مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46865 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 -ساعت : 09:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کرمان آماده میزبانی مناسب از مهمانان نوروزی

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با تشریح جزئیات اقدامات ستاد خدمات سفرهای نوروزی کرمان از آمادگی این استان برای میزبانی مناسب از مسافران نوروزی خبر داد.

مازندشورا:سیدمصطفی ‌آیت‌اللهی موسوی با بیان اینکه ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان کرمان دارای ۱۰ کمیته تخصصی است، اظهار داشت: این کمیته‌ها شامل کمیته آمار و برنامه ریزی، کمیته امنیتی، انتظامی و ترافیک، کمیته حمل و نقل، کمیته امداد و نجات، کمیته امور شهرداری‌ها و همیاری‌ها، کمیته نظارت و تنظیم بازار، کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست و کمیته اسکان و رفاه است.

وی از برگزاری چهار نشست ستاد خدمات نوروزی استان کرمان خبر داد و افزود: تاکید بر امنیت جاده‌های مواصلاتی استان و کنترل موثر بر روی محورهایی که از حجم ترافیک سنگینی برخوردار هستند مانند محور شهربابک - سیرجان - بندرعباس و ممنوعیت ترافیکی برای عبور و مرور اتوبوس‌ها و کامیون‌ها در محورهای حادثه‌خیز مانند محور راین به دلفارد از جمله مصوبات این نشست‌ها بوده است.

‌آیت‌اللهی موسوی کنترل قیمت‌ها به ویژه اقلام مورد نیاز مردم و مسافران، لزوم خرید میوه شب سال توسط تعاونی‌های کشاورزی از تولیدکنندگان میوه در سطح استان و استقرار اکیپ‌های نظارتی در طول ایام نوروز در ستاد اجرایی خدمات سفر استان برای رسیدگی به شکایات مردمی و کنترل بیشتر بر  واحدهای خدماتی را از دیگر مصوبات ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان کرمان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: تاکید بر آمادگی مراکز درمانی و اورژانس‌ها در ایام تعطیلات و نظافت و آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های بین‌راهی در محورها و جاده‌های استان و نظارت این واحدها توسط دستگاه‌های متولی نیز از مصوبات ستاد خدمات نوروزی استان است.

آماده سازی ۴۴۵ مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: تبلیغات موثر و اطلاع‌رسانی از شبکه‌های ملی برای ورود هر چه بیشتر گردشگران و مسافران نوروزی به استان، انجام طرح نظرسنجی و رضایت‌مندی از مسافران نوروزی در طول ایام عید، آماده‌سازی و پاکیزگی تمامی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و موزه‌ها برای بازدید مسافران نوروزی و آمادگی ستاد اسکان آموزش و پرورش استان برای اسکان تمامی فرهنگیان و غیر فرهنگیان در ایام نوروز نیز از مصوبات ستاد خدمات نوروزی استان کرمان است.

وی با اشاره به امکانات فراهم شده برای اسکان مسافران نوروزی افزود: در حال حاضر ۳۲ هتل، ۳۳ مهمانپذیر، سه هتل سنتی و ۱۸۲ واحد بوم‌گردی، جمعا شامل چهار هزار و ۷۰۰ تخت، آماده ارائه خدمات به گردشگران است.

جانشین ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان کرمان افزود: همچنین تعداد ۴۴۵ مدرسه در سراسر استان با گنجایش پنج هزار و ۲۰۰ کلاس برای پذیرایی از فرهنگیان و غیر فرهنگیان آماده شده است.

وی تصریح کرد: ۶۵ اردوگاه و کمپ گردشگری نیز تاکنون برای استقرار گردشگران در سراسر استان آماده شده است.

آیت‌اللهی موسوی با بیان اینکه تعداد ۱۶۰ واحد اطلاع‌رسانی و راهنمایی گردشگری برای راهنمایی گردشگران محیا شده است، گفت: ۱۳۸ پایگاه اورژانس، ۲۳ پایگاه امداد و نجات، ۷۱ پایگاه انتظامی و ۳۰ راهدارخانه در ایام نوروز فعال هستند.

وی اظهارداشت: علاوه بر این موارد در سطح استان ۱۲۷ رستوران بین‌راهی و ۲۲ مجتمع پذیرایی و گردشگری آماده ارائه خدمات هستند و از اواخر بهمن ماه تاکنون، ۳۵۰ مورد بازدید از هتل‌ها و مراکز پذیرایی گردشگری در سطح استان انجام شده است.

راه اندازی ۱۵ نمایشگاه صنایع دستی در استان کرمان

‌آیت‌اللهی موسوی از فعالیت ۲۲ موزه در ایام نوروز در سطح استان خبر داد و گفت: در این ایام ۱۵ نمایشگاه صنایع‌دستی نیز به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی افزود: همچنین اجرای ۷۵۶ ساعت انواع برنامه‌های فرهنگی، آیینی و مفرح با توجه به حال و هوای عید برای مردم و مسافران نوروزی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

جانشین ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان کرمان در پایان اظهارداشت: در محور شهرستان‌های جیرفت - ارزوییه، بافت - رابر و سیرجان - شهربابک جهت رفاه مسافران و رفع خستگی آنان، احداث چادرهای عشایر پیش‌بینی شده که به ارائه محصولات محلی به مسافران می‌پردازد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - نوروزی - خدمات - کمیته - کرمان - مسافران - آماده - اسکان - گردشگری - مصوبات - افزود - موسوی - نوروز - گردشگران - فرهنگیان - ارائه - سفرهای - ‌آیت‌اللهی - کنترل - پایگاه - پذیرایی - نمایشگاه - اظهارداشت - بازدید - پیش‌بینی - اطلاع‌رسانی - تمامی - راهنمایی - همچنین - تعداد - جانشین - مدرسه - تاکنون - سراسر - استقرار - رسیدگی - شکایات - تاکید - نظارت - امداد - اینکه - انتظامی - ترافیک - جاده‌های - مانند - آمادگی - مراکز - آماده‌سازی - تصریح - بیشتر - شهربابک - سیرجان - بین‌راهی -

نظر شما در مورد : کرمان آماده میزبانی مناسب از مهمانان نوروزی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*