مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46866 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 -ساعت : 09:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهرداری ساری۵۰۰میلیاردتومان مطالبات دارد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری؛

شهرداری ساری۵۰۰میلیاردتومان مطالبات دارد

مازندشورا: نایب رئیس شورای شهر ساری با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال جاری کامل محقق شد گفت: کل مطالبات وصول نشده شهرداری ۵۰۰ میلیارد تومان است.

مازندشورا:علی اکبر زلیکانی با بیان اینکه ۱۰۰درصد بودجه شهرداری در سال ۹۶ محقق و ۵۰ میلیارد تومان هم به آن متمم زده شد، افزود: بودجه شهرداری ساری در سال ۹۶ به ۴۸۵ میلیارد تومان رسیده است و با پیگیری‌های شهردار بودجه قابل ملاحظه چند ده میلیاردی نیز در قالب اوراق مشارکت به این مبلغ اضافه خواهد شد.

نائب رئیس شورای شهر ساری کل بدهی شهرداری ساری را کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: ملاک عمل تنها بدهی نیست و به سرمایه‌ای که ما در این دوره افزودیم نیز توجه داشته باشید.

زلیکانی با بیان اینکه کل مطالبات وصول نشده شهرداری بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: برنامه ما بر عدم تعریف پروژه‌های بزرگ دیگر، مگر در موارد خاص است تا بتوانیم سرجمع بدهی‌ها را تا دو سال آینده به صفر برسانیم و بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی برای شهرداری ساری بدهی زیادی نیست.

وی با اشاره به اینکه کل بودجه شهرداری ساری با کل بودجه عمرانی استان مازندران برابر است، گفت: اگر شهردار ساری پیش‌دستانه برخی پروژه‌ها را انجام نمی‌داد، قطعا انجام برخی پروژه‌ها در سال‌های آینده به ضرر مردم بود و ما زمانی این پروژه‌ها را انجام دادیم که ساختار اقتصادی کشور با رکود مواجه بوده است و این بدهی‌ها بدون اثر تورمی بوجود آمد.

این مسئول با بیان اینکه جذب نیرو در شهرداری‌ها بر اساس اعلام نیاز شهرداری‌ها و با آزمون وزرات کشور است، افزود: براساس ضوابط موجود شهرداری حتی نباید یک نیرو بگیرد.

وی میزان حقوق پرسنل شهرداری را ماهانه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: شهردار حدود پنج میلیون و برخی افراد باسابقه براساس ضوابط بالغ بر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

زلیکانی با اعلام طرفداری از جذب نیرو، افزود: برای رعایت عدالت باید جذب نیرو در شهرداری ساری و هر شهرداری دیگر با آزمون باشد اما دستگاه متولی آزمون باوجود تقاضا زیر بار جذب نیروی جدید نمی‌رود.

وی با بیان اینکه نسبت بودجه عمران به جاری باید نسبت ۶۰ به ۴۰ باشد، بر وجود نسبت ۷۰ به ۳۰ در شهرداری ساری اشاره کرد و افزود: شهرداری ساری می‌تواند با جذب نیرو هم کار تعریف کند و هم نسبت عمرانی به جاری را رعایت کند، امری که بسیاری از شهرداری‌های استان در رعایت آن مشکل دارند.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - ساری - بودجه - میلیارد - تومان - افزود - اینکه - زلیکانی - پروژه‌ها - رعایت - اعلام - شهردار - آزمون - میلیون - ضوابط - براساس - آینده - تعریف - مطالبات - بدهی‌ها - اشاره - استان - عمرانی - شهرداری‌ها -

نظر شما در مورد : شهرداری ساری۵۰۰میلیاردتومان مطالبات دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*