مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46690 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 06:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مروارید خزر در انتظار گردشگران/ گذراندن نوروزی پر از آرامش در روستاهای گردشگری نکا

شمارش معكوس برای میزبانی از مسافران نوروزی در نکا

مروارید خزر در انتظار گردشگران/ گذراندن نوروزی پر از آرامش در روستاهای گردشگری نکا

مازندشورا: لحظه لحظه بهار نزديك می‌شود و شمارش معكوس برای نوروزی ديگر شروع شده است و در اين بين تلاش برای پذيرايی از ميهمانان و مسافران نوروزی به عنوان يكی از مهم‌ترين دغدغه‌های مسؤولان و عوامل ستاد نوروزی شهرستان نكا همچون سراسر كشور با قوت در دست انجام است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، با فرا رسیدن نوروز و آغاز موج مسافرت‌های اول سال، شهرستان نکا به دلیل هم‌جواری با جنگل و دریا به عنوان یکی از مقصدهای مهم گردشگران نوروزی از سراسر کشور است.

نوروز سال 96 شهرستان نکا میزبان بیش از 10 هزار مسافر از جای جای ایران عزیز بوده است و همین استقبال مسافران از این شهر گردشگری در شرق مازندران، می‌طلبد تا اقدام‌های ویژه‌ای برای آماده‌سازی این شهرستان برای میزبانی از مهمانان نوروزی انجام شود.

ستاد تسهیلات سفر در استان مازندران به دلیل مسافرپذیر بودن این استان در تمام فصل‌های سال، به یک ستاد دائمی تبدیل شده است و شهرستان نکا هم از این امر مستثنی نیست و در این بخش تلاش شده است؛ تا بهترین امکانات رفاهی، گردشگری و اقامتی برای مسافران در این شهرستان در نظر گرفته شود.

شهرستان گردشگرپذیر نکا در شرق مازندران به دلیل دارا بودن جاذبه‌های مختلف گردشگری طبیعی، بوم‌گردی و وجود چشمه‌سارهای مختلف، در طول سال میزبان گردشگران و مسافران فراوان است و در این بین، هر سال همزمان با ایام تعطیلات نوروز تلاش بیشتری برای آماده‌سازی شهرستان و استقبال از مسافران نوروزی انجام می‌‎شود.

بازدید از اماکن تفریحی، بوم‌گردی، تاریخی و فرهنگی از جمله مقاصد سفر گردشگران برای سفر به این شهرستان است و شهرستان نکا به دلیل بهره‌مندی از آثار منحصر به فرد طبیعی، تمدن و تاریخ، فرصت ارزشمند و جذاب برای گردشگران و مسافران در نوروز 97 است.

* فعال شدن دفاتر بخش گردشگری و شناساندن مقصدهای گردشگری نکا

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نکا از آمادگی آماده سازی مراکز گردشگری، مذهبی و تاریخی نکا برای پذیرش گردشگران خبر داد و گفت: آمادگی کامل در این بخش وجود دارد و از هم اکنون آماده میزبانی از مسافران و گردشگران هستیم.

سیدرضا حسینی اظهار کرد: وجود چشمه‌ها، غارهای باستانی، مناطق گردشگری، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، بوم‌گردی روستایی و همچنین روستاهای هدف گردشگری و طبیعت بکر جنگل و طبیعت از جاذبه‌های مهم گردشگری این شهرستان است که نیازمند معرفی به گردشگران است.

وی با اشاره به اینکه تلاش داریم تا با رفع کم و کاستی‌های گذشته، جاذبه‌های گردشگری شهرستان به درستی به گردشگران شناخته شود؛ بیان داشت: معرفی بهتر گردشگری نکا به مسافران و گردشگران و برنامه‌ریزی برای افزایش ماندگاری مسافران در شهرستان از برنامه‌های مهم ما در نوروز امسال است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نکا افزود: آماده‌سازی و فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب برای اسکان مسافران در هتل آپارتمان‌های مختلف سطح شهرستان و مکان‌های در نظر گرفته شده، راهی برای افزایش ماندگاری است که در دست انجام است.

حسینی یادآور شد: روستاهای هدف گردشگری زروم، زنگت و فریمک با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم گردشگری می‌تواند اولین هدف گردشگری مسافران در نوروز باشد و در این بخش زیرساخت‌های لازم مهیا است.

