مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46747 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تملک کامل بلوار فردوسی در سال ۹۷

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار قم تملک کامل خیابان فردوسی و بازگشایی آن را از پروژه‌های عمرانی سال آینده شهر قم دانست.

مازندشورا:سید مرتضی سقائیان‌نژاد در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که ظهر چهارشنبه در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد با اشاره به اینکه سال ۹۶ نخستین سال برنامه پنج ساله شهرداری قم بود، اظهار کرد: این سال، سال آسانی از نظر مالی برای شهرداری قم و تمام شهرداری‌های کشور نبود.

وی با اشاره به چالش‌های درآمدهای ناپایدار در شهرداری‌ها افزود: شهرداری‌ها به پول مردم برای اداره شهر وابسته هستند و اینطور نیست که تخصیص بودجه‌ای از دولت به آنها داده شود.

شهردار قم با اشاره به بودجه دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری گفت: هنوز آمار دقیقی ندارم اما قطعاً بالای ۸۵ درصد به بودجه رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده شهرداری قم دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون یورو هم فاینانس برای قطار شهری در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

آنطور که سقائیان‌نژاد درباره برنامه‌های سال ۹۶ شهرداری قم می‌گوید، یکی از محورهای اصلی که در سال ۹۷ مدیریت شهری در نظر دارد انجام دهد برنامه‌ریزی برای یک نظام پاسخگویی است.

وی با بیان اینکه امید و اعتماد و سرمایه اجتماعی برای ما بسیار مهم است، گفت: بودجه‌های مدیریت شهری را مردم فراهم می‌کنند در نتیجه باید به این موضوع توجه داشت.

شهردار قم، لایحه مدیریت جامع شهری، لایحه مالیات بر ارزش افزوده، طرح انتخاب شهردار و ... را از مسائلی دانست که در حوزه شهرداری‌ها در مجلس و نهادهای دیگر در حال بررسی و تصمیم‌گیری است.

وی با اشاره به اینکه مهلت قانون مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۶ به تمام رسیده و مجلس یک سال آن را تمدید کرده است، گفت: در این قانون چالش‌هایی هست که می‌تواند مدیریت شهری را تحت تأثیر قرار دهد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های سال ۹۶ برای سال آینده در دستور کار است خاطرنشان کرد: تملک فاز پنج عمار یاسر است که چند سالی است باقی مانده از جمله پروژه‌هایی است که برای سال آینده در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: به دلایلی در دوران اول مدیریت وارد تملک فاز پنج عمار یاسر نشدم چرا که آن را یک باتلاق دیدم. در نهایت طرح را مقداری اصلاح کردیم و در نهایت قرار است در سال ۹۷ با جدیت تمام دنبال کنیم و ۸۰ میلیارد تومان تملک در آن صورت بگیرد.

ادامه خیابان سمیه یا همان خیابان سجادیه، تملک فضای سبز اطراف مسجد چهارمردان، تملک بلوار فردوسی و بازگشایی کامل آن از دیگر پروژه‌هایی بود که شهردار قم به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه تقاطع با بلوار پیامبر اعظم(ص) و صدوق هم از پروژه‌های بزرگ بلوار فردوسی است، اضافه کرد: این پروژه ۲۵ کیلومتر را در اختیار مدیریت شهری و مردم قرار می‌دهد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهر - شهرداری - اشاره - مدیریت - اینکه - بودجه - بلوار - شهردار - آینده - سقائیان‌نژاد - میلیارد - فردوسی - شهرداری‌ها - پروژه‌هایی - دستور - نهایت - خیابان - پروژه‌های - مجلس - افزوده - تومان - اظهار - لایحه - مالیات - افزود - قانون -

نظر شما در مورد : تملک کامل بلوار فردوسی در سال ۹۷

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*