرزمین به پای این حرف مانده‌اند و در هیاهوی زمانه امانت‌دار خوبی برای شما هستند و در ادامه راه پر خطر این زمانه تنها نگاه نافذ و تیزبین شما است که می‌تواند آنان را در ادامه راه مصمم کرده و تلاش شود تا پاکی‌ها حفظ بماند.

* نقش شهدا در پیروزی و استمرار انقلاب بی‌بدیل بود

امام جمعه نکا هم با اعلام اینکه نقش شهدا در پیروزی و استمرار انقلاب بی‌بدیل بود، گفت: شهدا از ارزش‌های مقدس نظام هستند که باید این ارزش‌ها به خوبی به جامعه منتقل شوند.

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی در شهرستان نکا افزود: جنگ دشمن با ما هیچ‌گاه تمام شدنی نیست و امروز دشمن، همان ارزش‌هایی را که دیروز در جبهه جنگ سخت برای آن جان داده‌ایم؛ نشانه رفته است و نمی‌توان از کنار این جنگ به راحتی عبور کرد.

قاسمی بیان داشت: امروز نیازمند سلاح بصیرت و آگاهی در جنگ سرد دشمن هستیم تا به درستی راه را از بیراهه تشخیص دهیم و خدای ناکرده در زمین دشمن بازی نکنیم و دچار دوگانگی نشویم.

وی گفت: همچنان که در دوران هشت ساله دفاع مقدس برای حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی تلاش شده است؛ امروز هم در راستای همان ارزش‌ها باید تلاش شود و با حرکت در ولایتمداری، مسیر شهدا ادامه یابد.

* دفاع مقدس، همچنان باقی است

به گزارش فارس، اکنون که جنگ دشمن با ما تمامی ندارد و جنگ دشمن، همچنان باقی است؛ باید دفاع مقدس ما هم همچنان باقی باشد و دفاع جانانه در برابر دشمن در برابر داشته‌ها، ارزش‌ها و فرهنگ خود داشته باشیم و در این جنگ نابرابر دشمن هم با تکیه بر باورها و اعتقادات خود، پیروز میدان شویم.

با همه این مسائل ما همچنان شرمنده شهدائیم؛ شهدایی که شاید گاهی در دل‌مشغولی‌های زندگی‌ها از یاد رفته باشند و بازار رنگارنگ دروغ، فریب و ریاکاری موجب شده باشد نه تنها چفیه‌ها به فراموشی سپرده شود؛ بلکه در هیاهوی زندگی دنیوی حتی وصایای شهدا هم نادیده گرفته ‌شود.

امروز روز دیگری برای پیمان مجدد با شهدا است؛ پیمانی مستحکم برای استمرار خون سرخ شهدا و حرکت در مسیر ولایت.

گرامی باد یاد و نام شهدایی که سبزی زندگی امروزمان را مدیون سرخی خون‌شان هستیم و باشد که یادمان نرود که باید در برابر شهدا پاسخ‌گو باشیم و بگوییم " بعد از شهدا چه کردیم"...

86002/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #امروز #نکا #جامعه #اسلام #برابر #ارزش‌ها #شهادت #همچنان #شهر #فرهنگ #همیشه #ادامه #انقلاب #افزود #اسلامی #باشیم #اکنون #شهرستان #خدا #ولایت #زندگی #خبرنگار #گفت‌وگو #استمرار #گزارش #انسجام #اداره #شهدایی #رئیس #امام #میدان #الیاسی #جوانان #تبلیغات #مهمترین #اینکه #مدیون #اقتدار #آگاهی #هستیم #همواره #نتیجه #خبرگزاری #بصیرت #آرامش #جانانه #دیروز #ناکرده #نشویم #اعتقادات #کمرنگ #روزهای #دیگری #استفاده #هیچ‌گاه #ولایتمداری #یادتان #زمانه #هیاهوی #بزرگ‌ترین #زمانی #شهدای #وصایای #گرفته #قاسمی #تغییر #بدانیم #فرزندان #تاریخ #وظایف #یادآور #ایثار #اظهار #خاطرات #نکنیم #گرامیداشت #ایستادند #دوران #یادمان #پیروزی #محمدی‌لائینی #فرهنگی #بماند #آرمان‌های #بی‌بدیل #بمانیم #مختلف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روز شهدا روز دلدادگي به وقت شهدا/ شهادت، بزرگ‌ترین نتیجه حرکت

*

*