مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46951 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 -ساعت : 10:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ممنوعیت اخذعوارض تبلیغات توسط شهرداری ها

مازندشورا: شهردارآنلاین: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، با استناد به موادی از قانون مالیات بر ارزش افزوده، مصوبه شورای اسلامی یکی از شهرها در مورد دریافت عوارض از تبلیغات توسط شهرداری را باطل کرد.

مازندشورا:در مقرره شورای اسلامی این شهر آمده است که 2 درصد کل مبلغ وصولی بابت انتشار آگهی های تبلیغاتی در صدا و سیما، آژانس ها، کانون ها و موسسات گرداننده تابلوها و بیلبوردهای تبلیغاتی دارای مجوز فعالیت در سطح شهر، به صورت ماهیانه به حساب شهرداری این شهر واریز شود.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با استناد به مواد 1، 5، 16 و 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، اعلام کرد، مالیات و عوارض ارائه خدمات مشخص شده است و در ماده 50 همان قانون هم شوراهای اسلامی شهرها از وضع عوارض برای خدماتی که در قانون یادشده مشخص شده است، منع شده اند؛ 
براساس این گزارش، هیات عمومی دیوان عدالت اداری وضع 2 درصد از مبلغ انتشار آگهی تبلیغاتی به عنوان عوارض تبلیغات را مغایر ماده قانونی یاد شده اعلام کرد و مقرره مورد شکایت باطل شد.
لازم به ذکر است که بر اساس ماده 92 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری چنانچه مصوبه‌ای در هیأت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیأت عمومی در مصوبات بعدی، الزامی است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عمومی - قانون - عدالت - اداری - عوارض - دیوان - تبلیغاتی - اعلام - شهرداری - شورا - مالیات - مقرره - تبلیغات - انتشار - اسلامی -

نظر شما در مورد : ممنوعیت اخذعوارض تبلیغات توسط شهرداری ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها