مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46698 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 08:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشریح خدمات راه و شهرسازی استان قم برای سفر‌های نوروز ۱۳۹۷/ خدمات‌دهی بهتر به مسافران با تکمیل قطعه چهارم بزرگراه قم- جعفریه/ رتبه دوم استان قم در کاهش تصادفات جاده‌ای

صبوری مطرح کرد؛

تشریح خدمات راه و شهرسازی استان قم برای سفر‌های نوروز ۱۳۹۷/ خدمات‌دهی بهتر به مسافران با تکمیل قطعه چهارم بزرگراه قم- جعفریه/ رتبه دوم استان قم در کاهش تصادفات جاده‌ای

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به رتبه دوم استان قم در کاهش تصادفات جاده‌ای در ۹ ماهه اول امسال گفت: با تکمیل قطعه چهارم بزرگراه قم- جعفریه تردد خودرو‌ها در کریدور شمال- جنوب و شمال غربی کشور تسهیل می‌شود و به جای تردد در مسیر قم- تهران- کرج- قزوین به طول ۳۵۵ کیلومتر می‌توان با استفاده از مسیر بزرگراهی قم- جعفریه به طول ۲۲۰ کیلومتر شاهد کاهش ۱۳۵ کیلومتری مسیر و تقلیل زمان سفر بود. 

مازندشورا:حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با درباره تهمیدات و برنامه‌های راه و شهرسازی این استان برای سفر‌های نوروزی مسافران اظهار کرد: استان قم محور شاهراه ۱۷ استان کشور است که در این استان ۲۰۹ کیلومتر آزادراه، ۱۹۱ کیلومتر بزرگراه، ۱۷۸ کیلومتر راه اصلی و ۱۵۵ کیلومتر راه فرعی وجود دارد که کل راه‌های شریانی استان ۶۰۹ کیلومتر است. 

وی با بیان اینکه استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است، افزود: از جمله این راه‌ها می‌توان به آزادراه قم- تهران، جاده قدیم قم- تهران، بزرگراه قم- ساوه، جاده قدیم قم- کاشان، آزادراه قم- کاشان، آزادراه قم- گرمسار و بزرگراه قم- سلفچگان- اراک اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: استان قم به عنوان جعبه تقسیم حمل و نقل مسافری و باری در مرکز کشور و شاهراه ارتباطی ۱۷ استان در هماهنگی مسافر، بار، ترانزیت شمال- جنوب، شرق- غرب در کشور و منطقه ایفای نقش می‌کند و باعث عبور سالانه هزاران مسافر و صد‌ها تن کالای ترانزیتی و داخلی از محور‌های مواصلاتی می‌شود. 

وی با اشاره به خدمات دهی محور قم- جعفریه به مسافران در نوروز ۹۷ گفت: محور قم- جعفریه که اخیرا تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است نقش موثری در خدمات دهی به مسافران نوروزی دارد که با تکمیل شدن قطعه چهارم این بزرگراه به طول چهار کیلومتر و با هزینه ۶۰ میلیارد ریال تا پایان امسال، قطعه اتصال بزرگراهی قم- ساوه- بویین زهرا- قزوین تکمیل می‌شود.

صبوری تصریح کرد: با تکمیل قطعه چهارم بزرگراه قم- جعفریه تردد خودرو‌ها در کریدور شمال- جنوب و شمال غربی کشور تسهیل می‌شود و به جای تردد در مسیر قم-تهران- کرج- قزوین به طول ۳۵۵ کیلومتر می‌توان با استفاده از مسیر بزرگراهی قم- جعفریه به طول ۲۲۰ کیلومتر شاهد کاهش ۱۳۵ کیلومتری مسیر و تقلیل زمان سفر بود. 

وی افزود: کاهش بار ترافیکی، شیفت و هدایت ترافیک در محور ساوه- سلفچگان از دیگر مزیت‌های احداث این مسیر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم درباره دیگر محور‌های این استان اظهار کرد: قطعه اول محور قم- نیزار نیز از ابتدای خلج آباد به طول ۷.۵ کیلومتر بهسازی و روکش شده و آسفالت قطعه دوم آن از ابتدای حوزه استحفاظی حدفاصل پارک جنگلی غدیر تا ابتدای پل راه آهن به طول ۴.۵ کیلومتر انجام شده است. 

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت محور قم- نیزار و حجم بالای تردد وسایل نقلیه، بهسازی و روکش آسفالت محور مذکور از ابتدای سال جاری در اولویت کاری این اداره قرار گرفت، افزود: با بهسازی محور قم- نیزار، رانندگان و مسافران نوروزی علاوه بر کاهش ۲۰ کیلومتری مسیر، از یک راه استاندارد و ایمن بهره‌مند می‌شوند. 

