دولت به تولید داخلی تکیه کند

تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 - ساعت : 12:31

کد مطلب: 47010 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس:

دولت به تولید داخلی تکیه کند

مازندشورا: نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی به واردات بی‌رویه برنج در کشور اشاره کرد و گفت: ایرادی که به دولت وارد است این بوده که بر تولید داخلی تکیه کند در این صورت نیازی به واردات نخواهیم داشت.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دو روز به عید نوروز باقی است و هنوز برخی از برنج‌کاران مازندران موفق نشدند محصول خود را به فروش برسانند، محصولی که حاصل جان کندن آنان است.

خوشه‌های برنج نشان از تلاش و عرق ریختن‌های شبانه‌روزی برنج‌کاران است ولی درست در زمان برداشت صحبت از واردات سرباز می‌کند و تمام نقشه‌های آنان را نقش برآب می‌کند.

برنج‌های خارجی در شرایطی که به‌راحتی به‌فروش می‌رسد برنج محلی یا با قیمت پایین به فروش می‌رسد و یا اصلا تولیدکننده نمی‌تواند آن را به فروش برساند.

با توجه به کشت برنج سختی‌های بسیاری دارد و هیچ تردیدی در آن نیست لازم است مسؤولان به حرف دل کشاورزان گوش دهند و اجازه ندهند شرمنده خانواده خود شوند.

*نیازی به واردات برنج نیست

نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی در این‌باره به فارس، گفت: ایرادی که به دولت وارد است این بوده که بر تولید داخلی تکیه کند در این صورت نیازی به واردات نخواهیم داشت.

شمس‌الله شریعت‌نژاد به واردات بی‌رویه برنج در کشور اشاره کرد و افزود: خرید توافقی که از سوی دولت در نظر گرفته می‌شود عموما از واسطه‌ها خریداری می‌کنند که می‌توانند استانداردها را رعایت نکنند ولی تولیدکننده اگر بخواهد محصول خود را به فروش برساند باید دقیقا شاخص‌های مورد نظر را رعایت کند.

وص تصریح کرد: شاخص‌ها و استانداردهایی که در بحث خرید توافقی از سوی دولت آن‌قدر سخت و سنگین است که تولیدکننده تمایلی در این زمینه ندارد.

نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: معمولا سخت‌گیری‌ها برای تولیدکنندگان زیاد است.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #واردات #مجلس #تولیدکننده #نماینده #نکا #عباس‌آباد #رامسر #تنکابن #اسلامی #شورا #شورای #رعایت #توافقی #می‌رسد #داخلی #تولید #برنج‌کاران #محصول #برساند #می‌کند #نیازی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دولت به تولید داخلی تکیه کند

*

*


X https://sport45.site/