آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 14:39

کد مطلب: 46727 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گیلان انجام شد:

آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

مازندشورا: جلسه همایش آموزش و گفتمان تخصصی پایان سال یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی، در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، در ابتدای این جلسه سرهنگ نظمی فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان گفت: جلسه همایش آموزش و گفتمان تخصصی پایان سال یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان به منظور هماهنگی‌های لازم در اجرای مأموریت‌های حساس یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در ایام تعطیلات نوروزی، ارائه عملکرد یک‌ساله، بررسی چالش‌ها، موانع و مشکلات و ایجاد راهکار و دستورات با استفاده از تدابیر و رهنمودهای مدیرکل محترم راه و شهرسازی گیلان تشکیل شده است.

سرهنگ نظمی ضمن تشکر از پشتیبانی و حمایت‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان به ارائه گزارش کار سال ۹۶ پرداخت و در خصوص وظایف یگان حفاظت گفت: جلوگیری از اخلال، تصرف، تجاوز، تخریب و دخالت در اراضی عمومی، تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان، متصرفان و متجاوزان از وظایف و اختیارات این یگان است که با جدیت و تمام توان در حال انجام است و این مسئله باید در جامعه نهادینه شود که اراضی چه در محدوده شهر چه خارج از شهر دارای مالکیت بوده و با هرگونه تصرف اراضی ملی برخورد قانونی می‌شود.

وی با اعلام اینکه در سال ۹۶ با اقدام به‌موقع تیم‌های گشت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در اداره کل راه و شهرسازی گیلان بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش حدود ۲۲۳۰ میلیارد ریال آزادسازی و به بیت‌المال بازگشت اضافه کرد: بیشترین رفع تصرفات از حیث ارزش ریالی مربوط به شرق استان گیلان است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نورزی گشت‌های یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان به صورت ۲۴ ساعته آماده‌باش هستند از همه مردم عزیز استان خواست به محض مشاهده و اطلاع از تصرفات غیرقانونی، تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تعرضات به بیت‌المال، با شماره تلفن ۳۳۱۱۹۴۷۲-۰۱۳ (یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان) تماس حاصل نموده و اطلاع‌رسانی نمایند.

در ادامه این جلسه علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ضمن تشکر از سرهنگ نظمی فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان و همکارانشان گفت: خوشبختانه با تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان گیلان تصرف اراضی ملی توسط متصرفین به حداقل رسیده و که این نشان‌دهنده جدیت تلاش‌های این عزیزان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: با توجه به موقعیت اقلیمی گیلان، این استان بیشتر موردتوجه زمین‌خواران است و یگان حفاظت از اراضی ملی استان باید مبارزه با زمین‌خواران را بزرگ‌ترین وظیفه خود بدانند.

وی با اشاره به اینکه همه باید به قانون احترام بگذارند، افزود: از همه همکاران یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان انتظار داریم با همه متصرفین با دید یکسان برخورد شود.

در پایان جلسه از تعدادی از نیروهای برتر یگان حفاظت از اراضی ملی زمین و مسکن استان گیلان با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر به عمل آمد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #گیلان #استان #حفاظت #سازمان #شهر #اراضی #شهرسازی #مدیرکل #اینکه #سرهنگ #بیت‌المال #زمین‌خواران #تصرفات #اشاره #متصرفین #برخورد #تعطیلات #عمومی #گزارش #آزادسازی #اداره #فرماندهی #تشکیل #ارائه #پایان #وظایف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

*

*