اعطای 2170 واحد تسهیلات بافت فرسوده در سال 1396 در استان مازندران

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 17:22

کد مطلب: 46710 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعطای 2170 واحد تسهیلات بافت فرسوده در سال 1396 در استان مازندران

مازندشورا: مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران �پرداخت تسهيلات براي بافت هاي فرسوده شهري را فرصتي مناسب براي نوسازي و بهسازي اين محدوده ها دانست.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و شهرسازی مازندران ،  مهندس عبدالله بهادری  مدیر کل راه و شهرسازی  استان  افزود: با توجه به مصوبات هیات محترم وزیران و در راستای تحقق قانون ساماندهی، حمایت از تولید و عرضه مسکن و قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و عرصه های ناکارآمد شهری، ارائه تسهیلات در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: در سال 96بالغ بر 2170واحد به ارزش ریالی  بیش از 800 میلیارد ریال توسط بانک  عامل  مسکن به متقاضیان، تسهیلات پرداخت شد.

 مهندس بهادری  ارائه تسهیلات در محدوده های هدف را از بسته های تشویقی دولت عنوان نمود که میزان تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر 400 میلیون ریال و شهرهای کمتر از جمعیت مورد نظر، 300 میلیون ریال برای هر واحد مسکونی می باشد.

 وی همچنین تاکید نمود که همکاری و هم افزایی بین اداره کل راه و شهرسازی و بانک های عامل استان با محوریت بانک مسکن در راستای پرداخت به موقع تسهيلات ، نقش بسيار مهمي را در ترغيب و تشويق ساكنان و انبوه سازان به منظور نوسازی بافت های فرسوده شهرهای استان دارد.

مهندس بهادری همچنین به رویکرد تشویقی دیگر دولت در خصوص اعطای تسهیلات در قالب صندوق مسکن یکم به متقاضیان در   بافت های فرسوده استان اشاره کرد و عنوان داشت: میزان سود تسهیلات در محدوده های بافت های فرسوده در قالب طرح صندوق یکم 8/5 درصد می باشد که با تائید اداره کل راه و شهرسازی به متقاضیان پرداخت می گردد.

در پایان ابراز امیدواری نمود که با توجه به سیاست های ابلاغی دولت در زمینه های مختلف به ویژه  یارانه تسهیلات پرداختی که در قالب لایحه پیشنهادی دولت محترم در بودجه سال آتی پیش بینی شده است ، بتوانیم شاهد ارتقاء کمی و کیفی زندگی ساکنان محلات هدف در شهرهای استان مازندران باشیم .


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران

برچسب ها : #شهر #تسهیلات #استان #فرسوده #شهرهای #شهرسازی #اداره #مازندران #متقاضیان #پرداخت #مازند #عنوان #میزان #تشویقی #صندوق #همچنین #میلیون #نوسازی #راستای #محترم #مهندس #قانون #حمایت #بهادری #اعطای #محدوده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعطای 2170 واحد تسهیلات بافت فرسوده در سال 1396 در استان مازندران

*

*