مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46727 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 14:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

در گیلان انجام شد:

آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

مازندشورا: جلسه همایش آموزش و گفتمان تخصصی پایان سال یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی، در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، در ابتدای این جلسه سرهنگ نظمی فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان گفت: جلسه همایش آموزش و گفتمان تخصصی پایان سال یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان به منظور هماهنگی‌های لازم در اجرای مأموریت‌های حساس یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در ایام تعطیلات نوروزی، ارائه عملکرد یک‌ساله، بررسی چالش‌ها، موانع و مشکلات و ایجاد راهکار و دستورات با استفاده از تدابیر و رهنمودهای مدیرکل محترم راه و شهرسازی گیلان تشکیل شده است.

سرهنگ نظمی ضمن تشکر از پشتیبانی و حمایت‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان به ارائه گزارش کار سال ۹۶ پرداخت و در خصوص وظایف یگان حفاظت گفت: جلوگیری از اخلال، تصرف، تجاوز، تخریب و دخالت در اراضی عمومی، تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان، متصرفان و متجاوزان از وظایف و اختیارات این یگان است که با جدیت و تمام توان در حال انجام است و این مسئله باید در جامعه نهادینه شود که اراضی چه در محدوده شهر چه خارج از شهر دارای مالکیت بوده و با هرگونه تصرف اراضی ملی برخورد قانونی می‌شود.

وی با اعلام اینکه در سال ۹۶ با اقدام به‌موقع تیم‌های گشت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در اداره کل راه و شهرسازی گیلان بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش حدود ۲۲۳۰ میلیارد ریال آزادسازی و به بیت‌المال بازگشت اضافه کرد: بیشترین رفع تصرفات از حیث ارزش ریالی مربوط به شرق استان گیلان است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نورزی گشت‌های یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان به صورت ۲۴ ساعته آماده‌باش هستند از همه مردم عزیز استان خواست به محض مشاهده و اطلاع از تصرفات غیرقانونی، تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تعرضات به بیت‌المال، با شماره تلفن ۳۳۱۱۹۴۷۲-۰۱۳ (یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان) تماس حاصل نموده و اطلاع‌رسانی نمایند.

در ادامه این جلسه علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ضمن تشکر از سرهنگ نظمی فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان و همکارانشان گفت: خوشبختانه با تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان گیلان تصرف اراضی ملی توسط متصرفین به حداقل رسیده و که این نشان‌دهنده جدیت تلاش‌های این عزیزان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: با توجه به موقعیت اقلیمی گیلان، این استان بیشتر موردتوجه زمین‌خواران است و یگان حفاظت از اراضی ملی استان باید مبارزه با زمین‌خواران را بزرگ‌ترین وظیفه خود بدانند.

وی با اشاره به اینکه همه باید به قانون احترام بگذارند، افزود: از همه همکاران یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان انتظار داریم با همه متصرفین با دید یکسان برخورد شود.

در پایان جلسه از تعدادی از نیروهای برتر یگان حفاظت از اراضی ملی زمین و مسکن استان گیلان با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر به عمل آمد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گیلان - استان - حفاظت - سازمان - شهر - اراضی - شهرسازی - مدیرکل - اینکه - سرهنگ - بیت‌المال - زمین‌خواران - تصرفات - اشاره - متصرفین - برخورد - تعطیلات - عمومی - گزارش - آزادسازی - اداره - فرماندهی - تشکیل - ارائه - پایان - وظایف -

مطالب مرتبط با : آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶
نظر شما در مورد : آزادسازی بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان طی سال ۹۶

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*