مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 46952 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 -ساعت : 10:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گردشگران ازاقامت درمناطق ناشناخته خودداری کنند

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار مازندران خطاب به مسافران و گردشگران نوروزی تاکید کرد که به هیچ وجه از مراکز اقامتی غیر مجاز و ناشناخته استفاده نکنند .

مازندشورا:هر چند طرح ساماندهی و پروانه دارکردن واحدهای اقامتی در استان مازندران از چند سال گذشته عملیاتی شده است اما همچنان شمار زیادی از خانه های ویلایی و مراکز اقامتی بدون مجوز در استان فعالیت دارند که با توجه به تعدادبالای حضور مسافران و گردشگران نوروزی و تابستانی حذف یکباره این واحدها امکانپذیر نخواهد بود.
محمد اسلامی روز یکشنبه در حاشیه رزمایش مشترک نوروزی مازندران به خبرنگاران افزود: هر چند ادارات انتظامی ، امنیتی ، ترافیکی ، امداد و نجات ، بهداشت و درمان و خدمات عمومی استان آماده ارائه خدمات کیفی به مسافران و گردشگران است، اما توقع داریم تا مسافران نیز ضوابط و قواعد را رعایت کنند.
وی اضافه کرد: مردم باید در کمال آرامش و آسایش تعطیلات نوروزی را در مازندران بگذرانند و صد البته مازندرانی ها که میزبانان خوبی برای مسافران هستند نیز توقع دارند ، ضوابط و مقررات در همه مسایل به ویژه زیست محیطی رعایت شود.
استاندار مازندران با بیان اینکه عمده عرصه های مازندران طبیعی و ملی است، گفت: شهرداری ها و فرمانداری های استان تمامی نیازهای مسافران و گردشگران در مناطق تفریحی و گردشگری به ویژه در مناطق ساحلی و جنگلی را مهیا کرده اند و انتظار داریم مسافران نیز به مقولات زیست محیطی اهتمام کنند.
وی تولید و جمع آوری اصولی زباله و پسماندها را مورد توجه مسافران و گردشگران قرار داد و بیان داشت: یقین داشته باشید که مازندران متعلق به همه ملت ایران است و مردم این استان نیز با افتخار میزبانان خوبی برای شما هستند، پس همه در مراقبت از عرصه های طبیعی ملی این خطه از شمال کشور کوشا باشیم.
** استقراربیش از 600 خودرو یگان های امداد و نجات نوروزی در جاده های مازندران
مانور اعزام و استقرار خودروهای امداد و نجات با حضور استاندار و اعضای ستاد خدمات سفر صبح روز شنبه در محل نیروی انتظامی مازندران برگزار شد.
در این رزمایش 650 دستگاه خودرو از یگان های خودرویی پلیس ، هلال احمر و اورژانس مازندران با هدف ایجاد آرامش و امنیت مسافران و گردشگران نوروزی در ایستگاه تعیین شده از مسیرهای اصلی و فرعی استان مستقر شدند.
آمار ستاد خدمات سفر مازندران نشان می دهد که این استان در تعطیلات نوروز سال 96 میزبان بیش از 12 میلیون نفر شب مسافر و گردشگر بود.
بر اساس آمار رسمی حدود 90 هزار ویلا و خانه های اجاره ای غیرمجاز اقامتی در مازندران شناسایی شده است که باید برای گرفتن پروانه و مجوز اقدام کنند.
بر اساس اعلام میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران، 122 منطقه نمونه گردشگری به ظرفیت بیش از 45 هزار نفر شب ، 76هزار و 640 اقامتگاه استیجاری ویلایی ، آپارتمان و سوئیت به ظرفیت بیش از 500 هزارنفرشب در استان وجود دارد.
بنابر این گزارش امسال 15 هزار و 341 تخت به ظرفیت اقامتی استان مازندران افزوده شده که با احتساب آن هم اینک شمار تخت های اقامتی این استان با رشد 37 درصدی نسبت به سال گذشته به 55 هزار و 894 تخت افزایش یافته است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - مسافران - گردشگران - نوروزی - اقامتی - خدمات - گردشگری - امداد - ظرفیت - محیطی - میزبانان - استاندار - مناطق - خودرو - تعطیلات - طبیعی - رعایت - رزمایش - گذشته - ویلایی - انتظامی - پروانه - دارند - ضوابط - داریم - آرامش -

نظر شما در مورد : گردشگران ازاقامت درمناطق ناشناخته خودداری کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*