مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46895 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 -ساعت : 12:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جشن‌های شاد شبانه ویژه نوروز در کرمان

مازندشورا: شهردارآنلاین: سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان خبر داد.

مازندشورا:حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی

با اشاره به نزدیک شدن به نوروز، از آغاز اجرای برنامه‌های نوروزی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان خبر داد و گفت: این معاونت امسال هم مانند سال‌های گذشته، با حضور هنرمندان استان جشن‌های شاد و گوناگونی را در ایام نوروز برگزار می‌کند.

وی برگزاری جشن‌های شاد شبانه در پردیسان قائم از دوم تا ۱۲ فروردین ۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ بعدازظهر و در پارک شهید مطهری از دوم تا ۱۱ فروردین از ساعت ۲۰ الی ۲۳ شب را به‌عنوان جشن‌های نوروزی این معاونت در این ایام ذکر کرد.

وی برگزاری تورهای کرمان‌گردی با عنوان «کرمون‌گردون»، برای معرفی آثار و جاذبه‌های شهر کرمان برای هشتمین‌سال متوالی و برپایی دو نمایشگاه هم‌زمان کتاب و محصولات فرهنگی در پارک «شهید» و نگارخانه‌ آتشی را ازجمله‌ کارها و اقدامات این معاونت در ایام نوروز ذکر کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان همچنین با اشاره به برگزاری تورهای «کرمون‌گردون» در ایام نوروز افزود: این تور که در طول سال برای دیدن بهتر شهر کرمان و آشنایی بیشتر با تاریخچه‌ مکان‌های تاریخی این شهر برگزار می‌شود، در ایام نوروز به‌صورت ویژه و نیم‌بها برای مسافران نوروزی و شهروندان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه در این تور تفریحی گردشگری، نکاتی در مورد تاریخچه‌ مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان کرمان و وقایعی که بر این مکان‌ها گذشته است، ارائه می‌شود که افراد کمتر شنیده و یا دیده‌اند، بیان کرد: تور کرمون‌گردون برای اولین‌بار در کشور در سال۹۰ در شهر کرمان برگزار شد و بعد از استقبال خوب از آن، به‌عنوان الگو در سایر شهرهای کشور راه‌اندازی شده است.

وی راه‌اندازی اتوبوس شادی ویژه‌ کودکان و نوجوانان در شهر را از دیگر فعالیت‌های نوروزی این معاونت بیان کرد و گفت: از دوم الی ۱۲ فروردین‌ماه ۹۷  ورک‌شاپ سوغات شهر کرمان را در نانواخانه‌ شهر شش‌دروازه برپا خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام حسینی از استقرار ۱۵ ایستگاه راهنمای مسافران نوروز با نام ایستگاه «از من بپرس» از ورودی‌های شهر تا بازار کرمان خبر داد و گفت: این معاونت به طراحی، چاپ و توزیع کامل‌ترین نقشه‌ گردشگری شهر کرمان به تعداد ۵۰ هزار نسخه اقدام کرده است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان افزود: طراحی، چاپ و توزیع کتابچه و بروشورهای اطلاعات سفر و معرفی شهر کرمان ویژه‌ مسافران، طراحی، چاپ و نصب بنرهای خوش‌آمدگویی در سطح شهر و طراحی، چاپ و نصب بنرهای معرفی جاذبه‌های گردشگری و خوش‌آمدگویی و تبریک عید در پارک‌های سطح شهر، از جمله اقدامات نوروزی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان است.

حجت‌الاسلام حسینی به برگزاری مسابقه‌ عکاسی با موضوع جاذبه‌های شهر کرمان اشاره کرد و گفت: افراد می‌توانند از اول تا ۱۱ فروردین عکس‌های خود را در این زمینه ارسال و در مسابقه شرکت کنند و بعد از داوری، روزانه پنج جایزه به قید قرعه به عکس‌های برتر اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: تمام برنامه‌های مذکور با حضور افراد با تجربه و آموزش‌دیده در ایام نوروز برگزار می‌شود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کرمان - معاونت - نوروز - برگزار - نوروزی - فرهنگی - گردشگری - اسلام - برگزاری - اشاره - اجتماعی - طراحی - حسینی - جشن‌های - حجت‌الاسلام - معرفی - جاذبه‌های - افراد - مسافران - کرمون‌گردون - فروردین - شهرداری - ایستگاه - ویژه‌ - برنامه‌های - توزیع - شبانه - عکس‌های - خوش‌آمدگویی - بنرهای - راه‌اندازی - گذشته - سرپرست - اقدامات - به‌عنوان - افزود - تاریخچه‌ - تاریخی - مکان‌های - تورهای -

نظر شما در مورد : جشن‌های شاد شبانه ویژه نوروز در کرمان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*