مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46748 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاهش ظرفیت مراکز اسکان نوروزی شهرداری مشهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر امور گردشگری شهرداری مشهد از کاهش ظرفیت مراکز اسکان زائران نوروزی در این شهر خبر داد.

مازندشورا: نرگس شالچیان رابع ظهر چهارشنبه در نشست خبری اظهارکرد: امسال نیز مراکزی برای اسکان زائران نوروزی از جمله کمپ غدیر آماده شده تا مسافرانی که تمایل به استفاده از این اماکن را دارند بتوانند خدمات مناسب را دریافت کنند.

وی افزود: ظرفیت پذیرش زائران در کمپ های شهرداری به دلیل وجود ظرفیت مناسب در مراکز اقامتی مشهد کاهش یافته و مرکز اسکان نمایشگاه مشهد از فهرست خدمت رسانی خارج شده است. 

مدیر گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: مجموعا ظرفیت مراکز اسکان نوروزی شهرداری مشهد ۲۱ هزار و ۷۰۰ نفر است که البته مکان هایی نیز برای اسکان اضطراری مواقع خاص در نظر گرفته شده است. 

شالچیان تصریح کرد: به منظور ارائه اطلاعات لازم به زائران نوروزی ۲۶ پایگاه راهنمای زائر در ۲۶ نقطه پرتردد مشهد دایر شده و همچنین ۵ مرکز اطلاعات سفر در مبادی ورودی شهر مستقر هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای اولین مرتبه در حوزه اطلاع‌رسانی نقشه هوشمند مشهد تهیه شده که شامل مراکز و اطلاعات سفر است که در اختیار زائران و مسافران قرار می‌گیرد. 

مدیر امور گردشگری شهرداری مشهد گفت: کمپینی با عنوان مشهدی شو ایجاد شده است که فردا مراسم رونمایی از اپلیکیشن آن است. سعی داریم با استفاده ازاین نرم افزار رسم و سنت قدیمی که به زائرین مشهد بعد از سفر مشهدی می گفتند را احیا کنیم. 

شالچیان بیان کرد: طی تفاهم نامه ای که با تاکسیرانی منعقد کردیم  دوره های آموزشی فرهنگ میزبانی برای تاکسیرانان برگزار شده است و حدود ۳۰۰نفر از رانندگان تاکسی آموزش زبان انگلیسی و عربی را فرا گرفته اند. 

وی خاطرنشان کرد: قرار است طرحی با عنوان خیابان غذا با محوریت خانواده که شامل برنامه های مختلف فرهنگی است در خیابان باهنر مشهد اجرایی شود که در مرحله اخذ مجوز قرار دارد. امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم. 

مدیر امور گردشگری شهرداری مشهد در ادامه گفت: دبیرخانه ویژه ای با عنوان ۱۲ رخ برای طوس ایجاد شده است که هدف از ایجاد آن اجرای  برنامه های متنوع فرهنگی با همکاری میراث فرهنگی و آستان قدس است که به مرور اطلاع رسانی خواهد شد.7 اتوبوس نیز با عنوان کارناوال هفت خوان رستم آماده شده است که در هر کدام از آنها یک نقال مستقر و داستانهای شاهنامه را روایت می کند. همچنین کتابچه طوس خواستگاه حماسه های ایران نیز آماده شده که در مبادی ورودی بین زائرین توزیع خواهد شد. 

شالچیان بیان کرد: برای روز ملی تئاتر نیز برنامه ویژه ای تدارک دیده شده و از استاد قریب پور به منظور اجرای نمایش عروسکی به مدت ۳ روز دعوت شده است. 

مدیر امور گردشگری شهرداری مشهد تاکید کرد: توجه ویژه  ای نیز به باز آفرینی و بهسازی خانه های تاریخی داشته ایم  و در اولین قدم خانه داروغه و معابر اطراف آن باز پیرایی و آماده بازدید شده است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهر - شهرداری - اسکان - عنوان - فرهنگ - مراکز - ظرفیت - گردشگری - زائران - شالچیان - آماده - نوروزی - اطلاعات - ایجاد - فرهنگی - برنامه - مشهدی - اجرایی - خیابان - زائرین - همچنین - گرفته - رسانی - مناسب - استفاده - منظور - مبادی - خاطرنشان - مستقر - ورودی - اولین -

نظر شما در مورد : کاهش ظرفیت مراکز اسکان نوروزی شهرداری مشهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*