مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46760 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 -ساعت : 20:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

23 هزار پارکینگ موقت برای مسافران نوروزی

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: برای سهولت در بازدید از اماکن گردشگری شیراز در ایام نوروز بیش از 23 هزار پارکینگ موقت در مجاورت این مراکز برای استفاده مسافران و گردشگران ایجاد شده است.

مازندشورا: محمدرضا محمدحسن پور چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تلاطم های بازار ارز پیش بینی می شود مسافرتهای داخل کشور در تعطیلات پیش رو بیشتر مورد استقبال مردم قرار گیرد. 
وی اظهار کرد: براساس آمار سال های گذشته پیش بینی می شود نوروز امسال شیراز میزبان بیش از دو و نیم میلیون مسافر خواهد بود.
این مقام مسئول گفت: برنامه ریزی کاملی از سوی ستاد اجرایی خدمات سفر شیراز برای میزبانی شمار زیاد گردشگران نوروزی صورت گرفته است تا آنها در زمان سفر به مرکز استان فارس خدمات مورد نیاز را به خوبی دریافت کنند.
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: از ابتدای اسفندماه جاری تاکنون بیش از 600 هزار گل و 50 هزار اصله درخت در مناطق 11 گانه شهر شیراز کاشته شده است که تا دو روز آینده نیز این کار ادامه دارد.
وی با اشاره به اجرای 81 نماد شهری جدید در 10 روز گذشته در شیراز ادامه داد: از 10 کیلومتری ورودی های شهر نظافت معابر انجام شده است. 
این مقام شهری گفت: در چهار ورودی شیراز نیز در ایام تعطیلات نوروز تیم های استقبال و راهنما مستقر می شوند و با بسته های فرهنگی متشکل از دو نقشه شیراز و فارس ،پذیرایی و اهداء شاخه گل به استقبال مسافران می روند.
محمدحسن پور اضافه کرد: در بدو ورود مسافران نوروزی به شیراز یک پیام خوشامدگویی همراه با نشانی سامانه اینترنتی که تمامی اطلاعات مورد نیاز مسافران در آن وجود دارد به گوشی های همراه آنها ارسال می شود.
وی با بیان اینکه بنرهایی در سطح شهر برای راهنمایی مسافران نوروزی به سمت اقامتگاه های موقت و محل اسکان نصب خواهد شد ، گفت: در ایام نوروز پیش رو نصب چادر در سطح شهر شیراز ممنوع است و به این دلیل اقامتگاههای موقتی شامل اقامتگاه زیبا شهر واقع در ابتدای جاده مرودشت جانمایی شده که علاوه بر وجود 100 کانکس ،فضایی برای نصب بیش از 1500 چادر نیز در این محل درنظر گرفته شده است.
معاون شهردار شیراز افزود: علاوه بر این محل در پارک جنت واقع در بولوار امیر کبیر نیز 175 کانکس مجهز برای اسکان مسافران نوروزی ایجاد شده و در اقامتگاه پارک فدک نیز برای نصب حدود دو هزار چادر جانمایی صورت گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز اظهار کرد: محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان نیز آماده نصب چادر مسافران است که در صورت بارندگی مسافران در سالن های سرپوشیده این محل اسکان داده می شوند.
وی ادامه داد: در صورت وجود بارندگی 43 حسینیه زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه ، 12 سالن سرپوشیده ورزشی شهرداری ، 10 سالن تربیت بدنی پیش بینی شده که مسافران در این محل های سرپوشیده اسکان داده می شوند.
محمد حسن پور افزود: برای سهولت در تردد شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات هرگونه حفاری در سطح شهر از 15 اسفند ممنوع شده و همچنین گودبرداری خانه ها و مراکز شخصی نیز از 25 اسفندماه جاری ممنوع است.
وی اظهار کرد: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر نیز از هفته نخست اسفندماه آغاز شده و تا 27 اسفندماه ادامه دارد.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در پایان تاکید کرد: نظارت بر فعالیت خودرو ها و وانت بار هایی که در سطح شهر میوه ، اغذیه و سایر اقلام مصرفی را به فروش می رسانند در ایام نوروز شدت بیشتری خواهد گرفت و از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

منبع:خبرگزاری ذاکر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهر - شیراز - مسافران - نوروزی - خدمات - معاون - ادامه - اسکان - اسفندماه - شهرداری - نوروز - سرپوشیده - اقامتگاه - ممنوع - تعطیلات - افزود - استقبال - گرفته - اظهار - کانکس - فعالیت - محمدحسن - علاوه - بارندگی - همراه - گذشته - ابتدای - ورودی - اجرایی - جانمایی -

نظر شما در مورد : 23 هزار پارکینگ موقت برای مسافران نوروزی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*