صبوری با اشاره به جلسه کمیسسیون ایمنی راه‌ها تصریح کرد: جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها با موضوع آمادگی تعطیلات نوروزی با حضور کلیه اعضا و ارائه گزارش توسط آن‌ها در اواخر این هفته تشکیل می‌شود و مشخص می‌شود که هر کدام از دستگاه‌ها بنا به ماهیت خود وظایف چه کار‌هایی برای تعطیلات را بر عهده دارند که بنا بر ضرورت در ایام نوروز نیز این کمیسیون تشکیل جلسه خواهد داد. 

وی بیان کرد: مهمترین موضوعات در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها، هماهنگی بین اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها و جانمایی در استقرار تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای است تا در صورت بسته بودن یکی از راه‌ها، همه اعضا از جمله پلیس راه، راهداری، هلال احمر و ... در جریان باشند که چه زمانی این دستور داده می‌شود تا همه راه‌ها باز باشند یا مسیر جایگزین داشته باشند و بر این اساس تمام کارگاه‌های عمرانی و هر نوع عملیات عمرانی راه به دلیل ایجاد ترافیک و تامین ایمنی تعطیل خواهند بود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها قبل از تعطیلات برگزار می‌شود و در ایام نوروز از فعالیت دستگاه‌های مختلف که در حال انجام ماموریت هستند، بازدید می‌شود و بعد از تعطیلات نوروزی گزارش‌ها، نقاط ضعف و قوت احصا می‌شود. 

وی تاکید کرد: طبق سنوات قبل در روزهای اول یا روز اول سال جدید، استاندار، معاون امور عمرانی و مدیرکل راه و شهرسازی قطعا از ورودی‌ها و محورهای مواصلاتی بازدید می‌کنند و گزارش‌ها و بازخوردها را دریافت می‌کنند. 

صبوری افزود: در تعطیلات نوروز، مدیرکل و سایر مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان قم شیفت هستند و حتی در این ایام در صورت بروز حوادث و سوانح جاده‌ای و بحران سریعا تشکیل جلسه می دهند. 

وی در خصوص پیش‌بینی تعداد مسافران نوروزی استان قم بیان کرد: از آن جا که قم به عنوان دومین شهر مذهبی کشور است پیش بینی می‌شود مانند سایر شهر‌های مذهبی مانند مشهد و شیراز روز‌های ابتدایی سال جدید و حتی روز‌های قبل از آن با حضور کثیر مسافران مواجه شود که افزایش ۱۵ درصدی مسافران حمل و نقل عمومی به این استان پیش بینی می‌شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در سال‌های اخیر در روز‌های ابتدایی سال جدید و روز‌های آخر تعطیلات و منتهی به چهارده فروردین با پیک تردد و ترافیک شدید محور‌های مواصلاتی استان مواجه هستیم که تمام دستگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای آمادگی لازم را در خصوص خدمت رسانی هر چه بهتر به مسافران دارند.

وی با بیان اینکه استان قم رتبه دوم در کاهش تصادفات جاده‌ای منجر به فوت و جرح را در ۹ ماهه اول سال جاری داشته، تاکید کرد: افرادی که به این استان سفر می‌کنند یا قصد عبور از آن را دارند، باید توجه کافی به علائم و سرعت خودور در جاده‌های استان داشته باشند تا مشکلی برای آن‌ها و شهروندانی که به آن‌ها خدمات ارائه می‌کنند به وجود نیاید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - شهر - شهرسازی - کیلومتر - مسافران - راه‌ها - مدیرکل - تعطیلات - نوروزی - بزرگراه - ایمنی - تکمیل - نوروز - جعفریه - صبوری - جاده‌ای - کمیسیون - باشند - ابتدای - ترافیک - افزود - روز‌های - خدمات - آزادراه - مواصلاتی - محور‌های - عمرانی - بهسازی - تشکیل - اشاره - اینکه - آن‌ها - تهران - نیزار - چهارم - دارند - ارائه - ابتدایی - مذهبی - مانند - تاکید - گزارش‌ها - مواجه - دستگاه‌های - امداد - مسافر - شاهراه - می‌توان - کاشان - اظهار - درباره - سفر‌های - تصادفات - سلفچگان - عنوان - آسفالت - اداره - کیلومتری - تصریح - بزرگراهی - قزوین - آمادگی -

مطالب مرتبط با : تشریح خدمات راه و شهرسازی استان قم برای سفر‌های نوروز ۱۳۹۷/ خدمات‌دهی بهتر به مسافران با تکمیل قطعه چه...
نظر شما در مورد : تشریح خدمات راه و شهرسازی استان قم برای سفر‌های نوروز ۱۳۹۷/ خدمات‌دهی بهتر به مسافران با تکمیل قطعه چه...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*