مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46927 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 -ساعت : 16:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برجام قرار نبود با تحریم‌های جدید باقی بماند

نماینده مردم نوشهر و چالوس:

برجام قرار نبود با تحریم‌های جدید باقی بماند

مازندشورا: نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فضای کنونی برای کشور به گونه‌ای است که بسیاری در دنیا علاقه‌مند به پیشرفت و پویایی ایران نیستند و دشمن فراوانی داریم، گفت: قرار بود با برجام تحریم‌ها را برداشته شود نه آنکه با تحریم‌های جدید برجام باقی بماند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، قاسم احمدی‌لاشکی بعد از ظهر امروز در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه فضای کنونی برای کشور به گونه‌ای است که بسیاری در دنیا علاقه‌مند به پیشرفت و پویایی ایران نیستند و دشمن فراوانی داریم، اظهار کرد: قرار بود با برجام تحریم‌ها را برداشته شود نه آنکه با تحریم‌های جدید برجام باقی بماند.

وی افزود: دشمن از زوایای مختلف مردم را تحت فشار قرار می‌دهد و به ویژه در زمینه اقتصادی تلاش می‌کند تا باری را بر مردم تحمیل کند و تا حدودی هم موفق بود و تجمعات دی ماه اخیر در کشور نیز که عده‌ای به خیابان‌‌ها آمدند همه ضدانقلاب نبودند بلکه بخشی از آن بودند و بخشی به دلیل مشکلات اقتصادی و فشاری که به دوش مردم وارد شد، بودند.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال 96 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصادی مقاومتی، تولید ـ اشتغال» نامگذاری شد، ادامه داد: ما امروز بخواهیم در قبال تحقق این شعار در سال 96 پاسخ دهیم که چه کرده‌ایم، من شرمنده‌ام.

وی خاطر نشان کرد:‌ لایحه دریافتی بودجه دولت از سوی مجلس شورای اسلامی 385 هزار میلیارد تومان بوده است و مجلس حدود 20 هزار میلیارد تومان اسناد را از این بودجه کم کرد و نپذیرفتیم که دولت به آن اضافه کند و این به حق هم هست حرف ما این است که‌ ما چگونه باید بپذیریم که اسناد و اوراق چاپ کنیم و به نوعی حق نسل بعدی را الان استفاده کنیم و بنابراین در حوزه اقتصادی بعید می‌دانم اوضاع اقتصادی سال 97 بهتر از امسال باشد.

احمدی‌لاشکی با تأکید بر اینکه مدیران باید در چنین شرایطی تدبیر به خرج دهند و جامعه را درست هدایت کنند، تصریح کرد: فساد در جامعه ما به خوبی لانه‌اش را پیدا کرد و ما امروز باید مراقب و پاسخ‌گو باشیم.

وی تصریح کرد:‌ افراد وقتی وارد ادارات می‌شوند اول دنبال پارتی می‌گردند و سپس پیگیر کارهای خود می‌شوند و ما نباید اجازه دهیم این موضوع اتفاق بیفتد و در برابر فساد باید برخورد جدی صورت گیرد و این وظیفه همگانی است.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در زمینه پارک‌جنگلی سی‌سنگان چگونه است که با سالی 20 میلیون تومان 650 هکتار از اراضی جنگلی را در اختیار یک فرد به صورت اجاره‌ای قرار گیرد و اکنون فردی در همان‌جا برنده مزایده به مبلغ 3 میلیارد و 570 میلیون تومان به مدت یک‌سال و این مصداق فساد است و مدیران باید در این زمینه جدیت داشته باشند و در مقابل فساد ایستادگی کنند.

 احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده چند کار مهم برای حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت انجام داده‌ام تا نام این سه شهرستان در کتابچه بودجه دولت درج شود، افزود: در بودجه 97 برای احداث آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای نوشهر در نظر گرفته شده بود که با پیگیری‌هایی که انجام دادم این رقم را به 2 میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش دادم.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای دانشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر هم که 2 میلیارد و 600 میلیون تومان در لایحه دولت آمده بود را پیگیری کردم و بیش از 2 میلیارد دیگر به آن اضافه کردم و در مجموع حدود 5 میلیارد تومان برای خرید یا احداث این دانشگاه به نوشهر می‌رسد.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه انتقال آب «دلیر» به چهار شهر مرزن‌آباد، چالوس، نوشهر و هچیرود و 129 روستای منطقه آغاز شده است و تلاش می‌شود ظرف مدت یک و نیم تا دو سال آینده به اتمام برسد.

احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه مشکلی به نام فاضلاب‌های نوشهر و چالوس داریم، گفت: این طرح در آن زمان که نوشته می‌شد جمعیت شهری 65 هزار نفری را پیش‌بینی کرده بودند ولی الان نوشهر به تنهایی بالای 60 هزار جمعیت دارد و چالوس نیز بالای 70 هزار نفر تخمین زده می‌شود و بنابراین عنوان این طرح را اجرای منوی دوم تصفیه‌خانه بهجت‌آباد نوشهر و چالوس درج کردیم و تا زمانی که این تصفیه‌خانه به طور کامل اجرایی نشود، هیچ انشعاب جدیدی داده نخواهد شد.

86019/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوشهر - چالوس - تومان - میلیارد - شورای - اقتصادی - بودجه - اینکه - شورا - مجلس - کلاردشت - میلیون - نماینده - شهرستان‌های - برجام - اسلامی - زمینه - اشاره - شهرستان - امروز - تصریح - احمدی‌لاشکی - آینده - می‌شوند - احداث - بالای - جنگل - تصفیه‌خانه - جمعیت - اجرایی - لایحه - اظهار - داریم - بماند - تحریم‌های - افزود - اسناد - مدیران - بنابراین - چگونه - اضافه - جامعه -

نظر شما در مورد : برجام قرار نبود با تحریم‌های جدید باقی بماند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*