* افزایش ماندگاری مسافران در نکا با افزایش خدمات‌دهی

فرماندار نکا نیز با اعلام اینکه افزایش ماندگاری مسافران در نکا با افزایش خدمات‌دهی در دستور کار است؛ گفت: برای خدمات‌دهی مناسب به گردشگران در بخش‌های مختلف، کمیته ۱۰ گانه شهرستان نکا فعال و شرح وظایف به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است تا براساس آن برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

جعفر احمدی اظهار کرد: برپایی بازارچه‌های صنایع دستی، فراهم کردن مکان مناسب برای اسکان مسافران، توجه به راهنمایی درست، مناسب و به موقع مسافران و بیان جاذبه‌های گردشگری، توجه به طبیعت‌گردی از مسائل و مواردی است که ماندگاری مسافران را افزایش می‌دهد.

وی افزود: زیرساخت‌های جذب و افزایش ماندگاری مسافر در نکا نیازمند فعال شدن همه دست‌اندرکاران ستاد خدمات سفر است و با توجه به استقبال گردشگران از مجموعه‌های مختلف طبیعی و گردشگری شهرستان نکا در نوروز سال گذشته، باید در نوروز 97 تعداد مسافران افزایش یابد.

فرماندار نکا با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از 10 هزار مسافر از شهرستان نکا و جاذبه‌های مختلف بازدید کردند؛ یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال در صورت مناسب بودن شرایط جوی این آمار افزایش یابد.

احمدی گفت: فعالیت کمیته‌های 10 گانه ستاد تسهیلات سفر شامل خدمات بهداشتی سلامت، کمیته خدمات امور فرهنگی و فضای مجازی،  کمیته فنی و برنامه‌ریزی، کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات، کمیته نظارت و تنظیم بازار، کمیته خدمات انتظامی و امنیتی و ترافیکی، کمیته خدمات امور شهری، کمیته خدمات اسکان و رفاه مسافران، کمیته هماهنگی امور دهیاری‌ها و کمیته ارزیابی و بازرسی با قوت در دست انجام است.

وی با اشاره به اینکه نصب و توجه به تابلوهای راهنمایی، استقرار ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی در ورودی‌های شهر از نکات قابل توجه برای راهنمایی مسافران است؛ خاطر نشان کرد: راهنمایی درست مسافران به مناطق گردشگری از موارد مهم برای افزایش گردشگران و مسافران است و تا راهنمایی درستی در این بخش انجام نشود نمی‌توان شاهد حضور مسافر بود و لذا باید این بخش نسبت به سال گذشته تقویت شود.

* آماده‌سازی مراکز تفریحی و گردشگری شهری نکا برای میزبانی از گردشگران

شهردار نکا نیز با اعلام اینکه مراکز تفریحی و گردشگری شهر نکا برای میزبانی از گردشگران، آماده‌سازی شده است؛ خاطرنشان کرد: زیباسازی شهری، آماده‌سازی پارک‌ها، رنگ‌آمیزی و گل‌کاری از زیرسازی‌های لازم در شهر نکا است که در آستانه عید نوروز انجام و در دست انجام است.

سیدمهدی احمدی افزود: با توجه به اینکه چشمه قرمرض نکا به شهرداری واگذار شده است؛ تلاش برای ارائه خدمات مناسب به مسافران و گردشگران در این منطقه با قوت در دست انجام است و زیرساخت‌های لازم مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: چشمه آب معدنی قرمرض از مشهورترین نقطه‌ گردشگری شهرستان نکا است که به‌دلیل خاصیت درمانی (کلیوی) آب آن، معروفیت خاصی دارد و سالانه میزبان مسافران فراوانی  از نقاط مختلف است.

شهردار نکا گفت: احداث سرویس بهداشتی، قهوه‌خانه، آلاچیق در اطراف چشمه و فراهم کردن امکانات رفاهی مناسب برای گردشگران، موجب توجه بیشتر مسافران به این منطقه می‎‌شود که امیدواریم با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب، امسال شاهد رشد قابل توجهی در ورود مسافران به چشمه قرمرض باشیم.

* مدارس نکا، آماده اسکان به مسافران

مدیر آموزش و پرورش نکا نیز با بیان اینکه مدارس نکا، آماده اسکان به مسافران از 28 اسفندماه است؛ بیان داشت: در کنار هتل‌ها، هتل آپارتمان و مجتمع‌های در نظر گرفته شده برای مسافران، مدارس هم یکی از مکان‌های مهم مسافران فرهنگی و غیرفرهنگی در نوروز و تعطیلات تابستان است.

