مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46914 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 -ساعت : 15:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
موافقت وزارت نیرو با ساخت سد «چرگت» در چهاردانگه ساری/ فاز مطالعاتی سد پیگیری می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد

موافقت وزارت نیرو با ساخت سد «چرگت» در چهاردانگه ساری/ فاز مطالعاتی سد پیگیری می‌شود

مازندشورا: مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران گفت: وزارت نیرو با ساخت سد چرگت موافقت کرده و فاز مطالعاتی این سد پیگیری و اجرای می‌شود.

مازندشورا:محمدابراهیم یخکشی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری درباره با آخرین وضعیت ساخت سد چرگت در مناطق کوهستانی چهاردانگه ساری در استان، اظهار کرد: مطالعات اولیه این سد انجام شده است و برنامه داریم اعتبارات مورد نیاز را در جدول بودجه‌ای قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تامین اعتبار سد چرگت در اولویت‌های بعدی قرار دارد و برنامه‌ داریم که سال آینده در پیوست بودجه‌ای قرار گیرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با اعلام اینکه در سال جاری محدودیت اعتبار داشتیم، افزود: اولویت حال حاضر در ساری سد زارم‌رود بوده که پیوست بودجه‌ای آن انجام شده است.

این مسؤول در پاسخ به این سؤال که آیا بحث مطالعاتی این طرح به اتمام رسیده است، گفت: نه؛ به اتمام نرسیده است، تصویب وزارت نیرو در احداث سد در این منطقه دریافت شده است.

یخکشی یادآور شد: موافقت اولیه انجام شده است و باید مطالعات تکمیل شود.

وی در پاسخ به دیگر سؤال خبرنگار فارس که اگر مطالعات جواب بدهد، بحث احداث سد در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: مطالعات جواب می‌دهد، باید با دقت و حساسیت خاصی در برنامه قرار گیرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: سد سازی کار سخت و حساسی است که باید حفاری‌های لازم انجام شود و دیتا برداری عمقی در دستور کار قرار گیرد.

یخکشی در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه زمان‌بندی برای ساخت این سد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در کشور ساختار بودجه‌ریزی ما باید تغییر کند، اعلام زمان برنامه زمان‌بندی در برخی از کشورها وجود دارد، در کشور پروژه عمرانی زیادی داشته و به دلیل تعدد تقاضا امکان اتمام پروژه در موعد مقرر وجود ندارد.

به گزارش فارس، منطقه چرگت در جنوبی‌ترین نقطه استان مازندران و در پایین دست روستای کوات واقع شده است، در حال حاضر آبی که از این منطقه جاری می‌شود، مورد استفاده اهالی روستا در چالو و کیاسر قرار می‌گیرد، حجم انبوه از آب در فصل سرد سال وارد رودخانه تجن می‌شود.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مطالعات - برنامه - ساری - مازندران - منطقه - اتمام - مدیرعامل - بودجه‌ای - دستور - یخکشی - اعلام - منطقه‌ای - احداث - پروژه - می‌گیرد - زمان‌بندی - پیوست - اولیه - چهاردانگه - وزارت - موافقت - مطالعاتی - خبرنگار - داریم - استان - اعتبار -

نظر شما در مورد : موافقت وزارت نیرو با ساخت سد «چرگت» در چهاردانگه ساری/ فاز مطالعاتی سد پیگیری می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*