حسین پالار گفت: امسال هم حدود 10 مدرسه و اردوگاه دانش‌آموزی برای این منظور و اسکان مسافران در نظر گرفته شده است که مدارس با توجه به درجه‌بندی کلاس‌ها براساس نوع امکانات و تجهیزات، در گروه «ویژه»، «الف»  و «ب» به افراد خدمات ارائه می‌دهند.

وی اظهار کرد: در نوروز سال گذشته، 9 مدرسه با ظرفیت 60 کلاس، هتل آپارتمان نکا و خانه‌مسافر در شهرستان نکا برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده بود که بیشترین اقامت در مدارس و واحدهای اقامتی انجام شد.

* آمادگی لازم اماکن مذهبی نکا برای پذیرش مسافران نوروزی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نکا نیز یادآور شد: تدابیر لازم برای فراهم کردن مکانی مناسب برای اعمال دینی و اقامه نماز مسافران در نوروز انجام شده است و اماکن مذهبی و امامزادگان، آماده خدمات و در برخی موارد اسکان به مسافران هستند.

 

حجت‌الاسلام مهدی صالحی اظهار کرد: غبارروبی و نظافت محوطه‌های بیرون و درون مساجد و بقاع متبرکه سطح شهر و رعایت موارد مهم بهداشتی انجام شده است و آمادگی لازم برای خدمات‌دهی مذهبی به مسافران وجود دارد.

وی تصریح کرد: برنامه طرح آرامش بهاری همه ساله در آستانه متبرکه در امامزاده‌های در نظر گرفته شده اجرایی می‌شود و امسال هم این برنامه، قابل اجرا است.

صالحی با اعلام اینکه 55 بقعه متبرکه و آستانه امامزاده  در شهرستان نکا واقع شده است؛ گفت: با توجه به اینکه در مسیر تردد زائران امام هشتم (ع) قرار داریم؛ تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه مسیر تردد زائران و مسافران، اندیشیده شده است.

به گزارش فارس، علاقه‌مندی مسافران به حضور و اسکان در روستاها و استفاده از بوم‌گردی از موارد مهم علاقه‌مندی مسافران در سال‌های اخیر است که موجب شده است افراد زیادی به روستاها سرازیر شوند و در این بخش  روستاهای هدف گردشگری همچون زروم، زنگت و فریمک منتظر حضور گردشگران برای گذراندن نوروزی پر از آرامش است.

همچنین چشمه قرمرض، ساحل مروارید، تپه نارنج باغ، امامزاده‌ها برای افراد علاقه‌مند گردشگری مذهبی، استخر روستای استخرپشت، غار باستانی کمیشان که براساس کاوش‌های باستان شناسان مربوط به عصر میان سنگی است، تپه‌های باستانی، غار کمیشان، آبشار دزده، گوکشان و زنگت از مشهورترین مکان‌های زیارتی‌سیاحتی شهرستان نکا هستند که با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این زمینه توسط مسؤولان شهرستان نکا، از هم اکنون آماده میزبانی از مسافران هستند.

86002/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسافران - نکا - شهر - گردشگری - شهرستان - گردشگران - نوروز - افزایش - اینکه - اسکان - مناسب - خدمات - کمیته - نوروزی - مختلف - فراهم - گرفته - زیرساخت‌های - فرهنگ - جاذبه‌های - میزبانی - ماندگاری - فرهنگی - آماده - آماده‌سازی - امام - راهنمایی - گذشته - امسال - مذهبی - مدارس - اعلام - اظهار - متبرکه - استقبال - بوم‌گردی - روستاهای - مسافر - قرمرض - خدمات‌دهی - آمادگی - موارد - افزود - اداره - برنامه‌ریزی - امکانات - مازندران - میزبان - یادآور - مکان‌های - تاریخی - طبیعی - تفریحی - آرامش - مازند - باستانی - آستانه - بهداشتی - افراد - صنایع - اماکن - رئیس - براساس - احمدی - مراکز - ارائه - جنگل - مشهورترین - صالحی - برنامه - زائران - امامزاده‌ها - مدرسه - آپارتمان - روستاها - علاقه‌مندی - کمیشان - منطقه - اشاره - اقامتی - رفاهی - تعطیلات - بازدید - میراث - استان - تسهیلات - مروارید - گذراندن - گزارش - مقصدهای - پذیرش - اکنون - درستی - فریمک - فرماندار - اطلاع‌رسانی - معرفی - نیازمند - حسینی - مناطق - همچنین - طبیعت - شهردار -

نظر شما در مورد : مروارید خزر در انتظار گردشگران/ گذراندن نوروزی پر از آرامش در روستاهای گردشگری نکا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها